Galaxy S8+ yerine 7000 TL telefon önerisi

Bütçe
7.000 - 7.500

Ragnarak

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Akıllı telefon kullanmaya başladığımdan beri Samsung marka telefonları kullanıyorum. Ağır bir Samsung fanıyım diyebilirim, tüm teknolojik aletlerim bu yönde. Fakat, cihazımın şarj sorunları olsun, 4 sene önce çok yakında gelecek deyip halen Türkçe dil seçeneğini Bixby'e getirmemeleri olsun beni biraz soğuttu telefon anlamında.

Neyse, gelelim konumuza. 4 yıldır bu telefonu kullanıyorum, aldığımda da uzun bir süre beni idare etsin diye almıştım ve 4 seneyi güzelce idare etti. Artık uygulamadan uygulamaya geçerken bile donmalar yaşamaya başladım ve kullandığım telefondan beklediğim performans bu değil. 30 dakikalık oyun oynadığımda %20-40 arası şarjım gitmeye başlaması da cabası oldu. Dışarıda 1 saat şarkı dinlediğim zaman %30-40'lık bir kayıp yaşıyorum (Spotify + airbuds). Artık telefonu değiştirmeyi düşünüyorum, 7.000- 7.500 TL bütçem var. S21 serisi dikkatimi çekse de artık daha Premium hissetmek istiyorum ve beni 5-6 yıl götürsün istiyorum, bu nedenden dolayı aklımda iPhone 11 var. 4 senedir X kullanan arkadaşlarım oldukça memnun fakat size de bir sormak istedim. iPhone 11 önerir misiniz veya önereceğiniz başka bir telefon var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun bataryasını değiştirebilirsiniz. Ömrü azalmıştır. Bende üç senedir S8 kullanıyorum ve kullanmaya devam ediyorum. Evet uygulamalar arası geçişlerde biraz takılıyor ama bence kabul edilebilir bir düzeyde. Bence telefonun en az iki senesi daha var. S8 den önce de iphone 5s kullanıyordum öncesinde de S3. Iphone güzel telefon ama biraz zengin işi. müzik, film, depolama vs. uygulamalara para vermek neredeyse kaçınılmaz . Android tarafı ise bu konularda, Iphone' a göre daha özgürlükçü kalıyor. Örneğin müzik mi indireceksiniz Youtube' den linki kopyalayın yapıştırın siteye hop müzik elinizde. Film mi indireceksiniz, hemen bir film sitesinden istediğimiz filmi açıp sadece üzerine basılı tutarak indiriyoruz. Depolama kısmında ise sd card benim gözümde büyük bir avantaj. Ekran ve kamera olarak da Samsung tarafını bir tık ileride görüyorum. Fakat iş video ve fotoğraf editine geldiğinde, Iphone çok önde. Güvenlik açısından Iphone önde fakat Samsung' da güvenlik servisi olarak McAfee kullanıyor. Samsung' un özgürlük kısmını fazla abartmadan, sağdan soldan uygulama indirmeden kullanırsanız gayet güvenli olduğunu düşünüyorum. Aksesuar uyumluluğunda Apple ile Samsung' u eşit görüyorum. Fakat Apple' ın eksosistemi, Samsung' a göre daha geniş. Tabi Apple çoğunlukla, sadece Apple ürünleriyle uyumlu olduğu için Samsung' la bu konuda eşitleniyor diyebilirim. Eğer maaşımı dolarla alsaydım kesinlikle Iphone tercih ederdim Iphone 11 alın geçin :D

iPhone 12 mini diyecektim bütçe 7000'miş. 8000 sanmıştım. Yine de bütçe arttırmayı düşünürseniz aklınızda bulunsun.

Iphone 11 mantıklı bir seçenek kesinlikle. S8 modelinden geçmeye değer, AMOLED ekranı ararsın. Yine de 11 modelinin ekranı kötü değil tabii.

iPhone 11 ve OnePlus 8 tavsiye ederim.

Ekran olarak iPhone 11 kötü gelebilir, almadan önce teknoloji mağazalarında deneme imkanınız olursa deneyin derim.

Hocam iPhone 11 alın geçin.
Kesinlikle şu yasaklar bittikten sonra gidip bakacağım. Zaten 1 ay sonra alabileceğim bir telefon değil. 3-4 ay sonra alacağım, malum fiyatlardan dolayı şimdiden araştırmaya başlayayım dedim.
Bütçe 500TL kadar artarsa 12 mini modeli çok daha iyi bir deneyim sunacaktır. Tavsiyem 12 mini. Eğer bütçe çıkmaz ise 11 de iş görür.

iPhone 12 mini diyecektim bütçe 7000'miş. 8000 sanmıştım. Yine de bütçe arttırmayı düşünürseniz aklınızda bulunsun.
iPhone 12 mini özellik olarak çok daha iyi olsa da boyut olarak daha küçük diye biliyorum eğer yanlış bilmiyorsam. Küçük telefonlarla aram pek iyi değil maalesef.
Telefonun bataryasını değiştirebilirsiniz. Ömrü azalmıştır. Bende üç senedir S8 kullanıyorum ve kullanmaya devam ediyorum. Evet uygulamalar arası geçişlerde biraz takılıyor ama bence kabul edilebilir bir düzeyde. Bence telefonun en az iki senesi daha var. S8 den önce de iphone 5s kullanıyordum öncesinde de S3. Iphone güzel telefon ama biraz zengin işi. müzik, film, depolama vs. uygulamalara para vermek neredeyse kaçınılmaz . Android tarafı ise bu konularda, Iphone' a göre daha özgürlükçü kalıyor. Örneğin müzik mi indireceksiniz Youtube' den linki kopyalayın yapıştırın siteye hop müzik elinizde. Film mi indireceksiniz, hemen bir film sitesinden istediğimiz filmi açıp sadece üzerine basılı tutarak indiriyoruz. Depolama kısmında ise sd card benim gözümde büyük bir avantaj. Ekran ve kamera olarak da Samsung tarafını bir tık ileride görüyorum. Fakat iş video ve fotoğraf editine geldiğinde, Iphone çok önde. Güvenlik açısından Iphone önde fakat Samsung' da güvenlik servisi olarak McAfee kullanıyor. Samsung' un özgürlük kısmını fazla abartmadan, sağdan soldan uygulama indirmeden kullanırsanız gayet güvenli olduğunu düşünüyorum. Aksesuar uyumluluğunda Apple ile Samsung' u eşit görüyorum. Fakat Apple' ın eksosistemi, Samsung' a göre daha geniş. Tabi Apple çoğunlukla, sadece Apple ürünleriyle uyumlu olduğu için Samsung' la bu konuda eşitleniyor diyebilirim. Eğer maaşımı dolarla alsaydım kesinlikle Iphone tercih ederdim Iphone 11 alın geçin :D
Teşekkür ederim, eskiden ben de hep bu konudan dolayı Samsung'u tercih ediyordum fakat artık film izleme konusunda Netflix, şarkı dinleme konusunda Spotify, video konusunda da Youtube - Youtube Premium kullandığım için depolama ve dışarıdan bir şeyler indirme sorunu ortadan kalktı benim için diyebilirim.

Geri
Yukarı