Gamepower Saber RGB Alınır mı?

• Konuyu başlatan redd34
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 13B
Ben kullanıyorum bir aydır. Klavyemden gayet memnunum. Eksileri ve artılarını yazayım.

+Artılar

+Görüntüsü ve tasarımı çok güzel.
+Tuşlar çok hızlı tepki veriyor ama buna rağmen elin yanlışlıkla bir tuşa hafiften basınca o tuşu okumuyor. Yani yazı yazarken yanlış yazma ihtimalini düşürüyor. ( Mekanik klavyelerle hiç anlaşamayan ben bu metni hatasız yazdım mesela :D)
+Sağlam olduğu hissiyatını veriyor.
+Örgü kablolu olduğu için kablosunun kopacağı düşüncesinden kafamı tamamen uzaklaştırmış durumdayım yani rahatım.
+Kablosu uzun
+Tuşlarındaki yazılar silinmez çünkü baskı değil.
+Tuşlarını çıkarmak zor da değil kolay da değil bence tam kıvamında olmuş. Hem zorlayıp klavyeye zarar vermezsin hem de her tutuşunda eline tuş gelmez.
+Masaya sağlam oturuyor. Tutup kaydırmaya çalışsan masayı sallıyor.
+Klavyenin altındaki boyutunu yükseltmeye yarayan destekleri sağlam.
+Gövdesinin içi dolu. Adeta kır kırabilirsen diyor ve tatmin edici bir tokluk hissi var.
+İçinden kaliteli bir çıkartma çıkıyor.
+Kutulama güzel.
+Klavyenin renklerini çok çeşitli ayarlayabiliyorsun. Sabahları kapatıp akşamları açabilirsin, gözün rahatsız oluyorsa tek renk yapabilirsin. Bunun gibi birçok çeşidi var yani yazılımı kullanışlı.
+Tuşların aralıkları iyi ayarlanmış. Çok dar bir alanda yazmaya mahkum etmiyor aynı zamanda çok geniş bir alana yayıp parmakları yormaya müsaade etmemişler.
+USB çıkışı kalın değil özellikle yan yana olan USB girişlerinde diğerlerini de kullanabilmemize müsaade ediyor.
+Bazı klavyelerde gördüğüm sallanınca ses çıkarma olayı bu klavyede yok. İçi dolu olduğu için parçaları hareket etmiyor.

-Eksiler:

-Çok fazla toz ve leke tutuyor.
-Noktalama işaretlerinin yerleri bazen benim kafamı kurcalıyor. Hangisi için alt karakter hangisi için üst karakter tuşuna basmamız gerekli onu anlamak biraz zor oluyor. Yan yana koymuşlar çünkü. Bu zamanla atlatılabilecek bir eksi yönü yani artık benim için bir eksi değil.
-Klavyenin sağ tarafındaki logonun üstüne bastırınca hafiften gıcırdıyor. Bu beni sağlamlığından şüphe ettiren tek kısım oldu.
-Bazı tuşlarındaki yazılar baskı, silinebilir. Yön tuşlarının altındaki yazılar ve f1, f2... diye devam eden tuşlar.
-Çınlama sesi var dedikleri gibi fakat kulaklık takılıyken rahatsız etmez normal kullanımda belki rahatsız edebilir.
-Bazı yazıları küçük, gözü yorabilir.
-Yazıları sabahları soluk duruyor, tek renk ayarlayarak bu problemden kurtulabilirsiniz.
-Bilek desteği yok bu tam olarak eksi sayılmasa da belirtmek istedim.
-Ortalardaki bir tuşu değiştirmek için kenardaki tuşları da sökmeniz gerekli aksi takdirde zarar verebilirsiniz.
-Sol üst tarafta ekrandan çıkış tuşunun yanında vida var. Dikkat etmeyen bir kişi görmez ama açığa koymuşlar vidayı bu yüzden görünüm açısından rahatsız olabilirsiniz. Vidanın rengi klavyeyle aynı renkte.

Bu marka alınmaz, şu marka alınmaz diyen arkadaşlar yaptığınız yanlış bir şey. Her markanın iyi ürünleri ve kötü ürünleri olabilir. Kullanmadığınız ürünler hakkında yanlış yorumlar yapmayınız. Bilmiyorsanız yorum yapmayınız. İnsanları yanlış yönlendirmek için değil
Benim aklıma gelenler bunlar. Sormak istediğiniz olursa sorabilirsiniz.
Başka bir konu başlığı altında yaptığım inceleme.
Sorun olursa sorabilirsin. Arkadaşım da 1 yıldır kullanıyor onunla birlikte yardımcı olabilirim.

Kullandın mı?
Neden alınmaz?
Detaylı açıkla ki insanlar neden böyle dediğini anlasın. Alınmaz yeterli bir cevap değildir.
Hocam ben gayet düzgün açıklamıştım diğer konularda. Kullanılan switchler gerçek DEĞİL. Metal leafinin içinde plastik var. Yayı olması gerkenden çok sert ve kalitesiz. Oldukça yüksek yay sesi oluyor. Clicky olmasını sağlayan yer ise ne olduğu belirsiz bir metalden yapılmış. Sadece bu yüzden bile alınmaz.

Hocam ben gayet düzgün açıklamıştım diğer konularda. Kullanılan switchler gerçek DEĞİL. Metal leafinin içinde plastik var. Yayı olması gerkenden çok sert ve kalitesiz. Oldukça yüksek yay sesi oluyor. Clicky olmasını sağlayan yer ise ne olduğu belirsiz bir metalden yapılmış. Sadece bu yüzden bile alınmaz.
Benim anlatmak istediğim şey bizim saatler vererek yazdığımız incelemeye hiçbir kanıt sunmadan alınmaz ya da alınır deyip geçiyorlar ben bunu anlayamıyorum. Eğer soran kişinin kafasındaki bütün sorular bir kelime ile giderilebiliyorsa biz neden bu kadar vakit harcıyoruz ki bu incelemeye? Düzgün bir inceleme yapmayacaklarsa neden yorum yapıyorlar ki yapmasalar da olur. Konuyu meşgul ediyorlar. Senin yaptığın inceleme deneyimlerine dayalı olduğu için alacak kişi seninkini dikkate alıp karar verir. Ama bazı mesajlar görüyorum ki hiçbir temele dayalı değil tamamen kulaktan dolma birkaç kelimeye dayalı.

Geri
Yukarı