Gamepad mi yoksa Klavye + Fare Kombinasyonu mu?

Gamepad mi yoksa Klavye + Fare Kombinasyonu mu?

• GamePad

• Klavye + Fare

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Bu soruyu soruyorum cünkü ben genelde FPS oynayan biriyim ve GamePad ile nisan almak benim icin gercekten cok zor, 15 senelik klavye + fare aliskanligindan sanirim bu sorunum...

Siz gercekten Gamepad ile nisan alirken zorlanmiyor musunuz?
Futbol, Araba Yarisi gibi oyunlarda GamePad gercekten cok pratik lakin FPS oyunlarinda tek tercihim klavye ve fare...

Konuya bir de anket ekledim.

Haydi Bakalim...

Xbox'da 2-3 saat Black Ops 2 zombi oynamıştım. Gerçekten koltukta arkana yaslanıp oynamak PC'den çok daha rahat. Ama nişan alırken girdiğiniz haller o rahatlığı götürüyor:D

Bir de Steam Controller var. Mouse ve Gamepad melezi. Onu denemeyi çok isterdim.

Gamepad. Xbox One Controller FPS oyunları için ideal hele ki. Klavye ve mouse'dan daha zevkli olduğunu düşünüyorum.

Ben okullar açıldığından beri xbox 360 controller kullanıyorum.
Baya rahat. Alıştıktan sonra baya keyifli geliyor.
Ancak ilk bir kaç gün nerdeyse iade edecektim.

Oyun eğer FPS ise Klavye + fare. Diğer her türlü oyunu Gamepad olarak oynayabilirim. Yani sizin dediğiniz gibi nişan alma varsa oyunda Klavye + fareyi tercih ederim. Ama Playstation 2 ile günde 2-3 saat aralıksız Killzone oynamışlığım vardır.

Bir PCMR üyesi olarak klavye ve fareden vazgeçemiyorum. Böyle alıştım, herhalde böyle devam eder. Gamepad ile oyun oynamakta çok zorlanıyorum.

Oldum olası nefret etmişimdir GamePad denen şeylerden. İyi bir Razer mekanik klavye + fare iyi gider diye düşünüyorum.
Bir konsol varsa mecburen alınır kol ancak PC için GamePad hiç tavsiye etmem tabi PES gibi spor oyunları için GamePad olmazsa olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı