GameGaraj Melody 3A nasıl?

Fury23

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, babamın birkaç saat önce verdiği mükemmel bir haber ile bilgisayar bakmaya başladım kendime :D Şu anda Melody 3A'yı biraz özelleştirdim ve almayı düşünüyorum. Yaptığım özelleştirmeler;
1617228251178.png

Şimdilik bütçeme uydurabildiğim tek hali bu, ileride RAM'i 16 GB-32 GB'a kadar çıkartıp, 500GB'lık kadar bir M2.SSD almayı düşünüyorum. Tabii yanında bir de 144Hz monitör de oraları boş verelim. Fakat benim sorum şu olacaktı, kasa normal kasa boyutunda mı yoksa büyük kasalardan mı? Bir arkadaşım başka bir yerden fark etmeden mATX anakarta büyük kasa seçmiş çok sırıtmış ta ben de öyle olsun istemiyorum. :D Onun dışında kasanın hafa sürkülasyonu nasıl? İleride üst tarafa fan taksam nasıl olur, daha iyi mi yoksa kötüleşir mi?

Dosya Ekleri

• 1617228211464.png
    1617228211464.png
    47,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke fiyat belirtseydiniz. 32 GB RAM aşırı gereksiz. 16 çok rahat yetiyor. Intel i5 10400F, R5 3500X e fark atıyor ve daha ucuz.

Keşke fiyat belirtseydiniz. 32 GB RAM aşırı gereksiz. 16 çok rahat yetiyor. Intel i5 10400F, R5 3500X e fark atıyor ve daha ucuz.
Maximum 6,200TL bir bütçem var fakat sorun şurada başlıyor babam toplama almama izin vermiyor, eski kafa işte :D Yani toplama alınca garanti olmayacağını falan düşünüyor sanırım. Yoksa bende biliyorum sinerji-itopya'dan toplamasını.

Maximum 6, 200TL bir bütçem var fakat sorun şurada başlıyor babam toplama almama izin vermiyor, eski kafa işte :D yani toplama alınca garanti olmayacağını falan düşünüyor sanırım. Yoksa bende biliyorum Sinerji-İtopya'dan toplamasını.

İtopya'dan toplayamazsınız zaten. Orada hiçbir ekran kartı stokta yok. Toplamak istediğiniz zaman. Eğer stok sorunu olmasaydı GTX 1660S'li sistem alınırdı o fiyata. 32 GB RAM almayın. Bütçeniz kısıtlıysa Intel 10400F alın. F/P.

İtopya'dan toplayamazsınız zaten. Orada hiçbir ekran kartı stokta yok. Toplamak istediğiniz zaman. Eğer stok sorunu olmasaydı GTX 1660S'li sistem alınırdı o fiyata. 32 GB RAM almayın. Bütçeniz kısıtlıysa Intel 10400F alın. F/P.
Evet, onun bende farkındayım maalesef durumlar böyle normalde üstüne biraz daha koyup RTX2000 Serisi bir ekran kartı alacaktım ama piyasa kalmadı. Oynayacağım oyunlar zaten sınırlı, Valorant, CS-GO, PayDay 2, GTA V falan yani aslında GT1030 bile yeterli fakat almışken iyisini alalım : D Şuanda aynı kasanın sizin dediğiniz versiyonunu buldum fakat anakartı değiştirmeye çalıştığımda fiyat 6,500'lere kadar fırlıyor. Kendi stok anakartı nasıldır? Biosda fazla bi işim olmayacak zaten bi ilk satın aldığımda formatlamak dışında;
1617261386165.png

Seçtiğim ürün ve özelleştirmeler:

Melody 3T-10
1617261460522.png
6,332TL bir fiyatı var şuanda 130TL'yide ben veririm artık : ) Tek sorun m.2 ssd takamayacağım ama o kadarda önemli değil sanırım, render almayacağım. Belki 2-3 render anca alırım. Yazım neden kalın oldu anlamadım çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı