Gamepower Ursa Kullanıcı Deneyimi

Bu mouse u satın almadan önce bazı tereddütlerim vardı fakat Gamepower markasının diğer ürünlerini kullanıp memnun olduğunu söyleyen bir arkadaşıma güvenerek satın aldım.

aS3WozI51Q2HgddCP0B0vAOI9VO51EtyYvkWxFhp.jpeg


3 Haftalık kullanım süremde şunları deneyimledim.
-Daha önce SteelSeries Rival 100 kullanmıştım. Ergonomi açısından Rival 100'ü aratmadı. (Rival 100Ü bırakma sebebim double Click sorunu yaşamamdı.)
-Orta/Büyük denilebilecek bir elim var, elime küçük gelmedi fakat çok az da olsa büyük olmasını isterdim. Parmaklarım çok tombik olduğundan sağa sola biraz taşıyor ama onun dışında genel tutuş hissiyatı çok iyi.
-Mouse un üst yapısı mat bir yüzeye sahip ve tutuş hissiyatı çok kuvvetli ve gayet kaliteli hissettiriyor.

NEjowLdr8ocAagl6CABUskSMuHiAvX0YaiRqZ4Xd.png


-Baş parmağın denk geldiği kısım tırtıklı bir yapıya sahip, böylece daha iyi bir kavrama hissi sunuyor.
-Kablo uzunluğu 1.8 metre. Beni şüphelendiren önemli sorunlardan birisi buydu. Fakat kablo üzerine yerleştirdikleri çok kaliteli bir cırtcırt sayesinde fazla olan kabloyu toplu bir şekilde tutabiliyorum ve ortalıkta fazla kablo gözükmüyor.
-Özellikle örgü kablosu çok kaliteli duruyor ve diğer örgü kablolar gibi sert değil, yani bir süre kullandıktan sonra normal kablo şeklini alıyor ve paketleme sürecinden kalma kıvrımlar ortadan kayboluyor.
-Orta tekerleği döndürürken kaç kere döndürdüğünüzü çok rahat bir şekilde hissedebiliyorsunuz ve özellikle CS:GO oynarken silahlar arası geçişte çok güvenilir oluyor. Ayrıca orta tekerleğin üzeri tırtıklı bir yapıya sahip ve elinizin kaymasını engelliyor.
-Yazılım arayüzü sadelik ve karmaşıklık arasında gidip gelmiş. Önemli ayarlar (Hassaslık, Polling Rate, Işıklandırma vs.) arayüzün sağ kısmında rahat bir şekilde erişilebilir konumda. Makro ayarları ise sol tarafta. Bu güne kadar hiç makro kullanmadığım için ve ihtiyaç da duymadığım için deneyimleyemedim fakat göz gezdirirken bazı multimedya fonksiyonlarının (Müzik kontrolleri, tarayıcı çalıştırma, e posta çalıştırma vs.) olması beni gerçekten çok şaşırttı. Bu tarz ayaları Rival 100 kullanırken bile görmemiştim.
-Çok ucuz bir mousepad kullanıyorum fakat sensör (PMW 3325 ) gerçekten çok iyi iş çıkarıyor. Bu mouse u almadan önce reflekslerimin köreldiğini düşünüyordum fakat bu mouse sayesinde CS:GO'da 180 derece dönüşleri çok başarılı bir şekilde yapabildim. (1400 DPI ve oyun içi 1 hassaslıkta oynuyorum.)
-Mouse un en öne çıkan özelliklerinden birisi 5000+yazılım desteği ile 10000 DPI'a kadar çıkabilmesi olabilir fakat çoğu oyunda düşük hassasiyet kullandığım için ve bilgisayarımın ekranı 720P olduğu için yüksek DPI'lara hiç ihtiyaç duymadım.
-Tuşların basma hissiyatı oldukça iyi fakat ses açısından ne sessiz diyebilirim ne de gürültülü diyebilirim.
-İleri geri tuşlarının konumu çok iyi ve basma hissiyatları da çok sağlam.
-Benim gibi ışıklandırmadan rahatsız oluyorsanız eğer ışıklandırmayı düzenleyebileceğini bir sürü fonksiyon var. (Ben düz renkte %15 parlaklıkta kullanıyorum.)
-Yazılımda birden fazla Config oluşturup istediğinizde değiştirebiliyorsunuz. Örneğin CS:GO için yaptığınız ayarları kaydedip başka herhangi bir oyun için de farklı ayarlar yapabiliyorsunuz.
-Benim sorun etmediğim fakat bazı insanlar olarak sorun olabilecek bir detay var; mouse parmak izi bırakıyor.
-Ürünü 130 TL'ye satın aldım ve verdiğim parayı hakettiğini düşünüyorum.

Genel olarak izlenimlerim hep olumlu yönde, 3 hafta boyunca hiçbir sorun yaşamadım. Herhangi bir sorun yaşadığımda buradan sizlerle paylaşacağım.
Onun dışında benim unuttuğum sizin sormak istediğiniz konular varsa memnuniyetle cevaplarım.
 

negrano34

Hectopat
Katılım
13 Mart 2014
Mesajlar
50
Çözümler
2
Birazdan 1 Ay'a bozulur diyenler gelir beklemede kal.

Bir Ay'a bozulur demeyecegim. Bir ay olmadan bozuldu diyecegim. 3 sefer servis gördü ve ben en sonunda pes etmek zorunda kaldım. İnşallah siz boyle sorunlar yaşamazsınız ve uzun yıllar kullanırsınız ürününüzü.
 
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı