Gamesatış TC Kimlik Fotoğrafı İstemeleri

HacıBey

Decapat
Gamesatış’a 50₺'lik bakiye attım. Bir şey satın almak istediğimde TC kimlik onayı yapmam gerektiği söylendi, daha önce TC kimliğimle üye olmuştum ama doğrulama sistemi değişmiş. TC kimliğinin fotoğrafını site açıkken çekip WP adreslerine atmam gerekiyormuş. Önceden böyle değildi, kendi kimliğimi kullandığım için annemin TC kimliğini fotoğraf çekip attım, doğrulamam gerçekleşti. Steam cüzdan kodunu aldım fakat içimde hala bir tedirginik var. Bu Gamesatış'a ne kadar güvenebilirim ve herhangi bir sorun olur mu?

YıllarınHeralde yeterli olarak alışveriş yapmıyorsunuz böyle sitelerden nerdeyse tüm siteler belirli bir tutarın üzerinde yükleme yapıldığında sizden bir doğrulama ister başka birinin adına kart olduğu için sonrasında habersiz bir yükleme yaptıysanız yarin bir gün dava açıldığında bakın bu fotoğraf ile doğruladık bu kişi yaptı alışverişi diye kanıt sunarlar mahkemeye gayet normal durumlar bunlar.

Son düzenleme:
İlk kez böyle bir şey duydum. Garip.
Heralde yeterli olarak alışveriş yapmıyorsunuz böyle sitelerden nerdeyse tüm siteler belirli bir tutarın üzerinde yükleme yapıldığında sizden bir doğrulama ister başka birinin adına kart olduğu için sonrasında habersiz bir yükleme yaptıysanız yarin bir gün dava açıldığında bakın bu fotoğraf ile doğruladık bu kişi yaptı alışverişi diye kanıt sunarlar mahkemeye gayet normal durumlar bunlar.

Konuyu hortlatıyorum, tam tamına 500 liralık bir bakiye yüklemesi yaptım fakat böyle gereksiz bir doğrulama olduğunu bilmiyordum. Böyle bir doğrulamaya da karşıyım. Param tamamen güme gitti, ne yapmalıyım hiçbir fikrim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı