GameGaraj Slayer5XL laptop düşük FPS veriyor

ecoysf

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar GameGaraj slayer 5XL laptop modelını kullanıyorum.
Laptop özellikleri: RTX3050 Ti 60W var işlemcisi 11400h RAM 16 GB SSD 512.

Şarjda performans modunda makine 90 dereceyi görüyor AC Valhalla oyununda bundan dolayı silent moda alıyorum o zaman da işlemci 75'leri görüyor. 30 dk falan oynadıktan sonra da FPS 60 50 arasında 10 ile 30 arasında düsüyor. Bunun bir orta yolu yok mu? İşlemci hızı 2.60 GHz ile calısıyor. Bunu yükseltsem FPS yükselir mi? İlk defa laptop kullanıyorum.
Pek anlamam şimdiden teşekkürler.

Oyun orta ayarlarda oynuyorum bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar GameGaraj slayer 5XL laptop modelını kullanıyorum.
Laptop özellikleri: RTX3050 Ti 60W var işlemcisi 11400h RAM 16 GB SSD 512.

Şarjda performans modunda makine 90 dereceyi görüyor AC Valhalla oyununda bundan dolayı silent moda alıyorum o zaman da işlemci 75'leri görüyor. 30 dk falan oynadıktan sonra da FPS 60 50 arasında 10 ile 30 arasında düsüyor. Bunun bir orta yolu yok mu? İşlemci hızı 2.60 GHz ile calısıyor. Bunu yükseltsem FPS yükselir mi? İlk defa laptop kullanıyorum.
Pek anlamam şimdiden teşekkürler.

Oyun orta ayarlarda oynuyorum bu arada.
Oyun oynarken silent mod'a alırsanız bilgisayar oyuna adapte olmaz. Normal kullanım için uygundur. Oyundayken performans modunda bırakmalısınız. Soğutucu standı alabilirsiniz etkisi olur. Bilgisayar düşük modlara alındığında genelde işlemciyi ekran kartını falan her şeyi kısıtlıyor.

Oyun oynarken silent mod'a alırsanız bilgisayar oyuna adapte olmaz. Normal kullanım için uygundur. Oyundayken performans modunda bırakmalısınız. Soğutucu standı alabilirsiniz etkisi olur. Bilgisayar düşük modlara alındığında genelde işlemciyi ekran kartını falan her şeyi kısıtlıyor.
performans modunda oynadım yaklasık 1 saat sonra tekrar fps 10 20 seviyesine dustu

Neden oyunlarda turbo frekansta calismiyo yanlis degilsem 11400h turboda 4.2ghz gormesi lazim biz mi ayarlicaz bunu

İşlemci gerektiğinde kendisi çıkar, sıcaklık yükselince düşürür. Makine 90 dereceyi görüyor demişsiniz turboya zorlasanız yakarsınız. Soğutma performansı yeterli gelmiyor.

Ya bir miktar performans kaybını göze alarak voltaj düşüreceksiniz -UV nedir nasıl yapılır adlı onlarca konu var-, böylece ortaya çıkan ısı azalır. Ya da yüksek kaliteli bir termal macun sürecek veya bir şekilde soğutma performansınızı iyileştireceksiniz.

Geri
Yukarı