Galaxy S4 i9505 SIM Kilit Kaldırma

cyln03

Hectopat
İyi günler. Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama kaldırmazsanız sevinirim. Galaxy s4 i9505 yurtdışından telefon geldi ,ancak sim kilitli olduğu için kullanamıyorum. Telefon şirketini aradık kodu söylemedi. Acaba sim kilidi kaldırmamın bir yolu var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Bu numarayı tuşlayın: *#0011#

1.jpg
  2. Menü tuşuna basın, sonra da Geri tuşuna.

2.png
  3. Menü tuşuna tekrar basın ve KEY INPUT deyin. 1 yazıp OK'e basın.
  4. Menü tuşuna basın ve Geri'ye basın. Şu anda Servis Modu Ana Menüsündesiniz.

2.png
  5. UMTS'ye basın.

3.png

6. [1]DEBUG SCREEN

4.png

7. [6]PHONE CONTROL

5.png

8. [6]NETWORK LOCK

6.png

9. [3]PERSO SHA256 OFF

7.png

10. Menu tuşuna ve ardında da Geri tuşuna basarak tekrar UMTS ana menüsüne dönün. Burada [6]COMMON'a girin.

8.png

11. [6]NV REBUILD

9.png

12. [4]RESTORE BACK UP

10.png
Cihazınız donacak, siyah ekran verecek , mavi LED yanacak, Menü ve Geri tuşları açık yanacak. Cihazın yeniden başlamasını bekleyin (1 dakika kadar sürer).

Artık Samsung Galaxy I9505 cihazınız Sim-Unlocked konumundadır.

İlk Yöntem işe yaramazsa yöntem 2:

Bu işlem Uyumlu SIM (Bloklanmamış) kullanılarak yapılmıştır.

1. *#0011# arayın.
  2. Menu Tuşu ve sonra Geri tuşuna basın.
  3. Menu tuşuna tekrar basıp KEY INPUT deyin ve 1'e basın, birkaç saniye bekleyin. Otomatik olarak servis menüsüne gideceksiniz.
  4. Menü tuşuna ve Geri tuşuna basın (Gerek olmayabilir.)
  5. SERVICE MODE ana menüsündesiniz.
  6. Sırayla:
    1. [1]UMTS (Otomatik olarak bir sonraki menüye gidebilir)
    2. [1]DEBUG SCREEN
    3. [6]PHONE CONTROL
    4. [6]NETWORK LOCK
    5. [3]PERSO SHA256 OFF
  7. Menü ve Geri tuşlarına birçok kez basarak UMTS ana menüye geri dönün. Sonra sırayla:
    1. [6]COMMON
    2. [6]NV REBUILD (Eğer bu defa çalışmazsa bir dahaki sefere)
    3. [4]RESTORE BACK UP
Cihazınız donacak, siyah ekran verecek , mavi LED yanacak, Menü ve Geri tuşları açık yanacak. Cihazın yeniden başlamasını bekleyin (1 dakika kadar sürer).

Artık Samsung Galaxy I9505 cihazınız Sim-Unlocked konumundadır.

Yetkili SIM ile telefonu geri açtığınızda Mobil veriyi kapatıp açmanız gerekebilir.
Sonra telefonu kapatın, uymayan SIM'i takın ve telefonu açın. Artık PIN'e gerek yok.
Tekrar mobil veriyi kapatıp açmanız gerekebilir!

Son düzenleme:
Benim cihazda s4 ancak service menusunde dediklerinizi yapiyorum ancak bi degisiklik olmuyor vede resimlerde arka plan siyah . Bende ise beyaz sürüm 5.0.1 yardim ederseniz sevinirm ?

Site yetkilileri sorunumu cozerse çok makbule gecer ne yaptysn duzeltemedim !?

Benim cihazda s4 ancak service menusunde dediklerinizi yapiyorum ancak bi degisiklik olmuyor vede resimlerde arka plan siyah . Bende ise beyaz sürüm 5.0.1 yardim ederseniz sevinirm ?

Site yetkilileri sorunumu cozerse çok makbule gecer ne yaptysn duzeltemedim !?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2014-01-01-03-11-36.png
    Screenshot_2014-01-01-03-11-36.png
    58,2 KB · Görüntüleme: 444
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı