Galaxy S3'e Hangi 4.4 KitKat Romu Nasıl Yüklenir?

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Galaxy S3'ün arayüzünden sıkıldığım ve 4.4 güncellemesinin gelmeyeceği açıklandığı için başlıkta da belirttiğim gibi telefonuma KitKat Romu yüklemek istiyorum. Daha önce hiçbir deneyimim olmadı. Hangi Rom daha iyidir ve nasıl yüklenir bilmiyorum. Telefonum 4.3 orijinal romunda ve rootlu.

Epey bir KitKat var cihaz için. Mevcut ROM'ları burada bulabilirsin:

Samsung Galaxy S III I9300, I9305 - xda-developers

EN popüler ROM'lardan biri bu:

GT-I9300 [LINARO] Resurrection Remix® 4.4.2 KitKat v5.1.1 [14/05/08] - xda-developers

Yükleme yönergeleri:

- Öncelikle ya bir KitKat ROM (CM11, vb) ya da 4.2.2 TW tabanlı ROM'a sahip olduğunuzdan emin olun. 4.1.2 TW tabanlı bir ROM'da olmayın!
- Son sürümü indirin
- Gapps indirin
- Nandroid backup alın
- Tavsiye edilen: Full wipe ve factory reset
- En son ClockworkMod recovery ile ROM'u flashlayın
- Gapps'ı Flashlayın
- Yeniden başlatın
- Keyfini sürün!

Şunu sorayım, ilk maddede anlamadığım bir şey var. Şimdi benim bu ROM'u kurmam için 4.2.2 yada 4.4 ROM'una mı sahip olmam gerekiyor? Yoksa orijinal 4.3 ROM'u varken de kurabilir miyim?

Tamam, ROM'u bugün kuracağım ancak ClockworkMod recovery ile mi her şeyi hallediyorum? Ayrıca bilgisayardan mı yoksa telefonun içinden mi kuruyorum çünkü dosyaları indirdim ancak bakma fırsatı bulamadım daha.

ROM'u videodan takip ederek eksiksiz olarak yükledim ancak telefon açıldığında sürekli "Unfortunately the process com.android.systemui has stopped." sorununu alıyorum. Her defasında tekrar çıkıyor karşıma. ROM'u sil baştan tekrar yükledim ancak bir etkisi olmadı. Kullanamıyorum telefonumu şu an.

Sanırım halloldu ilk baştaki adımları hızlıca geçerek kurtuldum sorundan. Ancak şöyle bi sıkıntı var. Ekranın altında olan navigasyon butonları geldi telefona. Bu simgeler telefonun kendisinde zaten fonksiyonel olarak bulunduğu için kaldırmak istiyorum ancak kaldıramadım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı