Galaxy Tab 3 Lite kapalıyken şarj olmuyor

NovaRiper

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG Strix G18
Intel Core i9 13980HX
Nvidia GeForce RTX 4070
16GB DDR5 4800MHz RAM
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi
Dostlar selamlar, geçenlerde başlıkta bahsettiğim Tab 3 Lite tablete EBA ve Zoom uygulamalarını yükleyebilmek için Custom ROM attım. Cihazın Android sürümünü 4.4.4'ten 7.1'e yükselttim. Yüklediğim Custom ROM (LineageOS) elimdeki cihazın SIM kartlı versiyonu için olan bir versiyon, bu modelde de çalışıyor ama 2 sorun yaratıyor. Bunlardan bir tanesi kameranın çalışmaması diğeri ise cihazın kapalıyken şarj olmaması. Benim sorunum da burada başlıyor, cihazı sorunsuz kullanıyorum ama kapalıyken şarj edemiyorum. Eğer kapalı iken şarja takarsam batarya işareti geliyor ama şarj olduğunu gösteren ibare ve şarj yüzdesi gözükmüyor. Açıkken şarj edince daha uzun sürüyor ve yaramaz kardeşim sürekli tabletle uğraşıyor, ben de bundan dolayı bu sorunu düzeltmenin bir yöntemini arıyorum. Ne yaparsam bu cihazı kapalıyken şarj edebilirim?

Custom ROM atma ile ilgili açtığım konu bu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selamlar, geçenlerde başlıkta bahsettiğim Tab 3 Lite tablete EBA ve Zoom uygulamalarını yükleyebilmek için Custom ROM attım. Cihazın Android sürümünü 4.4.4'ten 7.1'e yükselttim. Yüklediğim Custom ROM (LineageOS) elimdeki cihazın SIM kartlı versiyonu için olan bir versiyon, bu modelde de çalışıyor ama 2 sorun yaratıyor. Bunlardan bir tanesi kameranın çalışmaması diğeri ise cihazın kapalıyken şarj olmaması. Benim sorunum da burada başlıyor, cihazı sorunsuz kullanıyorum ama kapalıyken şarj edemiyorum. Eğer kapalı iken şarja takarsam batarya işareti geliyor ama şarj olduğunu gösteren ibare ve şarj yüzdesi gözükmüyor. Açıkken şarj edince daha uzun sürüyor ve yaramaz kardeşim sürekli tabletle uğraşıyor, ben de bundan dolayı bu sorunu düzeltmenin bir yöntemini arıyorum. Ne yaparsam bu cihazı kapalıyken şarj edebilirim?

Custom ROM atma ile ilgili açtığım konu bu:
Bende aynı ROM'dan attım, Youtube'da aslında şarj olduğunu fakat gösterge gözükmediğini söylüyorlar. Sürekli tablet açıkken şarj ettiğim için deneme fırsatı bulamadım.

Bende aynı ROM'dan attım, Youtube'da aslında şarj olduğunu fakat gösterge gözükmediğini söylüyorlar. Sürekli tablet açıkken şarj ettiğim için deneme fırsatı bulamadım.
Ben de aynı şekilde öyle yaptığımdan dolayı şarj edip etmediğini bilmiyorum. Deneyip sizi de bilgilendiririm.
Cihaz kapalıyken şarj olmuyor, batarya işareti geliyor. Batarya işaretinin üzerinde şimşek simgesi çıkıyor lakin şarjın dolduğunu gösteren herhangi bir hareket, pil ikonunda şarj olduğuna dair yeşil animasyon ya da şarj yüzdesi görülmüyor. Hatta cihaz ekranı açık olduğu için şarjı azalıyor.
@Vinograd

Son düzenleme:
Biraz önce aynı romdan bende attım ve cihazı kurdum falan tam şarja takıcam şarjı bitti. Şuan şarja taktım fakat şarj oluyor ekranında şarj olduğuna dair bir ibare yok sadece yıldırım simgesi var. Şimdi cihazı ben nasıl tekrar açabilirim ? Şuanda şarjda tutmaktan başka çarem yok fakat cihazı nasıl açabileceğimi bilmiyorum lütfen yardım edin. Edit : Şarjdan çektim açtım açılma ekranında hemen tekrar şarja taktım açıldı.

Biraz önce aynı romdan bende attım ve cihazı kurdum falan tam şarja takıcam şarjı bitti. Şuan şarja taktım fakat şarj oluyor ekranında şarj olduğuna dair bir ibare yok sadece yıldırım simgesi var. Şimdi cihazı ben nasıl tekrar açabilirim ? Şuanda şarjda tutmaktan başka çarem yok fakat cihazı nasıl açabileceğimi bilmiyorum lütfen yardım edin.
Riske atmamak için hiç kapalıyken denemedim ama videoyu çeken kanalın internet sitesinde şarj olmuyor yazmış biri, altına da yorum gelmiş.
Yorum şu şekilde:
Tableti şarja takıp bi müddet bekle. Sonra Ses Açma+Power+Home Tuşlarına basarak Recovery modda açmayı dene. Eğer Recovery modda açılırsa şarj olacaktır bir müddet şarj olduktan sonra tekrar tableti açabilirsin. Ayrıca olup olmadığıyla ilgili dönüş yaparsan sevinirim.

Ayrıca room atmadan önce benim açtığım konuda @44shell isimli kardeşimiz aynı sürümü kullanıyorum, TWRP ekranına gelip reboot>system diyerek cihazı açabilirsiniz demişti. Sorun çıkarsa etiketleyin yardım edeyim de yazmış. @44shell hocam rica etsem bir bakar mısınız arkadaşın sorun çözülsün de tableti açsın.

Riske atmamak için hiç kapalıyken denemedim ama videoyu çeken kanalın internet sitesinde şarj olmuyor yazmış biri, altına da yorum gelmiş.
Yorum şu şekilde:
Tableti şarja takıp bir müddet bekle. Sonra ses açma+Power+Home tuşlarına basarak Recovery modda açmayı dene. Eğer Recovery modda açılırsa şarj olacaktır bir müddet şarj olduktan sonra tekrar tableti açabilirsin. Ayrıca olup olmadığıyla ilgili dönüş yaparsan sevinirim.

Ayrıca room atmadan önce benim açtığım konuda @44shell isimli kardeşimiz aynı sürümü kullanıyorum, TWRP ekranına gelip reboot>system diyerek cihazı açabilirsiniz demişti. Sorun çıkarsa etiketleyin yardım edeyim de yazmış. @44shell hocam rica etsem bir bakar mısınız arkadaşın sorun çözülsün de tableti açsın.

Tabii ki hemen çözümü yazıyorum.
Biraz önce aynı ROM'dan bende attım ve cihazı kurdum falan tam şarja takacağım şarjı bitti. Şu an şarja taktım fakat şarj oluyor ekranında şarj olduğuna dair bir ibare yok sadece yıldırım simgesi var. Şimdi cihazı ben nasıl tekrar açabilirim? Şu anda şarjda tutmaktan başka çarem yok fakat cihazı nasıl açabileceğimi bilmiyorum. Edit: Şarjdan çektim açtım açılma ekranında hemen tekrar şarja taktım açıldı.

Hocam o çözüm bazen işe yaramıyor. Garantili çözüm: Tableti şarja tak ve yaklaşık 2 dakika bekle, ardından ses açma+güç+Home tuşlarına basarak TWRP menüsüne ulaş. Sonra ise yeniden başlat(TWRP Türkçe ise böyle yazacaktır) sekmesine gelip sistemi seçin. Eğer Türkçe değilse sağda en alttaki menü oluyor yeniden başlat menüsü.
Bende aynı ROM'dan attım, YouTube'da aslında şarj olduğunu fakat gösterge gözükmediğini söylüyorlar. Sürekli tablet açıkken şarj ettiğim için deneme fırsatı bulamadım.

Hocam kapalıyken gösterdiği şarj göstergesi eski roma ait olduğu için şarjının ne kadar olduğu gözükmüyor ve o ekranda tablet çok yavaş şarj oluyor.

Son düzenleme:
Tabii ki hemen çözümü yazıyorum.

Hocam o çözüm bazen işe yaramıyor. Garantili çözüm: Tableti şarja tak ve yaklaşık 2 dakika bekle, ardından ses açma+güç+Home tuşlarına basarak TWRP menüsüne ulaş. Sonra ise yeniden başlat(TWRP Türkçe ise böyle yazacaktır) sekmesine gelip sistemi seçin. Eğer Türkçe değilse sağda en alttaki menü oluyor yeniden başlat menüsü.

Hocam kapalıyken gösterdiği şarj göstergesi eski roma ait olduğu için şarjının ne kadar olduğu gözükmüyor ve o ekranda tablet çok yavaş şarj oluyor.

Benim de aynı sorun oldu. Tarif ettiğiniz gibi yaptım çözüldü. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı