Game Booster GB-G08B Kasa Değiştirilmeli mi?

witlaus

Hectopat
Yer
Bursa
Arkadaşlar merhaba. Game Booster GB-G08B kasam var. Ekran kartım oyunlarda %100 yük altında 85 derece oluyor. Kasanın yan tarafında bir cam panel vardır bilirsiniz. Onu çıkarınca ise sıcaklık birden 70'e kadar iniyor. Şöyle izah edeyim:

85.jpeg

Kasanın yan tarafındaki kapak kapalı iken ekran kartı 85 derece.

69.jpeg

Yan taraftaki kapağı açınca ekran kartı 69 derece. Hatta 85'lere kadar çıktıktan sonra kapağı açarsam sıcaklık 1 dakika içerisinde 70'e düşüyor. (İşlemci sıcaklıklarına bakmayın farklı zamanda çekildiler ancak 69 derecedeki sıcaklık en fazla 72 oluyor, daha fazla artmıyor.)
Bu, kasanın içindeki hava sirkülasyonundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Gerçekten de sebebi o mudur? Kasanın değiştirilmesi mi lazım?
Lütfen Game Booster almasaydın alırsan böyle olur gibi yorumlar yapmayın.
Ekran kartı: ASUS AREZ Dual RX 580.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız kasanın mesh yapılı olmasına özen gösterin.
Hazır kampanya var iken ARGB'li bu kasayı almanız iyi olacaktır. (Normalde en pahalı model olan ARGB'li model şu an en ucuz :D )

Mesh yapı tam olarak nedir?

Mesh yapılı derken önü mesh olsun demek istedim. Önü cam, plastik, metal gibi değil de delikli delikli olması.
Önü kapalı > COOLER MASTER MasterBox MB520 RGB Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Önü açık > COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 600W 3x120mm LED FANLI MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Birinde ön taraftan hava alırken diğerinde sıkıntı olabilir.

Mesh yapılı derken önü mesh olsun demek istedim. Önü cam, plastik, metal gibi değil de delikli delikli olması.
Önü kapalı > COOLER MASTER MasterBox MB520 RGB Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Önü açık > COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 600W 3x120mm LED FANLI MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Birinde ön taraftan hava alırken diğerinde sıkıntı olabilir.
Benim kasam mesh değil. O zaman ondan da kaynaklanıyordur sorunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı