Çözüldü Game Pass'im olmasına rağmen Minecraft oynayamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Benim Game Pass'im var. Forza Horizon 5'i sıkıntısız bir şekilde Game Pass üzerinden oynayabiliyorum. Fakat Minecraft oynamak istediğim zaman şöyle bir ekran geliyor önüme.

1643201529873.png

1643201552869.png

For window's sanırım Bedrock sürümü. Onu oynayabiliyorum. Fakat Java sürümünü oynayamıyorum. Game Pass ile oynaya tıkladığımda oturumum açık olsa bile şimdi katılın seçeneği çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

1643201588920.png

1643201749209.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm. Game Pass bir arkadaşımın Microsoft hesabında var. Xbox uygulamasının beni attığı sitede kendi Microsoft hesabımı girmişim. Game Pass'e sahip olan Microsoft hesabına değil. Eskiden Game Pass benim kendi hesabımda olduğu için tekrar kendi hesabımdan giriş yapmıştım. Onun hesabına girince düzeldi.
Minecraft + Launcher da denediniz mi?

Minecraft oyunlarında böyle bir seçenek vardı diye hatırlıyorum. Bir de uygulama sıfırlama deneyebilirsiniz. Ayarlar/Uygulamalar/Gelişmiş seçenekler/sıfırla yapabilirsiniz. Daha sonra ise Game Pass uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyip deneyebilirsiniz.

Minecraft oyunlarında böyle bir seçenek vardı diye hatırlıyorum. Bir de uygulama sıfırlama deneyebilirsiniz. Ayarlar/Uygulamalar/Gelişmiş seçenekler/sıfırla yapabilirsiniz. Daha sonra ise Game Pass uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyip deneyebilirsiniz.
Denedim ve olmadı. Sizce Microsoft desteğe yazsam yardımcı olurlar mı?
Hocam hatta Xbox'ın sitesinde bile Game Pass'e katılın butonu var. Hesabıma girdiğimde de aynı şey çıkıyor. Game Pass'im var fakat yine de katıl butonun çıkması normal mi?
1643302291626.png

Son düzenleme:
Destek ile de görüşebilirsiniz.

Geri
Yukarı