Gamepower Iceberg 240 Sıvı soğutma çalışmıyor

DreamLive

Kilopat
Daha fazla  
Gamepower Iceberg 240 Sıvı soğutma satın aldım. Montajı tamamen doğru şekilde yaptım. Sistem boşta iken sıcaklık değeri ortalama 40 Derece. MSI Afterburner ile yaptığım ölçüme göre oyun içinde sıcaklık değeri 5 dakika içinde 100 Dereceyi görüyor. pompadan herhangi su sesi gelmiyor. Fan bağlantısını CPU_FAN girişine taktım. Pompayı ise CPU_OPT yazan yere taktım. Her ikisini daha sonra değiştirerek denedim. Yine sonuç aynı. Herhangi çözüm önerisi sunabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

(Anakart üzerinde ayrıca CHA_FAN1, CHA_FAN2 ve 3 girişleri var.)

Anakart: Asus Z97 Pro Gamer
İşlemci: i7 4790K

Gamepower Iceberg 240 Sıvı soğutma satın aldım. Montajı tamamen doğru şekilde yaptım. Sistem boşta iken sıcaklık değeri ortalama 40 Derece. MSI Afterburner ile yaptığım ölçüme göre oyun içinde sıcaklık değeri 5 dakika içinde 100 Dereceyi görüyor. pompadan herhangi su sesi gelmiyor. Fan bağlantısını CPU_FAN girişine taktım. Pompayı ise CPU_OPT yazan yere taktım. Her ikisini daha sonra değiştirerek denedim. Yine sonuç aynı. Herhangi çözüm önerisi sunabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hayırlı olsun. Gamepower kalitesi(!)

Hayırlı olsun. Gamepower kalitesi
Işıklı mışıklı diye tercih ediliyor ve sonuç bu. Aynı paraya Cooller Master, Akasa gibi markalar varken tercih edilmemesi gereken bir marka.

İade etme şansınız varsa edin ve paranızı geri alın. Böyle kritik bileşenleri seçerken daha bilindik markalara yönelin.

Hayırlı olsun. Gamepower kalitesi(!)
Işıklı mışıklı diye tercih ediliyor ve sonuç bu. Aynı paraya Cooller Master, Akasa gibi markalar varken tercih edilmemesi gereken bir marka.
Arkadaşlar bu arkadaşımız artık ürünü almış zaten. İade hakkınız varsa iade ediniz. Yoksa artık daha kaliteli bir soğutuya zaten para vermek istemez. Ben bu sıcaklığın pin girişleri ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Termal macunu daha kaliteli bir markadan alarak tekrak montaj yapmanızı ve montaj yaparken bir yerden yardım almanızı öneririm. Belki bir şeyi yanlış yapıyorsunuz.

Montaj rehberi ve çok sayıda video izledim. Yanlış montaj yapsam sistem boşta iken de sıcaklık değerinin yüksek olacağını tahmin ediyorum. Herhangi oyuna girdiğimde sıcaklık aşırı derecede artıyor. (Düşük görüntü ayarları dahil)

410483

Şu fotoğrafa bakarmısın lütfen MSI Afterburner hatalı mı ?
AIDA64 CPU 53 Derece
Speedfan CPU 53 Derece
MSI AB CPU 82 Derece

410493

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı