GameGaraj slayer 2 10XL vs Monster Tulpar T7 v21.9

Yukarıda atilan msin Crosshair kasasını kullanıyor hocam, AMD istememe sebebiniz nedir, neyle ugrasacaksiniz ona göre bakalım bari. Dogru düzgün cihaz kalmamış bu arada :D

Daha önce hiç amd işlemcili bilgisayar kullanmadım ve daha çok ısındığı ile ilgili yazılar okudum son zamanlarda tabi birde intelin 12. nesild amd den daha iyi olma durumu var.
bilgisayarı grafik tasarım ve oyun için kullanıcam normalde iş için macbook oyun ve günlük kullanım için monster t7 v19.5 kullanıyorum ama arık çanta taşımaktan sıkıldım mosnteri satıp herşeyi tek pc ile çözbileceğim. rahat taşınan nispeten uzun ömürlü olacak ve ''çok ısınmayan'' bir pc arıyorum. almışken son teknoloji alayım ki uzun süre kullanabileyim istiyorum o yüzden hem msi ile birlikte çalışması hem de fiyatından dolayı slayer2 daha mantıklı geliyor. monster t7v21.9 ile ilgili pek bir bilgi bulamadım. aslında 3 senedir monsterda kullandım ve memnundum ama artık yeterli gelmiyor.

Isınma durumu diye bir şey saçma hocam, eski genel bir algı. O şekilde gidersek 10. nesil Intel'lerde ısındığı için tum Intel'ler ısınıyor demek lazım, asıl şu an 12. nesil cihazları doğru düzgün sogutabilen cihaz yok yukte aşırı güç çekiyorlar. ROG'da sıvı metal kullanıldığı için genel olarak CPU tarafında soğutması gayet iyi hocam. | Techmind Bilişim sitede 55k ya 12900hli Scar versiyonunuda gördüm biraz dibim düştü benim de o cihaza ilginizi çekerse bakabilirsiniz:D ikisini de beğenmezseniz şansınızı slayerdan deneyin o zaman hocam.

@Artoria Pendragon hocam, biraz baktım da 3080 ile 3070 Ti arasında cüzi bi' fark var sadece. Şahsen yaklaşık 10.000₺ farkın değeceğini düşünmüyorum. Bi'de R9 6900 HX'in, i7 12700H'tan daha geride olduğunu düşünürsek; Slayer daha mantıklı sanki 😇.

Son düzenleme:
@Artoria Pendragon hocam, biraz baktım da 3080 ile 3070 Ti arasında cüzi bi' fark var sadece. Şahsen yaklaşık 10.000₺ farkın değeceğini düşünmüyorum. Bi'de R9 6900 HX'in, i7 12700H'tan daha geride olduğunu düşünürsek; slayer daha mantıklı sanki 😇.

Soğutma ve MUX etkeni de var hocam.

Ben t7 21.9 aldım. Geçen gün geldi. Cyberpunk vs denedim. Ekran kartı 86 işlemci de 78’in üstüne çıkmadı. Pc’yi çok sevdim. Turbo modu falan var. Ekran kartı başka pclere göre birkaç derece daha sıcak sanki ama önemli değil. İşlemci de aynı işlemciyi kullanan diğer pclere göre daha soğuk. Fakat ben geri gönderdim pc’yi çünkü ışık sızıntısı vardı. Bende abra a5 var 5 senelik onda hiç yoktu buna bir geçtim oyunda bile rahatsız edecek düzeyde idi. Geri yolladım. Sıfırını göndermek yerine yalıtım yaparsanız iyi olur falan dedim de bilmiyorum ne yaparlar. 50 bin verdiğim pcde ışık sızıntısına alışacak değilim. Bütün oyuncu laptoplarında oluyor ve normal kabul ediliyorsa da laptop almam o zaman. O kadar rahatsız etti beni. Üreticiler normal dedi diye normal kabul edilmesi çok saçma. Düzelmeden gelirse -her ne kadar pc’ye bayılsam da- iade edeceğim. Eğer ışık sızıntısı seni rahatsız etmiyorsa deneyebilirsin. Ben bu modeli seçtim çünkü ddr5 idi. 12. Nesil intel önceki nesillerine göre baya övülüyor. 2 tb 6600 okuma hızı da ssd ile de değiştirip sepette 2000 tl indirim yaptım. 50300’e geldi. Bu parayı verdiğimde en ufak kusuru kabul etmem. Dediklerime göre kararını verebilirsin belki.

Işık sızması IPS panellerin çoğunda olan bir şey zaten, aşırı fazla değilse iade etmenize gerek yokmuş. En son Turbo modu yoktu eklemişler mi, GPU sıcak çalışıyor sınırda.

Yeni konular

Geri
Yukarı