tek258

Decapat
Merhabalar geçen günlerde İncehesap'tan gayet güzel bir kulaklık ama cızırtı geliyor kulaklıktan. Driver'ını kurdum falan ama boş. Zaten baktığımda bilgisayar hoparlör olarak görüyor USB ile bağlandığı için. Hoparlör olarak gördüğü için cızırtı oluyor diye düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Daha kullanmadan garantiye vermek istemiyorum. Sistem Windows 10.
Bazı kişilerde RGB ışıklardan dolayı oluyor demiş ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.

Son düzenleme:
Merhabalar geçen günlerde İncehesap'tan gayet güzel bir kulaklık ama cızırtı geliyor kulaklıktan. Driver'ını kurdum falan ama boş. Zaten baktığımda bilgisayar hoparlör olarak görüyor USB ile bağlandığı için. Hoparlör olarak gördüğü için cızırtı oluyor diye düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Daha kullanmadan garantiye vermek istemiyorum. Sistem Windows 10.
Bazı kişilerde RGB ışıklardan dolayı oluyor demiş ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.

Hoporloru devre dışı bırakıp kulaklık(headset) seçeneği varsa onu etkinleştirin. Kulaklığı 3.0 bağlantısı olan anakart yuvasına takın kasanın ön paneline ya da uzatıcı kablo yerine anakart en güzel çözümü verecektir.

Işıktan dolayı ses gelir bu doğru ama bu ses çok düşük olur. Fark edebilmek için ledlerin eğer nefes alma modu varsa onu aç, ledler yanıp sönerken eğer ses de gidip geliyorsa evet bu ses ışıklardan geliyor demektir.
Yok eğer ışıktan gelmiyorsa dip ses olabilir. Dip ses çoğu f/p diye satılan kulaklıkta var.

Hepinize çok teşekkür ederim maalesef ki hem ön hem arka panelde de var cızırtı. Bilgisayar kapalı ama kulaklık çalışırken ve ışıklar açıkken ses yok. Birkaç gün daha bekleyeceğim olmazsa garantiye vereceğim.

Geri
Yukarı