Gameekstra Arızalı Ürün ve Teknik Servis Süreci

• Konuyu başlatan Limit
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 3B

Limit

Hectopat
Yaşadığım sancılı bir süreci anlatmak istiyorum. Gameekstra'dan 16.01.2018 tarihinde aldığım Logitech G402 fare arızalanması üzerine aldığım yeri aradım. Ürünü size mi yoksa Penta Teknoloji'ye mi göndermem gerekiyor diye sordum. Cevap olaraksa ürünü bize yollayın eğer değişim kararı alınırsa ürünü biz değiştiriyoruz dediler. ( Ürünü yolladıktan bir süre sonra Pente Teknoloji'yi aradığımda ürünü direk bize yollayabilirdiniz değişimi biz yapıyoruz dediler)

Ürünü 05.02.2018 günü kargo ile yolladım ve 08.02.2018 günü teslim aldıkları bilgisini kargo takipten öğrendim. Ürün bir hafta kendilerinde durduktan sonra 13.02.2018 günü ürünü merkez servise gönderildi bilgisi sistemlerinde gözüktü. O gündür üründen haber alamıyorum sadece sitelerindeki teknik takip kısmındaki aynı yazılara bakıyorum. Penta Teknoloji'yi tekrar arayarak ürünüm hakkında bilgi almak istedim çünkü süreç giderek uzuyordu. Penta müşteri hizmetleri gerçekten yardımcı olmaya çalıştılar ürünü arayıp bulmak istediler ama ürünü onlara gönderen ben olmadığım için bilgilere ulaşamadılar ve benden Gameekstra'yı arayıp ürünümün seri numarasını veya gönderdikleri kargo takip numarasını almamı istediler bu şekilde ürünü bulup yardımcı olacaklardı. Gameekstra'yı aradığımda mail atmamı istediler. Maili yolladım gelen cevapta ise arızalı gelen ürünlerin seri numalarını not almadıklarını ve kendilerinin Penta'ya yolladıkları kargonun takip numarasını vermeyeceklerini söylediler. Bu bana çok saçma geldi, Penta Teknoloji, Logitech'in Türkiye'deki tek yetkili distribütörü bana yardımcı olamak istiyor ama ürün onlardan alan Gameekstra bana yardım etmekten aciz.

Artık telefonumun en çok aranan kısmında Gameekstra Bahçeli Evler şubesi vardı. Ürünü sormak istediğimde teknik kısma bakan kişinin başka telefon ile görüştüğünü yada daha iş yerine gelmediğini veya bir yere kadar gittiğini vb.. şeyler söylediler. ( Teknik kısma bakan kişi bence oranın sahibi ulaşılmaz adam :) ) Banzende Penta Teknolojinin onlara dönüş yapmadığı bilgini veriyorlardı. Artık faresizlik canıma tak etmeye başladı oyun bile oynayamıyorum. Biraz araştırdıktan sonra ve 175'i aradıktan sonra bazı bilgiler edindim. Tamir süresinin 20 iş günü olduğunu ve ürün garanti süresindeyse ürünü yolladığım günden itibaren 20 iş günün sayıldığını ayrıca cumartesilerinde iş gününden olduğu bilgilerini edindim. ( haftalık 45 saat çalışma süresi olduğundan cumartesileride iş gününün içerisine giriyormuş )

Buğün Gameekstra'yı arayarak artık ne durumdayız demek istedim çünkü hesaplarıma göre 20 iş günü doldu ve ben Tüketici hakem heyeti ve mahkeye başvurmak gibi şeyleri istemiyorum bir fare sonuçta neden bu kadar işler büyüyor diyorum kendi kendime. Adamları aradım (05.02.2018) bir sorunum var yardımcı olun dedim ve beni teknik ekipteki o meşhur arkadaşa bağladılar. Sorunumu anlatmaya başladım, bakın 20 iş günü doldu ben zor durumda kalıyorum ve başka süreçlere başvurmak istemediğimi dile getiriyorum bunu çözüme kavuşturalım derken teknik arkadaş bana 20 iş günü dolmadı dedi ve bendeki telin koptuğunu hissettim. Cumartesi günleride iş gününden sayılıyor dedim teknik adam itiraz etti. Bakın biraz araştırırsanız hatta 175'i ararsanız bunun doğru olduğunu öğrenirsiniz diyorum, teknik adamın verdiği cevap ise işimi bana mı öğreteceksiniz oluyor ve telefonu yüzüme kapatıyor. Bu konuşmaların arasında ürünün değişimin onayının verildiğini ürün ellerinde yoksa değişim çekinin verileceğini de söyledi. Bu değişimi ben göremiyorum kendilerinin teknik takip sisteminden.

Sadece bu haftalık Tüketici hakem heyetine gitmeyip sözlerini tutmalarını bekleyeceğim. Bu kadar şeyi anlatmak istemem şu yüzden. Bir ürünü satmak mesele değil satarsın gider peki sonrası asıl sonrası önemlidir. Belki piyasaya göre bir miktar daha ucuza veriyor olabilir Gameekstra ama sonrası düşünülmüyor. Kullanıcılarda haklı bilgisayar ürünleri ve bileşenleri pahalı her insan fazladan para vermek istemez tıpkı benim gibi ama hoşlanmadığım duygular içinde bıraktın beni Gameekstra. Bir tık pahalı olsun gövenilir yerden almak artık benim için daha önemli oldu. Gameekstra ürünü satar geçer sonrasına bakmayan ve müşterisi ürünü aldıktan sonra umursamayan bir firma olarak gözümde gönlümde yerini fazlasıyla doldurdu. Tok satıcı denir ya sanırım öyle bir yerden alışveriş yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer sorun başıma geldi, G300S farem tek yerine çift tıklamaya başlayınca servise gönderdim. Ben aradığımda ürünü direkt olarak gameekstra nın verdiği kendi teknik servislerine gönderdim. Ordan da Penta'ya gitmiş. Yaklaşık 3.5 hafta olmasına karşın ürünüm gelmemişti. Yedek farem olduğu için pek sıkıntı etmiyordum ama 1 ay olmuştu ve gelmemişti ürünüm. Arayıp konuşmaya çalıştığımda "Azıcık sabırlı olun, onarım devam ediyor." dendi bana. Ben de sikayetvar.com a yazı yazdım durum hakkında. Ertesi gün ürün hakkında detaylı bilgi aldım ve aradan 1 hafta geçmeden beni müşteri hizmetlerinden aradılar ve bu gecikmenin sebep olduğu sorunlardan ötürü, müşteri memnuniyeti adına size küçük bir hediye vermek istiyoruz dendi bana, ben ürünüm bana ulaşsın yeter dedim fakat görevli göndermek zorundayım dedi. Ardından bana Mionix Sargas Medium Mousepad'ini yolladılar. İstersen sende bi şikayet yaz, belki yardımı dokunur.

Şuan bende ürün gelsin başka birşey istemiyor kıvamındayım. Altı üstü 186 TL'lik bir fare, ne ben üzüleyim nede yıllardan berri bu işi yapıyorum diyen bu firma adını lekelesin yani mantıksız geliyor. İşini doğru yap herkes memnun olsun. Hatta telefonda ki o teknik adam dürüst olsa en azından adam dürüst onun hatırına kendi halimde beklerdim ama bu şekilde kandırılmış, parasıyla rezil olmuş biri gibi hissediyorum. Birkaç gün daha bekleyip sözlerini tutmazlar ise ne gerekiyorsa yapacağım. Ürün ufak olabilir ama bazen diyorum ya daha pahalı bir ürün alsaydım Gameekstradan...

Son olarak ürünüm tamir olmadığı için ve yerine yenisi olmadığı için Gameekstra bana ürünüm kadar (Güncel kur bazında yani kur değişirse size sunacakları hediye çeki fiyatıda değişecektir ürünü aldığınız fiyattan değil) hediey çeki verdi. Aslında para iadesi istedim fakat bizim kasamıza giren para bir daha çıkmaz politikası güttüğü için ille bizden bu hediye çekiyle bir şeyler al dediler. Üzerine bir miktar daha para verecek steelseries sensei 310 fare aldım. Ürün elime ulaştı fakat bu seferde ürünün faturası yok. Kargodan sadece fare çıktı. Tekrar aradığımda ise ürünüm eski fatura numarası üzerinde değişiklik yapıldığını bir sıkıntı olmadığını söylediler ama nasıl bir sıkıntı olmaz ki ? ürün bana ait ve aldığım ürünün faturası içinde yok. Eksi faturanızı kullanabilirsiniz diyor. Eski faturamda başka marka başka faer ve başka bir fiyat var. Bu faturada yazan ile bana gelen ürün nasıl aynı olabilir. Ayrıca ben ürünü ikinci el olarak satmak istesem ve desemki yeni aldım sayılır daha garantisi var, alacak kişi demez mi madem öyle bunun faturası nerde diye. Ürün arızalanırsa ne yapacağım diye bir soru sorduğumda ürünü bize yollayın zaten sistemlerimizde kayıtlı ( ben zaten sizden mümkün olduğu kadar uzak durup bir daha ürün almamaya çalışıyorum adamlar hala beni kendilerine gebe bırakmaya çalışıyorlar. ) yardımcı oluruz dediler. Biraz daha üstelemem üzerine pazartesi günü faturamı mail adresime göndereceklerini söylediler. Kısacası Gameekstra'dan ürün alınır mı bence alınmaz. Çünkü ben ürünü aldıktan sonraki işlemlerede bakıyorum ve bu satıcı grup beni çok fazla yordu , ürünü sattıktan sonraki hizmetleri hiç iyi değil. İlk defa servise fare yollayan biri değilim daha öncede yolladık fakat hiç böylesi olmamıştı. Gameekstra'da cumartesileri iş gününden sayılmıyor birde böyle saçma bir durum var. Neyse son olarak faturamı da alıp Gameekstra'dan sonsuza kadar uzak olmak istiyorum.

Gameekstra'dan ürün alınmaz arkadaşlar. Bir tane CTRL tuşu kırıldı (plastikten kastım, mekanik aksam değil) diye 50 TL isteyen, 45 TL gibi bir meblağda muhtemelen gözü olan bir firma. Adeks'i tercih edin, Razer Seiren Pro gibi oldukça pahalı bir mikrofonu bile tereddüt etmeden gönderdiğim gibi değiştirdiler. Üstelik taşıma esnasında herhangi bir sorun çıkmasın diye paketleme konusuna da oldukça dikkat eden bir firma.

Asus Cerberus kulaklığım iki kez bozuldu ikisinde de değişim verdi Adeks Store. İstediğim ürün Adeks'te varsa oradan alıyorum bende.

Böyle şeyler ilk defa başıma geldiği için hem şaşırıyorum hemde gerçekten ne yapmam gerektiği hakkında tökezliyorum. Gameekstrayı aradım yeni gelen ürünün faturasını istedim fakat bana yine eski ürünün faturasını yollayabiliriz dediler. Fatura numarası bizde kayıtlı değişim olduğu zaten bellidir diyorlar. Yeni ürünün faturası ve garantisi eski ürünün faturası üzerinden devam ediyor diyorlar. Bu ürün arızalandığında servise yollamak istersem direk kendim yollamak istiyorum ve bu sefer demezler mi bu ürünün faturası nerede diye ben ne yapacağım o zaman veya ürünü ikinci el olarak satmak istesem alacak kişi görmek istemez mi faturasını?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı