GamePower GPR27C1MS144'te FreeSync açınca ani parlaklık titremesi

emirxd

Hectopat
Arkadaşlar, FreeSync açınca ani parlaklık titremeleri oluyor, aniden beyaz bir parlaklıp inip gidiyor. Çözümü nedir, nasıl çözerim?

Monitör: Gamepower 27" GPR27C1MS144 Curved 1ms 144Hz Gaming monitör (Samsung VA panel).
Ekran kartı: ASUS TUF 3 5600 XT OC.
İşlemci: R5 3600X.

Son düzenleyen: Moderatör:
VA 1ms Samsung panellerde kronik sorun.

Gecikme OverDrive ve mprt özelliklerini 1ms Boost gibi kapalıda tutup deneyin. Veya daha kaliteli HDMI 2.1 gibi veya Display Port 1.4 gibi bir kablo ile deneyin düzelebilir.

Arkadaşlar, FreeSync açınca ani parlaklık titremeleri oluyor, aniden beyaz bir parlaklıp inip gidiyor. Çözümü nedir, nasıl çözerim?

Monitör: Gamepower 27" GPR27C1MS144 Curved 1ms 144Hz Gaming monitör (Samsung VA panel).
Ekran kartı: ASUS TUF 3 5600 XT OC.
İşlemci: R5 3600X.
Merhaba, aynı monitör ve aynı sorun bende de var. Problemi çözebildiniz mi?

Merhaba çözemedim kronik bir sorun olduğu kesin FreeSync kullanmıyorum bu sebebten dolayı.
Kronik sorun yazılımsal(Gpu) mı yoksa monitörden mi kaynaklı sizce? Ona göre değişim yaptırıcam. Bu arada son güncelleştirme ile birlikte, monitör ayarlarından freesync açtığımızda ve radeon'da freesync kapalı olduğunda titreme yapmıyor. Eskiden yapıyordu. Fakat radeon ayarlarından freesync etkinleştirdiğimde yine titreme problemi var.

Eğer her ikisinde de açık freesync kullanmak istersen, radeon ayarlarından ekran çözünürlüğü gir ve 144hz olanı 145 yap. Bit çözünürlüğü 8'den 6'ya iniyor ama titreme problemi çözülüyor.

Kronik sorun yazılımsal mı yoksa monitörden mi kaynaklı sizce? Ona göre değişim yaptırıcam. Bu arada son güncelleştirme ile birlikte, monitör ayarlarından freesync açtığımızda ve radeon'da freesync kapalı olduğunda titreme yapmıyor. Eskiden yapıyordu. Fakat radeon ayarlarından freesync etkinleştirdiğimde yine titreme problemi var.

Eğer her ikisinde de açık freesync kullanmak istersen, radeon ayarlarından ekran çözünürlüğü gir ve 144hz olanı 145 yap. Bit çözünürlüğü 8'den 6'ya iniyor ama titreme problemi çözülüyor.
Alalı 14 gün olmadıysa düşünmeden iade edin. Gamepower monitör falan alınmaz.

Alalı 14 gün olmadıysa düşünmeden iade edin. Gamepower monitör falan alınmaz.
Sorun monitörden olup olmadığı kesin değil. İnternetten günlerdir araştırıyorum, amd ekran kartlarında ki bunlara 5700xt serisi bile dahil, bu hatayı alanlar var. Sizin hata kaynağını monitörde bulmanızın kesin bir açıklaması var mı? Yoksa sadece tahmin mi? Açıklayabilirseniz çok sevinirim.

Sorun monitörden olup olmadığı kesin değil. İnternetten günlerdir araştırıyorum, amd ekran kartlarında ki bunlara 5700xt serisi bile dahil, bu hatayı alanlar var. Sizin hata kaynağını monitörde bulmanızın kesin bir açıklaması var mı? Yoksa sadece tahmin mi? Açıklayabilirseniz çok sevinirim.
Hatayı monitörde bulmuyorum ben. Ancak gamepower ürünlerini çinden getirip marka basan bir firma olduğu için ürünleri çok kalitesiz. FreeSync ya da G-Sync uyumlu deseler bile herhangi bir resmi uyumluluğu olmuyor. Çok gördüm bu forumda gamepower monitör kullanıp freesync ya da gysnc açınca saçma sapan hatalar verdiğinden dolayı buraya konu açan insanları. O yüzden diyorum gamepower monitör alınmaz diye.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı