Gamepad ile birinci şahıs oyunlarını oynayamama

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Cidden çok zorlanıyorum, örnek olarak Metro 2033 Redux denedim ancak düşmanları silahla vuramadım. Bir başka örnek olarak da Cyberpunk 2077 denedim ve onda da kamerayı bile zor hareket ettirdim, siz de mi böylesiniz? Siz alıştınız mı birinci şahıs kamera açılı oyunlarını gamepad ile oynamaya?

Alışmadım, HALO gibi bir oyunda bile çok zorlandım ve direk klavye mouse'a geri döndüm.
Oynadığım Gamepad iyi değildi belki ondan diyeceğim de cidden Aim Assist'e biraz daha düşseler daha hızlı alışılır.

Cidden çok zorlanıyorum, örnek olarak Metro 2033 Redux denedim ancak düşmanları silahla vuramadım. Bir başka örnek olarak da Cyberpunk 2077 denedim ve onda da kamerayı bile zor hareket ettirdim, siz de mi böylesiniz? Siz alıştınız mı birinci şahıs kamera açılı oyunlarını gamepad ile oynamaya?
Oyun ile alakalı bir şey. Bazı firmalar nişan kısmı ile hiç ilgilenmiyor. Mesela Halo, Destiny gibi oyunlar gamepad ile çok rahat oynanıyor.

Xbox mı, PS mi? Yoksa PC'ye mi bağladın? Oyun önereyim azıcık.
PC'de oynuyorum, doğrusu hayatımda hiç kaliteli gamepad kullanmadım. Örnek olarak saydığım oyunları kablolu Jite markalı çakma bir Dualshock 3 ile denedim, sence Logitech F310 alsam işim kolaylaşır mı?

Şahsen ben kol destekleyen her oyunu kolla oynarım çok da keyif alırım. Sanırım bu tamamen zevk alma ile alakalı.
Ben de çok zevk alırım özellikle koltukta yayılarak Witcher 3 oynamaktan falan, ama çok zor klavye ve fareye göre birinci şahıs oyunlarını oynamak. Fakat Witcher 3 gibi üçüncü şahıs kamera açılı oyunlarda aksine daha kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı