Gamepad'in adı aygıt ve yazıcılarda değişti ve oyunlarda çalışmıyor

SOULİANİS

Hectopat
Merhaba benim bir Monster Pusat Pro Wireless gamepad im var ve şimdiye kadar sıkıntısız kullanıyordum ama geçenlerde Naruto shıppuden™: Ultimate ninja® storm 4 oyununu oynamak istediğimde gamepad çalışmadı bende internetten bakarak X360ce adlı programı indirdim ve 1 gün boyunca gayet güzel oyunumu oynadım programla oyunu oynamak için önce programı açmam gerekiyor programı açtım ve gamepadin ön izlemesinde kendi kendine bütün tuşlara basıyordu. Sildim yükledim, o programa ihtiyaç duymayacağım oyunlara girdim gene de olmadı. Denetim Masası'ndan aygıtlar ve yazıcılar kısmında önceden gamepad in ismi Game for Windows olarak yazıyordu ama şimdi Controller 1.03 yazıyor ve nasıl eski haline getireceğimi bilmiyorum.

1656252861870.png

1656252894855.png

1656253645550.png

1656253667586.png

1656253691012.png

Resimlerde de gördüğünüz gibi Game for Windows olan çalışmıyor neye basarsam basayım ama 1.03 olan kafasına göre durmadan basıyor ve benim kontrolümde değil.

Son düzenleme:
Monster Pusat Pro kollar zaten Xinput destekliyor. Mod olarak farklı bir konuma geçmiş olabilir. Modu değiştirip deneyin. Bir de x360ce'yi de kaldırın.

Monster kollarda reset atmak için ufak bir düğme var. Cep telefonu iğnesi ile buna basıp deneyebilirsiniz. Bendeki kol eski nesil olanı. Yenide de olması gerekir.

Tuş dizilimi Xbox gibiyse eski. PS gibi ise yeni. Eski versiyon için normalde ortadaki tuşla mod değişimi oluyor. Reset de çare olmuyorsa aklıma gelen başka bir şey yok.

1656277186221.png

Yani kısacası benim sıkıntım kolu bilgisayarın görmesi ama benim kontrol edememem. Kafasına göre sürekli yanıp sönüyor burası.

Tuş dizilimi Xbox gibiyse eski. PS gibi ise yeni. Eski versiyon için normalde ortadaki tuşla mod değişimi oluyor. Reset de çare olmuyorsa aklıma gelen başka bir şey yok.

Xbox gibi olan.

1656277186221.png

Yani kısacası benim sıkıntım kolu bilgisayarın görmesi ama benim kontrol edememem. Kafasına göre sürekli yanıp sönüyor burası.

Xbox gibi olan.

Peki çözümünü nasıl aramalıyım internete ne yazarsam yazayım benim sorunum çıkmıyor da.

O zaman bendeki ile aynı. Donanımsal ise yapacak bir şey yok. Servisi yardımcı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı