GameLoop PUBG Mobile ayar tavsiyesi

Mert Mustafa K

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar sistemim yüksek gereksinimli oyunları kaldırıyor ancak PUBG Mobile da kasmalar ani FPS düşüşleri yaşıyorum sistemimi aşağıya bırakacağım nasıl ayar yapmalıyım bilmiyorum. Oyun ekran kartımıda kullanmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.
Sistemim;
GTX 1050 Ti Cerberus 4 GB ekran kartı.
Ryzen 3 3200G 3.60 GHz 4 çekirdek işlemci.
1 TB 7200 RPM HDD.
Ex A320M Gaming anakart.
8 GB 3000 MHz CL 15 RAM.

Merhabalar sistemim yüksek gereksinimli oyunları kaldırıyor ancak PUBG Mobile da kasmalar ani FPS düşüşleri yaşıyorum sistemimi aşağıya bırakacağım nasıl ayar yapmalıyım bilmiyorum. Oyun ekran kartımıda kullanmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.
Sistemim;
GTX 1050 Ti Cerberus 4 GB ekran kartı.
Ryzen 3 3200G 3.60 GHz 4 çekirdek işlemci.
1 TB 7200 RPM HDD.
Ex A320M Gaming anakart.
8 GB 3000 MHz CL 15 RAM.

Bir kere PUBG Mobile, "Mobile" bir oyun emulatör için PC için optimize edilmiş bir oyun değil. Senin bilgisayarından daha iyi bilgisayarım var. Cyberpunk'ı rahat kaldırıyor fakat PUBG Mobile'ı rahat kaldırmıyor. Yani sorun ayar yapmak veya senin sistemin değil sorun oyunda kardeşim. 50 bin TL'lik PC alırsın ha o zaman belki yaşamazsın ani FPS düşmesi.

Edit; bir nebze FPS düşmesi azalsın istiyorsan, işlemci modelini yükselt. Çünkü 4 çekirdeği o oyun %80 %90 da çalıştırır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden bilgisayarda Mobile olanı oynuyorsun? PUBG Steam'de bedava şu an. Furkan adlı arkadaşın dediği gibi oyun mobile uyarlanmış, bilgisayara değil dolayısıyla normal. Steam üzerinden indirip oynamanızı tavsiye ederim.

Arkadaşa katılıyorum ama sadece oyun ve emülatörden ayar yapmak yetmez. 50 k lik PC almakda çözüm değildir. Bilgisayar ayarları hatta biostan ayarlar yaparak telefondan oynar gibi kaliteli pubg oynamak mümkün. YouTube bu ayarlar için videolar var. Mevcut sisteminle kaliteli şekilde oyun oynarsınız.
Neden bilgisayarda Mobile olanı oynuyorsun? PUBG Steam'de bedava şu an. Furkan adlı arkadaşın dediği gibi oyun mobile uyarlanmış, bilgisayara değil dolayısıyla normal. Steam üzerinden indirip oynamanızı tavsiye ederi
Bahsettiğiniz pubg oyunu orta ve üst seviye pclerde oynanabilir diye biliyorum ve tercih edilmeyen bir oyun mobileye gore

Arkadaşa katılıyorum ama sadece oyun ve emülatörden ayar yapmak yetmez. 50 k lik PC almakda çözüm değildir. Bilgisayar ayarları hatta biostan ayarlar yaparak telefondan oynar gibi kaliteli pubg oynamak mümkün. YouTube bu ayarlar için videolar var. Mevcut sisteminle kaliteli şekilde oyun oynarsınız.

Bahsettiğiniz pubg oyunu orta ve üst seviye pclerde oynanabilir diye biliyorum ve tercih edilmeyen bir oyun mobileye gore
rica etsem videolarin linkini eklermisiniz deneyeceğim belki diğer arkadaşlarada katkısı olur

90 FPS için ayarlar ve iyi kontroller için ayar paylaşıyorum.
Hocam Gameloop uygulamasını yükleyin. Pubg Mobile oyununu da indirin. Ardından verdiğim ayarları uygulayın.

Görev Yöneticisine girip Sanallaştırmanın açık olup olmadığına bakın. Değilse BIOS'tan Virtualization Technology kısmını Enable yapıp kaydetmeniz yeterlidir.
Sanallaştırma
gy2.jpg

Sanallaştırma işi tamamsa Gameloop ayarlarına geçelim.
: Gameloop Temel ayarlar
gl1.png

Gameloop Motor Ayarları
gl2a.png

gl2b.png

Siz işlemciyi 4 veya Otomatik yapabilirsiniz. Hoşunuza gitmezse 8'de deneyebilirsiniz. Oynatma Cihazı ve Kayıt Cihazı kısımları cihazınızdaki Hoparlör/Kulaklık/Mikrofon ile ilgili. Genellikle Windows'ta o an ne kullanılıyorsa otomatik onlar seçilmiş oluyor.
: Gameloop Model Ayarları
gl3.png

: Gameloop Oyun Ayarları
gl4.png

Bu ayarları da yaptıktan sonra oyuna giriş yapın. Girişte kaynak paketi falan sorarsa HD olanı indirin. Ardından oyun içi ayarlar kısmına gelin.

: FPS Ayarı
pm1.png

90 FPS görünmüyorsa model ayarını değiştirip tekrar deneyin.

: Kontrol Ayarı
pm2.png

Kontrolleri özelleştir kısmına gelince emülatör penceresinden tuş atama ayarlarını açın. Sağ tarafta Smart 1080P olanı seçin ve ilgili tuşların oyun içi kontrolleri özelleştir bölümündeki butonların üzerinde olduğundan emin olun. Eğer farklı bir konumdalarsa sağ alttan Sıfırla butonunu seçin ve tekrar kontrol sağlayın. Başarılı ise Kaydet butonuna basın. İşe yaramazsa tuş atama modunu 720P olarak değiştirin ve ardından tekrar 1080P Smart şeklinde seçip kaydedin. Bu yöntem de işe yaramazsa oyun içi kontrolleri özelleştirdiğiniz bölümde emülatör penceresinden tuş atama ayarlarını açmadan önce oyun içi kontrolleri sıfırlayın. Ardından paragrafın başına dönün.

Kontrol Özelleştirmesi
pm3.png

Tuş atamalarını yaparken emülatör penceresinin tam ekrana yakın bir oranda olmasına(ekranı kapla butonu) dikkat edin. Oyuna girerken masaüstü çözünürlüğünüz de 1080p olsun. Tüm ayarlamaları doğru yaptığınızdan eminseniz düzgün çalışması gerekir. Son olarak daha önceki yüklemenizde derin temizlik yapmadıysanız Everything gibi bir arama aracı ile Pubg Mobile, Gameloop ve Tencent adına(bağlantılı başka uygulama kullanmıyorsanız) ne varsa silmenizi, temiz bir emülatör kurulumu yapmanızı öneririm. Programı kullanmak isterseniz Voidtools dağıtımı bir program. Kendi sitesinden indirebilirsiniz. Programda "pubgm, tencent, gameloop, txgameassistant ve txgadcc" kelimelerini aratıp ilgili dosyaları silmeniz yeterli olacaktır. Bu noktada dosyaların yer aldığı dizinlere de dikkat etmenizi öneririm.

(Alıntıdır mesaj benim değil)

90 FPS için ayarlar ve iyi kontroller için ayar paylaşıyorum.
Hocam GameLoop uygulamasını yükleyin. PUBG Mobile oyununu da indirin. Ardından verdiğim ayarları uygulayın.

Görev yöneticisine girip sanallaştırmanın açık olup olmadığına bakın. Değilse BIOS'tan virtualization Technology kısmını enable yapıp kaydetmeniz yeterlidir.
Sanallaştırma.
gy2-jpg.jpg

Sanallaştırma işi tamamsa GameLoop ayarlarına geçelim.
GameLoop temel ayarlar.
gl1-png.png

GameLoop motor ayarları.
gl2a-png.png

gl2b-png.png

Siz işlemciyi 4 veya otomatik yapabilirsiniz. Hoşunuza gitmezse 8'de deneyebilirsiniz. Oynatma cihazı ve kayıt cihazı kısımları cihazınızdaki Hoparlör/Kulaklık/Mikrofon ile ilgili. Genellikle Windows'ta o an ne kullanılıyorsa otomatik onlar seçilmiş oluyor.
GameLoop model ayarları.
gl3-png.png

GameLoop oyun ayarları.
gl4-png.png

Bu ayarları da yaptıktan sonra oyuna giriş yapın. Girişte kaynak paketi falan sorarsa HD olanı indirin. Ardından oyun içi ayarlar kısmına gelin.

FPS ayarı.
pm1-png.png

90 FPS görünmüyorsa model ayarını değiştirip tekrar deneyin.

Kontrol ayarı.
pm2-png.png

Kontrolleri özelleştir kısmına gelince emülatör penceresinden tuş atama ayarlarını açın. Sağ tarafta Smart 1080p olanı seçin ve ilgili tuşların oyun içi kontrolleri özelleştir bölümündeki butonların üzerinde olduğundan emin olun. Eğer farklı bir konumdalarsa sağ alttan sıfırla butonunu seçin ve tekrar kontrol sağlayın. Başarılı ise kaydet butonuna basın. İşe yaramazsa tuş atama modunu 720p olarak değiştirin ve ardından tekrar 1080p Smart şeklinde seçip kaydedin. Bu yöntem de işe yaramazsa oyun içi kontrolleri özelleştirdiğiniz bölümde emülatör penceresinden tuş atama ayarlarını açmadan önce oyun içi kontrolleri sıfırlayın. Ardından paragrafın başına dönün.

Kontrol özelleştirmesi.
pm3-png.png

Tuş atamalarını yaparken emülatör penceresinin tam ekrana yakın bir oranda olmasına(ekranı kapla butonu) dikkat edin. Oyuna girerken masaüstü çözünürlüğünüz de 1080p olsun. Tüm ayarlamaları doğru yaptığınızdan eminseniz düzgün çalışması gerekir. Son olarak daha önceki yüklemenizde derin temizlik yapmadıysanız everything gibi bir arama aracı ile PUBG Mobile, GameLoop ve Tencent adına(bağlantılı başka uygulama kullanmıyorsanız) ne varsa silmenizi, temiz bir emülatör kurulumu yapmanızı öneririm. Programı kullanmak isterseniz voidtools dağıtımı bir program. Kendi sitesinden indirebilirsiniz. Programda "pubgm, Tencent, GameLoop, txgameassistant ve txgadcc" kelimelerini aratıp ilgili dosyaları silmeniz yeterli olacaktır. Bu noktada dosyaların yer aldığı dizinlere de dikkat etmenizi öneririm.

(Alıntıdır mesaj benim değil)

Peki bu "oyun ayarları " kısmında " oyun kalitesi" altında yer alan "FPS" kısmı bende yok, gözükmüyor nedeni nedir biliyor musunuz?

Dosya Ekleri

• gy2-jpg.jpg
    gy2-jpg.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 207
  • gl1-png.png
    gl1-png.png
    52,3 KB · Görüntüleme: 187
  • gl2a-png.png
    gl2a-png.png
    54,7 KB · Görüntüleme: 226
  • gl2b-png.png
    gl2b-png.png