Galaxy S3 Mini için S5 ROM ve Tema Kurulumu

MtnByk

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
virginity-logo-thumbnail.png
Merhaba arkadaşlar, sizlere Samsung Galaxy S3 Mini (GT-I8190)cihazına Virginity V12 ROM yani S5 ROM kurmayı anlatacağım.

İlk olarak lazım olan dosyaları yazının başında sizlerle paylaşayım ve sonra anlatıma geçeyim ve cihazınızın %50 üzeri şarjı olduğuna dikkat edin.

1. VirginityV12 S5 teması mevcut olan ve en son sürümü olan ROM, indirme adresi için tıklayın.
  2. Recovery ClockworkMod 6.0.2.7 resmi sitesinde bulunan son sürümü, indirme adresi için tıklayın.
  3. VirginityKernelV4 kurulumda ek seçim yaparak ayrı olarak kurabilirsiniz, indirme adresi için tıklayın.
  4. Samsung USB Driver Stock ROM harici romlarda bilgisayarınızın telefonu tanıması için kullanılır, indirme adresi için tıklayın.
  5. Odin telefonunuza download modunda dosya aktarımı (kurulum) yapmak için gerekir, indirme adresi için tıklayın.
Yaptığım anlatımda her seçeneği tek tek kendim cihazda uygulayarak anlatacağım, hiçbir şekilde bir hata olması mümkün değildir.
Verilerinizin ve rehberinizin kaybolmaması için telefon hafızasında önemli belgeleri saklamayın!

Eğer cihazınızda daha önceden ClockworkMod yüklü değil ise şu şekilde yükleyebilirsiniz;

• Telefonunuzu tamamen kapatıyorsunuz,
  • Ses kısma + home tuşu + güç tuşlarına basarak download modunun ilk ekranına geliyoruz
  • Ardından gelen ekranda ses açma tuşuna basarak download mode bölümüne giriyoruz (ekranda dev android simgesi varsa doğru yerdesiniz)
  • İndirdiğiniz Odin dosyasını bilgisayarımıza çıkarıyoruz.
  • Daha sonra indirdiğiniz clockworkmod dosyasını çıkarıyoruz ve odin programını açarak telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz.
  • Odin programında birinci sekme yeşil veya sarı yanmazsa program cihazınızı tanımamış demektir (Samsung USB Driver kurabilirsiniz).
  • Program cihazınızı tanıdıktan sonra CWM kurmak için programda yer alan PDA kutusunu işaretmeniz ve PDA butonuna tıklayarak indirdiğiniz CWM dosyasını seçmeniz gerekir.
  • Ardından Start butonuna basarak CWM işlemini başlatırız ve işlem bittikten sonra programda yer alan birinci sekme yeşil olarak PASS yazacaktır.
  • Cihazımız yeniden açıldıktan sonra tamamen kapatınız ve CWM işlemi tamamlanmış olacaktır.
virginity-ekran-goruntuleri.png
Bu işlemlerden sonra sıra VirginityV12 ROM kurma işlemine gelmiştir. İndirdiğiniz ve bu bölümde kullanılacak dosyaları telefon hafızasına atmayı unutmayınız.

• Ses açma + home tuşu + güç tuşlarını kullanarak ClockworkMod Recovery bölümünü açıyoruz.
  • Ardından wipe data/factory reset seçeneğine tıklıyoruz ve telefonumuz baştan sonra sıfırlanıyor.
  • Daha sonra wipe cache partition işlemini uyguluyoruz ve ön belleği temizliyoruz.
  • Kurulumu güvenceye almak için ekranın en altında Advanced > wipe dalvik cache yapıyoruz ve daha sonra Go Back diyoruz.
  • İndirdiğimiz VirginityV12 dosyasını telefon hafızasına attığımız için install zip from sdcard seçeneğini seçiyoruz.
  • Açılan yeni bölümde choose zip from sdcard seçeneği ile devam ediyoruz.
  • Ekranda görülen veya ekranımızı biraz aşağı kaydırdıktan sonra görünen VirginityV12.zip isimli dosyayı seçiyoruz ardından Yes – Install VirginityV12.zip seçeneğini seçiyoruz.
virginity-ekran-goruntuleri-2.png
Aradan 1 veya 3 saniye geçtikten sonra Welcome başlığı altında kurulum ekranı gelecektir. Buradan sonrası çok basittir ve kolayca anlatımları okuyarak hızlıca yapabilirsiniz.

• Next diyerek devam ediyoruz,
  • I Agree with this Terms and Conditions… seçeneğini işaretleyip tekrar next diyoruz,
  • Ardıktan bir Next daha,
  • Bu ekranda Install Virginity seçeneğini seçiyoruz.
  • Yes seçili kalacak şekilde devam ediyoruz.
  • Bu ekranda cihazınızın modelini seçeceksiniz, ben I8190 kullanıyorum ve diğer sürümlerde denemedim. I8190 kalacak şekilde devam ediyorum.
  • Stock ANC2 Kernel seçerek yeniden next diyoruz (ANC2 Kernel seçmemizin sebebi stabil olmasıdır)
  • Apps başlığı altında yayınlanan ekranda istediğimiz uygulamaları seçiyoruz ve devam ediyoruz (S4 ve S5 ait belirli uygulamaları seçebilirsiniz)
  • Calculator başlığı altında gelen ekranda keyfinize göre seçim yapabilirsiniz, (benim tercihim stock calulator)
  • Daha sonra telefonunuza yüklenmesi istediğiniz fontları seçebilirsiniz (tercihim tüm fontlardan yana)
  • Themes başlığı altında gelen ekranda S5 temasını yani en son güncellenen TouchWiz temasını kurabilirsiniz veya S4 ait temayı kurabilirsiniz (tercihim S5 Theme)
  • Daha sonra ekran açılışında gelecek olan bölümü seçiyoruz.

1. Google Animation; Açılışta Google yazarak açılır Google Nexus cihazları gibidir
  2. Stock Animation & S5 Animation: Ekranda Samsung yazarak açılır
  • İstediğimizi seçip devam ediyoruz.
  • Burada istediğiniz bir klavyeyi seçebilirsiniz.
  1. Xperia Honami Keyboard: Türkçe karakterler içerir hoşuma gitmeyen bir klavyedir
  2. Galaxy S3 Keyboard: S3 Mini cihazınızdaki Stock ROM la aynı klavyedir yeni güncellemeler barındırmaz.
  3. Galaxy S4 Keyboard: S4 klavyesinin temasından farklı fakat güncellemeler mevcuttur. Tuşlara dokunulduğunda ses veya titreşim yapabilir.
  • Next diyerek devam ediyoruz.
  • Bu ekranda Uçak Modu, MusicFX ekstra uygulama seçebilirsiniz ben tümünü kuruyorum
  • Next diyoruz ardından Baseband başlığında Yes seçeneğini seçiyoruz.
  • Next ile devam edip Install butonuna tıklıyoruz.
Cihazımız 5 ile 10 dakika arasında kurulumu tamamlar ve Samsung ekranında tekrar 5 ile 10 dakika vakit geçirir, ilk kurulumu tamamlar. Diğer açılımlarda daha hızlı açılır.
kamera.png

Konudaki görüntüler bana ait değildir. Eski yazıma ait görselleri bulamadığım için ROM sahibine ait ROM tanıtımındaki görselleri kullandım. Anlatım %100 denenmiştir ve sorunsuz çalışıyordur.

Son düzenleme:
Görüntünün 00.00 ardından 00.01 olması ve Trabzon benim oturduğum şehirle aynı olması tesadüf olamaz. Bizzat birebir deneyerek anlatım yaptım.

Hocam S4 klavyesinimi yüklediniz? Ben eskiden Virginty yükleyip S4 klavyesini seçmiştim böyle değildi. Bayaa güzel olmuş. :D
Bu S4 klavyesi mi değil mi bende bilmiyorum. Kurarken S4 klavyesi seçiyorum fakat bu çıkıyor. S4'ün klavyesi bildiğimiz Stock ROM larla aynı olması lazımdı. Değişik birşey buda. Özel ROM işte her şeyin aynı olmasını bekleyemeyiz değil mi ? :)

Bu S4 klavyesi mi değil mi bende bilmiyorum. Kurarken S4 klavyesi seçiyorum fakat bu çıkıyor. S4'ün klavyesi bildiğimiz Stock ROM larla aynı olması lazımdı. Değişik birşey buda. Özel ROM işte her şeyin aynı olmasını bekleyemeyiz değil mi ? :)

Sizin yüklediğiniz Xperia Honami Keyboard. Süper bi klavye ya. CyanogenMod'a yükliyim dedim bu klavyeyi XDA'da buldum. CWM'den yükledim, bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. :( Çalışmayı durdurdu diyor. :(

Öncelikle kardeş bu rom dada iki ayarlar menüsü mü var biri daha ayrntlı olan hani
:-D
Bide tuş kldi dalglı fln mıı calşmyan bi kısmı var mı yükleyecm madur olmayalım birde daha fazla resim atamzmısın

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı