Galaxy Note 5 ekranda tarayıcı izi gözüküyor

maraushi

Hectopat
Makaleler
17
Selam, babamın halasını telefonunu karıştırırken gördüm, neye girersem gireyim ekranda pembe bir şekilde yarı transparan bir tarayıcı sekmesi gözüküyor. Pembe şekilde leke. Yapabilirsem ekran görüntüsü koyacağım. Bu neden oluyor?

Selam, babamın halasını telefonunu karıştırırken gördüm, neye girersem gireyim ekranda pembe bir şekilde yarı transparan bir tarayıcı sekmesi gözüküyor. Pembe şekilde leke. Yapabilirsem ekran görüntüsü koyacağım. Bu neden oluyor?

Ekran görüntüsü atsan görünmez cihazda AMOLED ekran var haliyle ekranda ekran yanığı var.

1660324165323.png

PC'den belli olmuyor.

Ekran görüntüsü atsan görünmez cihazda AMOLED ekran var haliyle ekranda ekran yanığı var.
Resim demek istemiştim.

Telefoncu gördüğü halde yapmadı. Zaten kendisi sadece arama yapmak için kullanıyor tarayıcıyı açtım ilk defa ben açmışım hoş geldiniz falan diyor :D
Ne olduğunu merak etmiştim teşekkürler yanıtınız için.

Telefoncu gördüğü halde yapmadı?
Yapamaz çünkü ekran değişimi gerek.

Bu sorun ghost ( hayalet ) ekran olarak geçiyor. Telefon ekranının parlaklığını yüksek seviyede uzun kullanım sonucu oluşabiliyor. Ekran değişimi çözüm olabilir.

Screen burning varsa, çözemezsin. Bir ekran uzun süre açık kaldığından olmuştur.
Benim annemim Note 5'inde de var, o da Instagram'ı açık bırakmış ekranda Instagram arayüzü var.

Telefoncu gördüğü halde yapmadı?
Yapamaz çünkü ekran değişimi gerek.

Neden? Annem bu şekilde yıllardır kullanıyor ve biz diyene kadar fark etmedi. Ekran değişimi pahalı tutar, arkadaşın annesi zaten sadece arama için kullanıyormuş yani ekran değişimine gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı