Galaxy S3 için stabil rom

alp bağcı

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar I9300 S3 kullanıcısıyım. Şuan yüklü olan 4.3'de geç uyanma, galeriye ve telefona geç girme gibi sorunlar var. Ram kullanımı 600-800 mb arasında değişiyor. Cihazım rootlu değil. İlk defa bu işlemi yapacağım. Bu yüzden rootlamayı falan da teker teker anlatırsanız sevinirim. Birde sanırım custom romlarda telefonun yazılımı olan hareketleri kullanamıyormuşuz. Pek önemli değil ama kullanılırsa fena olmaz açıkçası. Benim için önemli olan telefonun daha stabil daha seri çalışması. Öneri romlarınızı bekliyorum.

TouchWiz tabanlı olmayan, AOSP tabanlı olan, Cyanogenmod, Slimrom gibi romları deneyebilirsin. Şarjı daha çabuk düşürürler ama çok akıcıdır bu romlar.

Korkum rootlu telefonun satarken problem olması. Yakın zamanda G3 veya Nexus 5 geçmek istiyorum. Sonuç olarak bu telefon da satılacak. Bir sorun teşkil eder mi?

Stabil cyanogenmod sürümleri olabilir. Stabil diye yazıyor kendi resmi sitesinde. Onları kurarsanız sıkıntısız bir şekilde cihazınızı tam performansta kullanırsınız. Olaya geçersek, Kingoroot adlı program ile rootlayacaksın cihazı. En son denediğimde custom recovery'i kendisi kuruyordu cihaza zaten. Her neyse kurulmadıysa (bunu telefonu kapatıp ses açma + home tuşu + güç tuşuna basılı tutun gelecek ekranda clockworkmod yada twrp yazması gerek) odin ile bunu kurun. Sonra romu indirip telefonunuza atın, sonra az önce anlattığım şekilde recovery moduna alın cihazı flash zip kısmına ses tuşlarıyla gelip güç tuşuna basarak menüye girin burdan romunuzu bulun güç tuşuna basıp yükleyin. İşlem bittikten sonra cihaz 5-6 dakika içerisinde açılacaktır stres yapmayın. Birde gapps yüklemeniz gerek ama bu yükleyeceğiniz android sürümüne göre değişkenlik göstereceği için seçtiğiniz cm sürümünü söyleyin ona göre yardımcı olayım gapps olayında da.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı