Gamermarkt Yasaklanmıştır

IMG_20220131_192831.jpg

Türkiye'nin en iyisiyiz, biz çok iyiyiz, %100 müşteri memnuniyeti (3 müşteri) falan derken utanmıyorlar mı bunlar?

Kurallar'ın en altında.

Eki Görüntüle 1062047

Buraya daha eklenmedi.
Bu nanokatolog adlı sözde siteden MX-4 termal macun almıştım, sahte göndermişler. Kapanmışta herhalde burası yardım da alamıyorum.

Merhaba Ali bey, hukuktan bahsetmişsiniz ancak bu aldığınız karar Türkiye cumhuriyeti anayasasının 26. maddesine aykırı değil mi? Direkt olarak ilgili site hakkında konuşmayı yasaklamak ne kadar doğru? Bu mantıkla ekşisözlük, Şikayetvar gibi sitelere de büyük firmalar başvuru yapsın ve sizin yaptığınız gibi olumsuz yorumlardan dolayı tüm başlıklarını sildirtsin ve bir daha yazı yazdırılmasına müasade ettirmesin. Bu ne kadar doğru? Bence bu yaptığınız kullancılarınızın fikir belirtme özgürlüğüne müdahale etmek. Yayın politikanızla aldığınız kararı bağdaştıramadım üzgünüm.

Sen yasaklanan sitenin sahibi misin?

Kurallar'ın en altında.

Eki Görüntüle 1062047

Buraya daha eklenmedi.
user benchmark niye yasak ki?
iyi ve sağlam bir site anlamadım (belkide hiçbirşey anlamamışımdır.)

@Ayhan the Great Ne ilgisi var yasaklanan sitenin sahibi olsa konuşulmasını mı ister konuşulmaması mı?

Bu yasak politikası konusunda anlamadığım temel nokta şu. Diğer platformlarda örneği ekşi'de bir karar geldiğinde başlıktaki tüm içeriği siliyorlar, silinmiştir diye mahkeme kararı açıklıyorlar. Bildiğim kadarıyla kullanıcılara yönelik bir yaptırım da olmuyor. Tabi ki firma istese kullanıcılar için de ayrı ayrı dava açıp ip vs. talep edebilir fakat pratikte bu muhtemelen markaya daha fazla zarar vereceğini düşündüklerinden uygulanan bir yöntem değil. Durum buyken neden yasal sorumluluktan daha fazla bir yasaklama politikasına gidiliyor anlamak zor. Sonuçta bir teknoloji forumunda firmaların eleştirilmesinden daha doğal ne olabilir. İçerik mahkeme kararıyla silinebilir elbette fakat bunun ötesinde bir yasaklama politikası uzun vadede foruma zarar verir. Sonuçta mahkeme kararlarını uygulayan fakat böyle katı bir yasak politikası uygulamaya sözlükler, forumlar var.

@Ayhan the Great Ne ilgisi var yasaklanan sitenin sahibi olsa konuşulmasını mı ister konuşulmaması mı?

Bu yasak politikası konusunda anlamadığım temel nokta şu. Diğer platformlarda örneği ekşi'de bir karar geldiğinde başlıktaki tüm içeriği siliyorlar, silinmiştir diye mahkeme kararı açıklıyorlar. Bildiğim kadarıyla kullanıcılara yönelik bir yaptırım da olmuyor. Tabi ki firma istese kullanıcılar için de ayrı ayrı dava açıp ip vs. talep edebilir fakat pratikte bu muhtemelen markaya daha fazla zarar vereceğini düşündüklerinden uygulanan bir yöntem değil. Durum buyken neden yasal sorumluluktan daha fazla bir yasaklama politikasına gidiliyor anlamak zor. Sonuçta bir teknoloji forumunda firmaların eleştirilmesinden daha doğal ne olabilir. İçerik mahkeme kararıyla silinebilir elbette fakat bunun ötesinde bir yasaklama politikası uzun vadede foruma zarar verir. Sonuçta mahkeme kararlarını uygulayan fakat böyle katı bir yasak politikası uygulamaya sözlükler, forumlar var.
Dünyanın en haklı insanı. Okuduğunu anlamayan arkadaşlar "Sitenin sahibi misin?" gibi son derece alakasız çıkarımlarını kendilerine saklasınlar. Sitenin sahibi olmakla itham edecek veriyi nasıl elde ettiniz arkadaşın yazdıklarından anlamadım. Bu yazılanlardan çıkarılacak bir şey varsa, bu arkadaş sitenin sahibi olacak son insan olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı