Game+ ile Türkiye'de yeni bir oyun çağı mı başlıyor?

Kesinlikle 😀😀devrim biraz heyecanla galeyana gelip ölçüp tartmayanların sloganı. Ama gereksiz de değil zaman içinde çok güzel olacaktır.
Eğer internet gelirse lafım olmaz gayet güzel olur ama bu internet hızları ile gereksiz diyebileceğim bir proje. Bir de buna kızgın atanlar vardı. Bir önceki buna benzer konuda aynılarını yazdığım için linç yedim.

Turkcell’in her hizmeti diğer firmalardan genelde pahalı. Turkcell’den hizmet alanlar için muhtemelen tarife paketi içinde beraber servis olarak sunacak Turkcell. Bunun da ucuz olmasını beklemek, şimdiki tarife ücretlerine bakınca pek mümkün değil. Soymak değil belki ama ucuz olacağını sanmıyorum. Bekleyip göreceğiz.

Sonuçta bu ipin sahibi NVIDIA ve açıkçası fiyatlandırmayı Turkcell bırakacağını sanmam. Tabii ki servisler Turkcell'in vs ama NVIDIA kürselde uyguladığı bir fiyat politikası var. Euro bazında TR göre bölgesel fiyatlandırma yapacağını ve bunu Turkcell'in eline bırakmayacağını düşünüyorum.

Eğer internet gelirse lafım olmaz gayet güzel olur ama bu internet hızları ile gereksiz diyebileceğim bir proje. Bir de buna kızgın atanlar vardı. Bir önceki buna benzer konuda aynılarını yazdığım için linç yedim.
Gereksiz diyorsunuz. Tabii ki linç yersiniz. Gereksiz olan internet altyapısının kötü oluşu sistem değil ki. Her yeni girişim emekleme dönemlerinde sorun yaşar, kalıcı oldukça güçlenir. Bir yerden başlaması gerek. Altyapı kötü olsa da bu bile biraz hızlı oldu ben daha uzun süreceğini düşünüyordum ülkemize gelişini. Böyle servisler oldukça ve talep arttıkça mecburen hatta daha da mecburen akt yapı yatırımlarını arttırmak zorunda kalacaklar.

Mesela mobil kotalar yetersiz. Turkcell benim paketimle alırsan data sayımı yapmayacağım deyip yüksek tarifeler sunabilir.

Mobilden bakarsak şöyle paketler gelebilir mesela 20 GB 100SMS 100 dk Now üyeliği gibi tarifelerle genç kitleye hitaben şeyler çıkaracaktır.

Adamlar ülkeye yeni teknolojiler getiriyor. Yeni yatırımlar yapıyor. İnterneti ortalama olup pc-konsolu olmayan gençlere internet üzerinden her oyunu RT ile 60 FPS verebileceğini söylüyor sen gereksiz diyorsun.
Başlamasın kardeşim. Elimdeki üyeliği kullanamayacağım. Umarım yakın zamanda ekran kartı alırım da şu saçmalığa maruz kalmam.

Sen elindeki üyeliğini kullanamıyacağın için mi istemiyorsun ? Maalesef herkes evinde Ultra PC 8000 TL konsol yok. Yeni nesil oyun oynamak için bu tarz şeylere mahkumlar. Ve sen üyeliğini kullanamayacağın için gelmesin diyorsun.

Son düzenleme:
Sonuçta bu ipin sahibi NVIDIA ve açıkçası fiyatlandırmayı Turkcell bırakacağını sanmam. Tabii ki servisler Turkcell'in vs ama NVIDIA kürselde uyguladığı bir fiyat politikası var. Euro bazında TR göre bölgesel fiyatlandırma yapacağını ve bunu Turkcell'in eline bırakmayacağını düşünüyorum.
Size öyle geliyor. Franchaising işinde fiyatlama yerel firma tarafından yapılır. Nvidia buna müdahale edemez. Müdahale edeceği tek şey, benden satmak için aldığın sistem için fiyatı budur diyebilir. Yaparsa uygun fiyatı yine turkcell koyar. Ya da yüksek fiyat belirler. Nvidia fiyatının üzerine çıkıp çıkmamak Turkcell’in kâr zarar hesabına kalmış olacak yani. Franchaising denilen şey aracılıktır ve sektör farketmeden aynı mantıkla işler, satıcı birim fiyat koyar, üzerine ne ekleyip çıkaracağı firmaya kalmış. Ben bununla turk telekom vodafone gibi firmalardan tarife ile beraber abone kaparım derse. Fazla yüksek bir fiyatı olmaz, ya da tam tersi olur. Çünkü her abone servislerine üyelik demek ordan bir kar zarar hesabı yapıyorlardır illa ki. Sonuç itibarıyla fiyatlandırma yerel bir durum.
Mobilden bakarsak şöyle paketler gelebilir mesela 20 GB 100SMS 100 dk Now üyeliği gibi tarifelerle genç kitleye hitaben şeyler çıkaracaktır.

Adamlar ülkeye yeni teknolojiler getiriyor. Yeni yatırımlar yapıyor. İnterneti ortalama olup pc-konsolu olmayan gençlere internet üzerinden her oyunu RT ile 60 FPS verebileceğini söylüyor sen gereksiz diyorsun.

Sen elindeki üyeliğini kullanamıyacağın için mi istemiyorsun ? Maalesef herkes evinde Ultra PC 8000 TL konsol yok. Yeni nesil oyun oynamak için bu tarz şeylere mahkumlar. Ve sen üyeliğini kullanamayacağın için gelmesin diyorsun.
Her oyunu RT ile oynayacaksın diye bir servis değil bu. Her oyun RT destekli değil. Abartmayın. Hâlâ da çok çok artmadı RT destekli oyun sayısı. Bu servisi çok güçlü sistemler yerine koyup durmayın. Altı üstü 1080p oyunculuk. Ortalama GT1080 bir bilgisayar bile oynatıyor. Üstelik hem iş güç cihazı hem oyun oynuyorsunuz. Sistemle kıyaslanacakbir şey değil. Hele ki fiyat konusunda. Stream servisindeki oyunları oynamak için oyunlara vereceğiniz parayı servis ücretini toplarsanız aylık bir game pass üyeliği ve konsol fiyatını bile geçiyor. Tek fark birden büyük paralar vermiyor. Gıdım gıdım oynuyorsunuz. Bir de ekonomik olsun dediğiniz için donanım kalitesinde bir görüntü almazsınız.
RTX bir tarafa 1080p 60 FPS üzerinden bakmak yeterli. Ayrıca, streaming single player oyunlarda mantıklı. Multiplayer değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı