Galaxy S4'e Root Atmak

Marshmallow

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Dikmen/ANKARA
Daha fazla  
Kardeşimin Galaxy S4 telefonuna Root atmak istiyorum. Amacım batarya performansı kötü olduğundan Greenify uygulamasını kullanabilmek.
1. Cyanogenmod bir Root mudur? Çünkü yapılışı biraz kolay geldi bana.
2. Root atmak için hangi yöntemi-uygulamayı önerirsiniz?
3. Root atmak için illa ROM atarak mi olur yoksa ROM atmadan da Root etmek gibi bir şey var mı? (Telefonu bilgisayara bağlamadan falan Root atan uygulamalar var ondan soruyorum, onlar ROM'u değiştirmeden sadece Root imkanlarını mi açıyorlar yani?) Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürüm 5.0 Lollipop.
1)Hangi ROM'u veya uygulmayı önerirsiniz?
2) ROM atmadan Root atan yöntem hakkında bilgi verir misiniz? Hangi uygulama kullanılmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon üzerinden bilgisayar kullanmadan ROOT eden uygulamaların çoğu 4.4.2 sürümüne hitap ediyor. Bu yüzden en doğrusu @Silinen üye'ın verdiği linkteki adımları uygulamak olacaktır. Sadece ROOT edebiliyorken ROOT'lu gelen ROM yüklemenin çok da anlamı yok. İsterseniz ROOT'ladıktan sonra farklı bir ROM yükleyebilirsiniz.

Peki,
1) İşlemden önce veya sonra hard reset atmak gerekli midir, yararı olur mu?
2) Şimdi telefonu Rootlayacağım ama arayüz ve android sürümü değişmeyecek. Peki yeni ve gelişmiş bir sürüme olursa, hataları düzelten vs, nasıl güncelleyeceğim? Manuel yapmam gerek ama hangi programla? Cyanogenmod falan mı? Teşekkürler. @Silinen üye

Kardeşimin Galaxy S4 telefonuna root atmak istiyorum. Amacım batarya performansı kötü olduğundan greenify uygulamasını kullanabilmek.
1. cyanogenmod bir root mudur? Çünkü yapılışı biraz kolay geldi bana.
2. root atmak için hangi yöntemi-uygulamayı önerirsiniz?
3. root atmak için illa ROM atarak mi olur yoksa ROM atmadan da root etmek gibi bir şey var mı? (Telefonu bilgisayara bağlamadan falan root atan uygulamalar var ondan soruyorum, onlar ROM'u değiştirmeden sadece root imkanlarını mi açıyorlar yani?) Teşekkürler.

Öncelikle bu siteden uygulamayı bilgisayarına indir sonra uygulamayı aç ve telofonu USB kablo ile bilgisayarına bağla uygulama telefonu bağlayınca otomatik olarak telefonu algılar (önemli not: Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama açık olsun) ve uygulama telefon için driver yükleyecektir biraz bekle driverler yüklendikten sonra root seçeneğine tıkla telefonun kapanıp açılacaktır korkma :) telefonuna bu uyulama güvenli değil diye bildirim gelirse yine de yükleme istiyorum de ve telefon rootlandı :) (eğer telefonunda SuperSU veya SuperUser diye bir uygulama varsa root tamam demekti))

Yeni konular

Geri
Yukarı