Gamepower 550W PSU'dan cızırtı sesi geliyor

• Konuyu başlatan dnzy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 526

dnzy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim güç kaynağımdan böyle sesler geliyor. Bunu nasıl çözebilirim? Marka Gamepower 550W galiba.
Not: Kasanın tüm ayaklarının altına kumaş koydum ses azaldı. Sanırım titreşim yapıyor, fakat neden?
Sorunun videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet şu zamana kadar sorun olmadı. Şu ses çıkmaya başlayana kadar memnundum ama fiziksel bir sorun olduğunu düşünüyorum titreşim gibi vs.

Bir temizliğini yapın belki içine bir şey kaçmıştır içini açabilme imkanınız var mı?

@dnzy çorap ya da bez koymanızla düzeliyorsa kasanın dengesiz duruşu ile alakalı olmasi daha olası gibi geldi. PSU'daki sorunu çorapla çozebilmek ilginc olurdu. :)
internetten az araştırdım sanırım benim sorunum coil whine örnek bir video bırakıyorum sende karşılaştırabilir misin rica etsem
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@dnzy yine de emin olmak için parcaların sabitliğini kontrol etmenizde fayda var. Hepsi sabit, ses yine kesilmiyorsa PSU fanı sebebi ile olması da mümkün. Coil whine, dışarıdan müdahale ile kesilmez. Yükteki ses ile boştaki sesin karşılaştırılması ile belki anlaşılabilir.

@dnzy yine de emin olmak için parcaların sabitliğini kontrol etmenizde fayda var. Hepsi sabit ses yine kesilmiyorsa PSU fanı sebebi ile olması da mümkün.
ekran kartı fanı işlemci fanı kasa fanı bunların hepsini düzenli temizliyorum ama psuyu hiç açıp temizlemedim sadice arada elektrik akımını kapatıp süpürge ile fanındaki tozları çekmeye çalışıyorum. Kasanın yanından baktığımda fan baya tozlu duruyor belki sebebi o olabilir?

@dnzy dışarıdan temizlemesi zor. Sökülüp temizlenebilir. Çok zor değil ama ekran kartı takarken eliniz titriyorsa, birinden rica etmeniz daha iyi olur. Bu arada siz bu bezi koyduktan sonra, bilgisayar yüke girince ses hâlâ var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı