Gamepower GP-650 sıkıntı çıkarır mı?

ynot

Hectopat
Daha fazla  
İncehesap'tan alacağım hazır sistem de Gamepower GP-650 PSU bulunuyor fakat forumda herkes karşı bu PSU'ya. Kendi sitesinde ovp / uvp/ otp / ocp/ olp/ opp/ scp sertifikalarına sahip olduğu yazıyor bir de akım koruyucu prizde alacağım buna rağmen patlar ya da arıza çıkarır mı?

Technopat kitlesinin "C4" düşüncesi... "Oo PowerBoost kardeşim ya, C4 almışsın her an patlayabilir, çöpe at!" Thermaltake'in en kral PSU'su bile 2 haftada patlayıp 6 yıl PowerBoost kullanan var. Bu korumalar da pek bir şeyi belirtmiyor bence, SHP650 adlı PSU'da da öyle korumalar var ama PSU fos.

Yani dediğim gibi tamamen olmasa da büyük oranda şans meselesi, Aigo GP-450 kullanıyorum 1 yıldır ve hiçbir sorun yok, çokca elektrik gidiyor burada bizim.

Technopat kitlesinin "C4" düşüncesi... "oo Power Boost kardeşim ya, C4 almışsın her an patlayabilir, çöpe at!" Thermaltake'in en kral PSU'su bile 2 haftada patlayıp 6 yıl Power Boost kullanan var. Bu korumalar da pek bir şeyi belirtmiyor bence, SHP650 adlı PSU'da da öyle korumalar var ama PSU fos.

Yani dediğim gibi tamamen olmasa da büyük oranda şans meselesi, GP-450 kullanıyorum 1 yıldır ve hiçbir sorun yok, çokca elektrik gidiyor burada bizim.

Everest alsın o zaman arkadaş.

Benim PSU edebiyatını yapacak ilmim yok fakat "patlama" olayına kesinlikle yanlış gözden bakılıyor diye düşünüyorum ben.
Everest alsın o zaman arkadaş.
Öyle bir şey mi dedim? Şans meselesi diyorum, "Everest alsın o zaman" diyerek ironi yaptığınızı sanıyorsunuz. Dediğim gibi 6 yıldır PowerBoost PSU'su bozulmayan bile var. Konu başlığındaki soruyu kimse bilemez.

Tamamen şans desem yalan olmaz. Tabii patlama kısmı işin geyiği. Diğer PSU'lara kıyasla sorun yaşama şansı daha yüksek ama ben Gamepower PSU'nun sorun çıkardığını diğer "C4"lere kıyasla çok daha az duydum. Yine de, daha iyi bir şeyler almakta yarar var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gamepower gibi markalardan hayır gelmez. Bir bakarsın ertesi gün bilgisayar rahmetli olur.

Belirli bir süre High Power'ın Simplicity serisinden bir güç kaynağı kullanmıştım. He High Power iyi bir üreticidir ama bu ürünü düşük bütçeli sistemler için önerilen seviyedeydi. Kaliteli güç kaynağı kullanılmazsa biraz işi şansa bırakmış oluyorsunuz. Patlama-alev alma olayları işin fantezisi ama sistemimi Gamepower'a emanet etmek ister miydim? Hayır.

Eğer voltaj dalgalanması olmayan, merkezi bir yerde yaşıyorsanız yeni güç kaynağı alana kadar belirli bir süre kullanabilirsiniz.
"patlama" olayına kesinlikle yanlış gözden bakılıyor diye düşünüyorum ben.
Bir akrabamın başına gelmişti ama anakarta zarar gelmemiş.

Eğer voltaj dalgalanması olmayan, merkezi bir yerde yaşıyorsanız yeni güç kaynağı alana kadar belirli bir süre kullanabilirsiniz.

Bir akrabamın başına gelmişti ama anakarta zarar gelmemiş.
Ya zaten işi şansa bırakmak da hata, ben de önermiyorum kullanılmasını fakat "patlar mı?" sorusuna kesinlikle bir cevap verilemez bence.

Geri
Yukarı