GameGaraj Blaster 7TN-120 Coil Whine benzer ses sorunu

Arda Temel

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Bi Nevi Öğrenci Hala
Ben daha 1.5 aydır GameGaraj Blaster 7TN-120 laptopunu kullanıyorum. Bilgisayarımın özellikleri:

CPU: i7 9750H.
RAM: 2x8 Crucial 2666 MHz.
SSD: BIOSTAR 512 GB M.2 SSD.
GPU: NVIDIA 1660 Ti.
Ekran: 120 Hz SM VA panel monitör.

Ve bu linkteki gibi ses geliyor canlı desteğe yazdım, Coil Whine dediler. Şarjdayken ses artıyor ve yük altında değil. Bataryayı kullanırken ses azalıyor fakat fanlar aynı RPM'de dönüyor şarjdaki gibi.

Hoparlörleri test ettim ondan da gelmiyor zaten SSD kullanıyorum daha çok bilgisayarın sağ tarafından geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir ama 14.000 TL verdiğim Monster'da böyle bir sorun olunca insan ileride başka bir şey olur mu diye düşünmüyor da değil.

Bende öyle düşündüm 9000 TL vermişim canlı desteğe yazdım sıkıntı olmaz laptoplardaki genel sorun her markada da oluyor dedi teknik servise gönderseniz bile fanları değiştiririz dedi çünkü bobinsel sıkıntıymış bende rahatladım.
Bende öyle düşündüm 9000 TL vermişim canlı desteğe yazdım sıkıntı olmaz laptoplardaki genel sorun her markada da oluyor dedi teknik servise gönderseniz bile fanları değiştiririz dedi çünkü bobinsel sıkıntıymış bende rahatladım.

Fanlarındaki bobin sıkıntısıymış :)

@Arda Temel kaç kere bobin değiştin? Veya standby entegresi veya RAM vb arkadaşlar bilip bilmeden yazmayalım. Bobinden gelen ses o bobin nereye bağlı kimle haberleşiyor? İleride sıkıntı çıkarmayacağının garantisi yok.

Bobinlerden çıkan manyetik gürültü aslında cihazlara zarar vermez. Ama net birşey söylemek iyi olmaz malum söz konusu bilgisayara gibi karmaşık elektronik bir yapıysa

@Arda Temel kaç kere bobin değiştin? Veya standby entegresi veya RAM vb arkadaşlar bilip bilmeden yazmayalım. Bobinden gelen ses o bobin nereye bağlı kimle haberleşiyor? İleride sıkıntı çıkarmayacağının garantisi yok.

Hiç değişmedi daha yeni aldım 1.5 ay oluyor.
Bobinlerden çıkan manyetik gürültü aslında cihazlara zarar vermez. Ama net bir şey söylemek iyi olmaz malum söz konusu bilgisayara gibi karmaşık elektronik bir yapıysa.

Teknik servisle görüştüm sıkıntı olmaz dediler.

Eksa bilgisayar adamdır sen nasıl bu sorunu buraya yazarsın hayin fedöcü seni 😂
Eksa bilgisayar adamdır sen nasıl bu sorunu buraya yazarsın hayin fedöcü seni 😂
Şaka bi yana hocam çok geçmiş olsun 1.5 aylık cihazda ne olursa olsun sorun olması kötü birşey. Ben bu mesajımı da bilinmedik bir markayı almam da tavsiye etmem de dediğimde eksa bilgisayar şöyle büyük böyle büyük firma dedikleri için yazdım yanlış anlama lütfen

Yeni konular

Geri
Yukarı