Game+ ile Türkiye'de yeni bir oyun çağı mı başlıyor?

1-türkiye'de ortalama internet hızı 24 Mbps bu bilgiye sallamadım. Yani oturduğunuz bölgeye göre değişir ama Türkiye geneli hakkında kaynak: Turkey Speedtest Report
2-size RT ile 60 FPS sabitliyor tabii isterseniz. Bu da Türkiye sartlarında ortalama 10-13 bin TL PC demek oluyor.
3-servis halihazırda Avrupa'da oturmuş ve bir nevi Türkiye bayisini açmış oluyor. Zaten Türkiye'den de kullanan kullanıcıları var. Yani sistem yeni gelmiş gibi bir tepki vermeye gerek yok.
4-bir konsol Türkiye şartlarında örneğin Series X 7700-8000 TL bu sistemin aylık fiyatı tahmini 30 TL aynı güç aynı teknoloji internetiniz ortalama ise yani bir oyuncu gidip konsol almak yerine bu sisteme üye olursa ortalama 256 ay eder bu konsolun fiyatını çıkarması için tabii o zamana konsol kalırsa.
1. Salladınız demedim. Herkesin 24 Mbps kullandığı anlamına gelmez dedim. Raporun BTK'dan çıkan daha ayrıntılı yerel versiyonunu açıp okursanız. Az bir kesime yüksek hızlı internet sağlayıp çoğunluğu da daha VDSL-ADSL mahkum ederseniz, çıkan ortalamanın 24 Mbps olması değil dağılımının durumu önemlidir. Özetle Türkiye'nin bu internet altyapısıyla sorunsuz bir servis deneyimi hayal. Gerçekçi değilsiniz.
2. Her duyduğunuz RTX performansını aynı olarak niteleyemezsiniz. Donanımla alınan RTX ile Streaming'deki görsel farklılığı test edin bence. Bu servisin kötü olduğu anlamına gelmiyor.
3. Sistem yeni gelmiş gibi davranılmıyor. Bir devrim yaratmayacağı da en azından henüz ortada. 5G servislerine kadar belki.
4. Yeni nesilden değil, bir önceki nesil OneX ve yeni nesil Series S bile 1080p 60 FPS veriyor. Ayrıca 2k ve 4K heveslileri de ortada. Ayrıca, dünya Türkiye'den ibaret değil konsollar TR fiyatında mı ki yurt dışında TR fiyatını söylüyorsunuz. yurt dışında bu kadar ucuzken konsollar neyi bitirebilir acaba bu servisler. Gerçekçi değilsiniz. Sistemi beğenmenizi ve övmenizi anlıyorum ama kıyasladığınız şeyler, çok doğru değil.
5. Streaming servislerinin en büyük avantajı konsolları ya da donanımı bitirmek değil, sisteme daha çok oyuncu katılacağı ve oyunları daha çok kişi satın alacağı için, uzun vadede kârı lokalizasyon olacak. Daha çok Türkçe destekli oyunlar gibi.
Hocam ama insan denemek istiyor performans nasıl olacak diye. Ben açıkçası denemeden direk para vermek istemem yani.
Öyle bir opsiyon haftalık deneme ya da bir aylık ücretsiz gibi tanıtımlar mutlaka olur bence, herkes denemek ister haklısınız.

Umarım iyi hizmet alırız da herkes istediği oyuna kolaylıkla erişir. Ben en son GeForce Now'un betasında denemiştim. O zaman biraz gecikme olsa da oynanabilir durumdaydı. Türkiye sunucuları açıldıktan sonra tekrar test etmek isterim açıkçası.

Umarım iyi hizmet alırız da herkes istediği oyuna kolaylıkla erişir. Ben en son GeForce Now'un betasında denemiştim. O zaman biraz gecikme olsa da oynanabilir durumdaydı. Türkiye sunucuları açıldıktan sonra tekrar test etmek isterim açıkçası.
Muhtemelen, iyi bir hizmet olur. Yine de beklenip görülmeli tabi. Ancak, pat diye düşünülüp çıkaralım denilen bir sistem değil, sanırım. 2020 başından beri üzerinde çalışılıyormuş.

Bende betada test etmiştim. İnternet hızım ortalam 50 Mbps ve bana açıkçası harika bir deneyim yaşattı. Tabi ping, takılmalar vs olmuştu. Ama sonuç olarak internet üzerinden oynuyorduk. Ülkemize bu nimetin sunucuların açılması hem TR'de PUBG Mobile dışında oyunlarda varmış dedirtecek hem de oyun sektöründe Tr'ninde artık göz ardı edilemeyecek düzeyde bir pazar haline gelmesine yardımcı olacaktır. Bu da daha çok Türkçe çevirili, altyazılı, özel içerikli oyun demek oluyor.
Böylelikle Turkcell insanları daha rahat soyabilsin. 25Mbps vermek için 120 TL teklif etsin.

Sisteme neden sadece Turkcell üzerinden girilecekmiş gibi bakılıyor anlamıyorum. Böyle bir şey yok. Her internet sağlıyıcısından sisteme girebileceksiniz yani sizi bu sebepten soymaları imkansız.

GeForce Now'ın yerel fiyat ne kadar olacak?
Türkiye sunucuları ne kadar kişiye açılacak?
Bir saatlik deneme kalkacak mı?
GeForce ana sunucuları açılacak mı?
GeForce Now Türkiye hizmeti nasıl olacak?

Bilinmeyen birçok soru sadece sunucu açılacağını biliyoruz. Ben açıkcası hemen sevinemiyorum. Çünkü Geforce ana sunucularına erişimi kapattılar ve yaptıklar iş pek güven vermiyor.
Kesinlikle. Hocam şu konumda da bahsettim:

Bende betada test etmiştim. İnternet hızım ortalam 50 Mbps ve bana açıkçası harika bir deneyim yaşattı. Tabi ping, takılmalar vs olmuştu. Ama sonuç olarak internet üzerinden oynuyorduk. Ülkemize bu nimetin sunucuların açılması hem TR'de PUBG Mobile dışında oyunlarda varmış dedirtecek hem de oyun sektöründe Tr'ninde artık göz ardı edilemeyecek düzeyde bir pazar haline gelmesine yardımcı olacaktır. Bu da daha çok Türkçe çevirili, altyazılı, özel içerikli oyun demek oluyor.

Sisteme neden sadece Turkcell üzerinden girilecekmiş gibi bakılıyor anlamıyorum. Böyle bir şey yok. Her internet sağlıyıcısından sisteme girebileceksiniz yani sizi bu sebepten soymaları imkansız.
Turkcell’in her hizmeti diğer firmalardan genelde pahalı. Turkcell’den hizmet alanlar için muhtemelen tarife paketi içinde beraber servis olarak sunacak Turkcell. Bunun da ucuz olmasını beklemek, şimdiki tarife ücretlerine bakınca pek mümkün değil. Soymak değil belki ama ucuz olacağını sanmıyorum. Bekleyip göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı