Game+ ile Türkiye'de yeni bir oyun çağı mı başlıyor?

Hocam GeForce Now kaldırılmadı. Sadece Türkiye serverlarına bağlanmak isterseniz game+'a abone olmanız gerekiyor diye anladım ben.
Yok hocam kaldırılmadı biliyorum da sitesine girdiğimizde hata veriyor. Ama anlamadığım benim GeForce Now üyeliğim halen aktif ve az önce Apex Legends'den çıktım sıra bekleyerek ayrıca.

Selamlar dostlar başlıkta da belirttiğim gibi ve hepiniz bildiği üzere dünyaca tanınan streaming oyun servisi GeForce Now geçtiğimiz günlerde Turkcell'in sahibi olduğu Game+ ile anlaşarak Türkiye'ye sunucular açılacağını belirtit. Bu demek oluyor ki eskiden ping yüzünden gecikmeler yüzünden veyahut çamur gibi görüntüsü yüzünden bağlanmaktan çekindiğimiz GeForce Now servisleri artık çok daha iyi ping değerlerinde harika sonuçlar alabileceğiz. Türkiye geneli ortalama internet 24 Mbps ve bu Türkiye içerisinde bulunan sunucular için gayet yeterli. Açıkçası game+ ekibi düzgün çalışan ve optimize sunucular ile karşımıza çıkıp. Ortalama internet bile harika sonuçlar verirse bana kalırsa Türkiye'de oyunculuk anlamında köklü değişikliklere neden olabilir? Fiyat mevzusuna gelirsek dedikodulara göre aylık fiyatı 30 TL olacakmış. Bu fiyat bana kalırsa harika çünkü aylık bu paraya size 10-15 bin TL'lik bilgisayarların verebileceği performansı veriyor. RT desteği başka bir güzelliği. Ping konusuna değinecek olursak sunucular İstanbul veyahut gGbze tarafında olursa benim tahminim İstanbul'da oturan biri Max 20 ping civarı alır ortalama bir internete sahipse. Eğer İstanbul civarı veya yakın değilseniz Max 30 ping geçmez değerleriniz ki bu bile harika bir şey. Lafın özü bu sistem aslında ülkemiz için çok iyi olur çünkü hala maddi imkansızlıklardan ötürü PC-konsol alamayıp. Oyuncu olan kardeşlerimize büyük destek olur umarım güzel bir sistemi uygun fiyata verirler. Şimdiden hayırlı olsun sizin görüşleriniz neler?

Birkaç hafta önce streaming servisleri ülkemizde yaygınlaşacak konsollara rakip olacak dediğinde beni taşlayan kardeşlerime selam olsun. Konuyu da şuraya bırakayım:

Donanımı bitirecek bir gelişme değil bu. Çok güzel bir gelişme. Türkiye'nin internet altyapısının Türkiye ortalaması 24 Mbps demek her evde 24 Mbps internet var olduğu anlamına gelmiyor. 10-15 bin TL değil. 6-7 bin liralık bir PC performansını verir. Streaming en azından önümüzde beş yıl donanım kalitesini veremez. Söz konusu sistemin nasıl çalışacağı belli değil. Yeterli server bile olmayabilir. En azından bir süre sıraya almaları bunu gösteriyor. Xbox Series S de Xbox One X de Geforce Now performansını veriyor. Geforce Now sistemin çalışma şekli 1080p 60 FPS'ye kadar izin veriyor. Yâni bir şeyin bittiği yok. Üstelik oyunlara yine sahip olmanız gerekiyor aboneliğe para veriyorsunuz sadece. Bunun yerine 1080p 60 FPS veren bir konsol ve PC de tercih edilebilir. Zaten bu tür sistemlerin amacı oyun oynamaya niyet edip çok fazla oyun oynamayan senede 3-4 oyun bitirip de sistem sahibi olmak istemeyenler için anlamlı. Güzel bir servis, bu tarz servislerin içinde en iyi çalışanı bu oldu. Büyük bir değişim olacakmış gibi, konsol devri bitiyor gibi erken hayaller görmeye gerek yok. Türkiye'de o sistem oturana kadar sorunları bitmez. İnternet altyapısı o kadar iyi değil.

Hocam benim bir sürü arkadaşım ar PC'si iyi olmayıp GeForce NOW'dan oynayan Cyberpunk'ı. O yüzden iyi bir şey serverların gelmesi.
Hocam burada anlamadığınız şey Game+ platformu. Bu platforma üye olduğunuz zaman oyunları satın almanız gerekecek. Oynamış olabilirler. Fakat Turkcell'den bahsediyoruz. Para vermezseniz günahını vermez. 2 yıldır mobilde aboneyim interneti bile gıdım gıdım hediye ediyor.

Yok hocam kaldırılmadı biliyorum da sitesine girdiğimizde hata veriyor. Ama anlamadığım benim GeForce Now üyeliğim halen aktif ve az önce Apex Legends'den çıktım sıra bekleyerek ayrıca.
Hocam işte Avrupa sunucularına bağlanıyorsunuz normal Geforce NOW üyeliğiyle.
Hocam burada anlamadığınız şey Game+ platformu. Bu platforma üye olduğunuz zaman oyunları satın almanız gerekecek. Oynamış olabilirler. Fakat Turkcell'den bahsediyoruz. Para vermezseniz günahını vermez. 2 yıldır mobilde aboneyim interneti bile gıdım gıdım hediye ediyor.
Hocam ben zaten üyelikle gireriz anca dedim Game+'a. Yoksa bende biliyorum Turkcell'in parasız günahını bile vermeyeceğini.

Geri
Yukarı