GAME+ çamur görüntü

İşletim sistemi
Windows 10

ExarKun

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar ,geçen gün GAME+ Premium üyelik satın aldım fakat her oyunda çamur görüntüden başka bir şey görünmüyor. VDSL 50Mbps paketim var ve evime 45 Mbps internet geliyor. Bilgisayarım Ethernet ile bağlı. Bu soruna çözüm önerileriniz var mı?

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    41,4 KB · Görüntüleme: 92
  • 4.PNG
    4.PNG
    111,7 KB · Görüntüleme: 88
  • 5.PNG
    5.PNG
    25 KB · Görüntüleme: 120
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3 MB · Görüntüleme: 125
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    26,4 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sonuçlarda görünen ciddi derecede yüksek paket ve kare kaybınız oluşu. PL dediği şey, Packet Lose. FL dediği şey Frame Lose. Çok fazlalar. Buda görüntüde aşırı çamurlaşmaya sebep oluyor.
Peki bu durumda ne yapmam gerekiyor?
Servis sağlayıcınızla görüşün hızınızı düşürsünler. SNR değeriniz yükselir ve daha sağlıklı bir bağlantınız olur. Bu sefer de bağlantı hızınız yeterince hızlı olmazsa bina içi kabloları kontrol edip yeni hat çekmeniz gerekebilir.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim yarın görüşeceğim.

Düşünsene Turkcell'sin ve böylesine iyi internet gerektiren bir sistem getiriyorsun ülkeye, ama koyduğun internet fiyatlarından, altyapından ve kalitesizliğinden ötürü çoğu insan erişemiyor. Erişecek kapasitede (iyi interneti olan) insanın bilgisayarı da iyi. Bilgisayarı iyi olmayan adamın interneti de kötü (genel olarak), hiçbir türlü erişemiyor. Üstelik küresel fiyatının da iki katına satıyorsun.

Umarım bir gün batarsın Turkcell...

SNR değeri çok düşük 10 ya da üzeri olması gereken değer 8 civarında.
Katılmıyorum. Alt yapı eğer sağlıklıysa sorun yaratmamalı.
1626730790637.png

Ne kopma, ne paket kaybı, ne de gecikme yaşıyorum.
Peki bu durumda ne yapmam gerekiyor?
İşin açığı SNR Margin değerlerinizi yükseltmeniz gerçekten işe yarayabilir. Yaramayadabilir. @Creeptomani hocamla aynı şeyi tavsiye edeceğim. Eğer modeminizde SNR Margini değiştirmek için bir ayar varsa kendinizde yükseltebilirsiniz. Fakat bu kesin bir sonuç sunmayabilir. Alt yapınız yeterince sağlıklı değilse bir şey değişmeyecektir.

Düşünsene Turkcell'sin ve böylesine iyi internet gerektiren bir sistem getiriyorsun ülkeye, ama koyduğun internet fiyatlarından, altyapından ve kalitesizliğinden ötürü çoğu insan erişemiyor. Erişecek kapasitede (iyi interneti olan) insanın bilgisayarı da iyi. Bilgisayarı iyi olmayan adamın interneti de kötü (genel olarak), hiçbir türlü erişemiyor. Üstelik küresel fiyatının da iki katına satıyorsun.

Umarım bir gün batarsın Turkcell...
Maalesef tamamen saçmalıkmış bu sistem.

Avrupa sunucusunda kullanıyorum. Gayet memnunum ve tavsiye ederim. VPN ile kaydolabilirsin.
Sorunun Türkiye sunucuları ile bir alakası yok. Bende kullanıyordum GFN. Aktif olarak hala Warframe oyunundaki arkadaşlarımdan bazıları kullanıyor.
Konu sahibi Avrupa sunucularında bile kullansa bu sorunu yaşayacak. Ayrıca Avrupa sunucuları ile Türkiye sunucuları arasında şuan fiyat farkı var. Avrupa sunucuları daha pahalı. 10$ = 85.87 TL

Üç aylık paket TR'de, ay başına 60 TL. Aylık paket 75 TL.
1626731563164.png

Aslında bu zamana kadar Valorant ve Black Desert gibi Online oyunlarda falan hiç ping veya paket kaybı sorunları yaşamadım yani 75 Mbps paketimden 50 Mbps kullanabiliyorum zaten. Acaba servis sağlayıcımdan hızımı kaça düşürtmem gerekiyor?

Acaba servis sağlayıcımdan hızımı kaça düşürtmem gerekiyor?

Bu durum daha geçenlerde başıma geldi. Normalde 10.5 SNR değerim vardı. Binada yeni abonelik olduğunda ya da herhangi başka bir inşaat işlemi yapıldığında, hiçbir şey olmasa komşu buzdolabının yerini değiştirdiğinde bina içi kablolama bakır olduğundan elektromanyetik dalgalardan etkileniyor. Bunlardan biri oldu sanırım ve SNR değerim 8.2'ye düştü. Çok fazla paket kaybı ve kopma oluyordu. Kısa süreli çözüm hızımı 37 Mbit'ten 24'e çektirdim. Uzun vadede çözüm bina önündeki kabinden modeme kadar eksiz kablo çekmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı