Gamepower 550W PSU'dan cızırtı sesi geliyor

• Konuyu başlatan dnzy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 505

dnzy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim güç kaynağımdan böyle sesler geliyor. Bunu nasıl çözebilirim? Marka Gamepower 550W galiba.
Not: Kasanın tüm ayaklarının altına kumaş koydum ses azaldı. Sanırım titreşim yapıyor, fakat neden?
Sorunun videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, benim güç kaynağımdan böyle sesler geliyor. Bunu nasıl çözebilirim? Marka Gamepower 550W galiba.
Not: Kasanın tüm ayaklarının altına kumaş koydum ses azaldı. Sanırım titreşim yapıyor, fakat neden?
Sorunun videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gamepower sorunlu zaten.

Bilgisayarınızı bu durumda acmayın diğer parçalara zarar gelebilir PSU'yu değiştirin sorunlu bir marka çoğu ürününde gözden kaçmıyor.

Bir de gerekli güç yönetimi iyi yapılıyor mu?

Cevap verdiğiniz için sağ olun ama yenisini alın demek sorunu kestirip atmaktan farksız bence Gamepower evet bir Çin markası doğru fakat 3 yıldır kullanıyorum, sorun hiç çıkartmadı kaç kez elektrik kesintisi falan oldu.

Kankam 3 yıldır kullanıyorum ilk defa sıkıntı çıkardı senin dediğin gibi tüm parçaların bozulması gibi bir durum olması için yüksek voltaj gerekmez mi ?

PSU'yu kasaya sabitleyen vidalar ya da kasa ayaklarında gevşeklik olabilir mi?
Kasa ayaklarıa veya vidalara dokunmadım bir anda böyle bir sorun oldu tamamen fiziksel bir sorun bu arada normal kullanımda sorun yok ama sesi durdurmam için kasanın ayaklarından birinin altına çorap koymam gerekti 🥴

Doğru akımı sağlamıyorsa bozabilir.

Bilgisayarınızı bu durumda acmayın diğer parçalara zarar gelebilir PSU'yu değiştirin sorunlu bir marka çoğu ürününde gözden kaçmıyor.

Bir de gerekli güç yönetimi iyi yapılıyor mu?
evet şu zamana kadar sorun olmadı. şu ses çıkmaya başlayana kadar memnundum ama fiziksel bir sorun olduğunu düşünüyorum titreşim gibi vs

@dnzy çorap ya da koymanızla düzeliyorsa kasanın dengesiz duruşu ile alakalı olmasi daha olası gibi geldi. PSU'daki sorunu çorapla çozebilmek ilginc olurdu. :)

Evet komik geliyor ama gerçekten ses problemini çorap ile çözdüm fakat içim rahat değil 🤨 Kasada bir sorun olduğunu düşünmüyorum olsa şu ana kadar olmaz mıydı veya ilk aldığımda?

Geri
Yukarı