Gamemarkt Dolandırıcı mı?

Benim anlamadığım sizde sorun yaşamışsınız. 3-4 ay beklemişsiniz, üstüne bir de zarar etmişsiniz. Peki hala neyin savunması bu ? Belliki sorunlu bir site.
Bilmediğin ve anlamadığın nokta şu, hesapları satan site değil. Site yalnızca aracılık ediyor, yalnızca hesapların satıldığı yer Gamermarkt. Hesabı sattıktan sonra satıcının hiçbir şekilde hesabı geri almaması lazım, ki zaten e-posta dahil tüm bilgileri yeni hesap sahibine geçiriliyor. LoL için konuşursak, hesabı yeniden alması için destek talebi açıp bilgilerini girmesi gerekiyor. Sattığı hesabı ancak bu şekilde alabilir. Geri alanlar da sonunda böyle tam anlamıyla köpek gibi yalvarmak zorunda kalır tanımadığı insanlara.

Ettiğim zararı da iki siparişim için doping, yani öne çıkarma hediye ederek kapattıklarını belirttim yorumumda, tekrar oku. Doping sayesinde de hem düşündüğüm fiyattan daha yükseğe, hem de daha hızlı şekilde sattım.

Sen sanırım hukuki süreçlerin birkaç günde sonuçlandığını sanıyorsun. Evet, 3-4 ay sonra bana ulaşıldı. İlk durumda ben şikayette bulundum. Konuşmalarımızı, kişinin hesabı geri aldığını kabul ettiği yazışmaları kendilerine ilettim. Onlar da kendi avukatlarına belgeleri iletmişlerdir. Bu süreç sonunda alıcıya ulaşılmasından tutun, alıcının bana ulaşabilmesi, vesaire süreci uzatıyor. Ayrıca avukatının tek dosyası benim dosyam değil, sürecin uzaması çok normal.
Hemen hemen her platformda adamlar kocaman puntolarla yazmalarına rağmen başkasına ait hesapları alıyorsunuz bu riskleri bile bile daha sonra beni dolandırdılar.

Az bile yapıyorlar müstehak size.
Sizi dolandırmıyorlar. Siz diyorsunuz ki gelin beni kandırın paramı alın. Onlarda üstüne düşeni yapıyorlar. Başlıkta ki siteye göre demiyorum bu tarz iş yapan sitelerin tamamına söylüyorum. Hesap transferine izin veren platform veya oyunlar zaten kendi içlerinde bu sistemi kuruyor yasal olarak kullanabiliyorsunuz. Onun dışındakiler zaten kocaman yazıyorlar satılamaz devredilemez olmaz arkadaş yapmayın etmeyin diye. Neden bunu ısrarla yapıp sonra kendinizi mağdur rolüne sokuyorsunuz?
Sandığınız gibi değil, o sitenin de kendi içinde satış sözleşmesi var. Yüzlerce hesap satışı gerçekleşmiştir şimdiye kadar. Bu site de üye olma kısmı içinde ve sözleşme dahilinde hem kendilerini, hem de alıcılarını korumaya çalışıyor. Öncesinde de yazdığım gibi, merdiven altı bir site değil, kuruluşları devlete kayıtlı, vergi ödeyen ve her şeyin kaydının tutan bir site. Kendi avukatları da var ayrıca, ben sıkıntı yaşadığımda uzlaşmaya gitmeseydim, kendi avukatları da bana yardımcı olacaktı. Bu site için yazmadığınızı söylemişsiniz, genel hitap etmişsiniz ama benim deneyimlediğim kadarıyla bu site için durum ve işleme şekli bu şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben gayet iyi anladım ama senin anlamadığın nokta şu. Aracı maracı farketmez. Hesap satışı, transferi, aktarımı vs çoğu oyun şirketinde yasak. Satılan hesaplar hesabı satan kişinin bilgileriyle tekrar alınabiliyor. Belliki böyle bir sitede para kazandığın için ölümüne amaçsız bi şekilde hala savunuyorsun. Mağduriyetinin giderilmesini ise yine o siteden gelen hediye içerikle ballandırarak anlatıp siteyi kullanmaya devam ediyorsun. Anlaman gereken noktayı umarım bu mesajdan sonra kaçırmazsın😊. Yani ne olursa olsun savunulacak bir tarafı olmayan bir işi savunuyosun.

Ben gayet iyi anladım ama senin anlamadığın nokta şu. Aracı maracı farketmez. Hesap satışı, transferi, aktarımı vs çoğu oyun şirketinde yasak. Satılan hesaplar hesabı satan kişinin bilgileriyle tekrar alınabiliyor. Belliki böyle bir sitede para kazandığın için ölümüne amaçsız bi şekilde hala savunuyorsun. Mağduriyetinin giderilmesini ise yine o siteden gelen hediye içerikle ballandırarak anlatıp siteyi kullanmaya devam ediyorsun. Anlaman gereken noktayı umarım bu mesajdan sonra kaçırmazsın😊. Yani ne olursa olsun savunulacak bir tarafı olmayan bir işi savunuyosun.
Siteyi kullanmaya devam edeceğim tabii, onlarca alım-satım yaptım dediğim gibi, siteden kaynaklanmayan bir sıkıntı yüzünden, bir kere yaşanmış bir şey yüzünden siteyi terk edecek değilim. Satıcı bana karşılığını, benimle iletişime geçip vermeseydi bile avukatla çoktan görüşmüştük, annemden geri dönüş bekliyordu. Site de kendileri tarafından zarara uğratılmasam bile ilanlarım için öne çıkarma teklif etti, kabul ettim. Düşün, sorun kendilerinden kaynaklanmıyor, ilan öne çıkarma hakkı verdikleri için bir zararları olmuyor, ben de ilanlarımı daha çabuk satabiliyorum, kazan - kazan. Satıcı tarafından zaten karşılığımı aldım, her şey fitlendi böylece.

Oyun şirketlerinin hesap ticaretini yasaklaması bir şeyi değiştirmiyor. Kişi, satış yapmak istiyorsa sitenin harici sözleşmesini kabul etmiş oluyor, orada ne yazarsa o. Bu ticaret oyun şirketi tarafından tespit edilirse hesap kapatılır, şirketi bağlayan tek nokta bu. Dava açıldığında, mahkeme salonunda hesabı geri alan "dolandırıcı" savunmasını, "Ama hakim bey, oyunun şirketinin kararına göre hesap ticareti yapmak yasak." diye savunma yapamaz. Bu, onun dolandırıcılık yaptığı gerçeğini değiştirmez. Hakim bir anda, "Ha, demek oyun şirketi hesap ticaretini yasaklamış. O zaman ceza almayacaksın." deyip davayı sonlandırmayacak.

Siteyi savunmamın altında, orayı kullanarak da para kazanmam yatmıyor. Sana bu site gibi beş alternatif site daha yollamamı ister misin? Ben hesapları farklı sitelerden de satabilirim, ben zarara uğramam, aksine kârda bile olurum çünkü diğer siteler daha az komisyon alıyor. Fazla komisyon almasına rağmen burayı tercih etmemin nedeni, kağıt üzerinde sadece aracı olarak gözükseler bile, bana karşı uzun zamandan beri yardımcı ve ilgili olmaları.

Bu siteyle yaşadıklarımı bu şekilde anlatmamı oradan para kazanmaya bağlıyorsun ama bana bir getirisi olmayacak, götürüsü de. Çünkü bu sitede satıcıları tek tek göremiyorsun. Tam adımız bile tam çıkmıyor ilanda, ancak kişi satın aldıktan sonra tam bilgilerimize ulaşabiliyor.

Merhaba ben gamemarkt sitesinden hesap satışı yaptım. Fakat satış gerçekleştikten sonra hesabımı geri almak istedim parasını da alan kişiye iade etmek istediğimi destek bölümüne yazdım. Fakat hesabım bir kez daha benim sattığım fiyatın üstüne satılmış. Ben hesabımı geri almak için ticket attım Riot'a hesabımı geri alacağım ama hesap benim sattığımdan daha yüksek bir fiyata satıldığı için onu da benim ödemem isteniyor. Ben ödemesem dava açabilirler mi?

Merhaba ben gamemarkt sitesinden hesap satışı yaptım. Fakat satış gerçekleştikten sonra hesabımı geri almak istedim parasını da alan kişiye iade etmek istediğimi destek bölümüne yazdım. Fakat hesabım bir kez daha benim sattığım fiyatın üstüne satılmış. Ben hesabımı geri almak için ticket attım Riot'a hesabımı geri alacağım ama hesap benim sattığımdan daha yüksek bir fiyata satıldığı için onu da benim ödemem isteniyor. Ben ödemesem dava açabilirler mi?

Hayır, yapılan alışveriş illegal olduğu için kanun karşısında herhangi bir hak iddia edemezler. Geri alıp almamak senin vicdanına kalmış.

Yasal olmayan bir eylemin davasını nasıl açacaklar ?

Hayır, yapılan alışveriş illegal olduğu için kanun karşısında herhangi bir hak iddia edemezler. Geri alıp almamak senin vicdanına kalmış.

Dava açabileceklerini söylediler bu beni korkutuyor. Hatta bazı okuduğum kadarıyla bazılarını dava etmişler avukat falan ulaşmış başıma böyle bir şey gelirse kendimi nasıl savunabilirim?

Dava açabileceklerini söylediler bu beni korkutuyor. Hatta bazı okuduğum kadarıyla bazılarını dava etmişler avukat falan ulaşmış başıma böyle bir şey gelirse kendimi nasıl savunabilirim?

Dostum yapmaya çalıştığın şey parasını aldığın hesabı geri almak olduğu için şikayet edebilirler; ancak hesabı sattığını ama geri almadığını ve bilginin olmadığını söylersin sıyrılırsın. Fakat geri alıp almamak sana kalmış sonuçta parasını almışsın. Şikayet etseler bile bir hak iddia edemezler sonuç olarak.

Gamemarkt adlı 2.el hesap alım sitesinden hesap almayın satmayın, aldığınız hesapları belli bir gün veya ay sonra başka bir üye gibi destekten hesapları geri alıyorlar ve canlı desteğe ne yazarsanız yazın ilgilenmiyorlar. Burada birkaç kullanıcı şikayetlerini görebilirsiniz. Eğer şanslıysanız bazı hesapları ellemiyorlar.

Hocam site alıcılarına destek sağlıyor diye biliyorum. Yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayın.

Dava vb. bile açıyor hatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı