GameSatış üzerinden alınan hesap kısıtlandı

berkanrekt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, GameSatış üzerinden 7 ay önce hesap satın almıştım. Hesabın içi boştu ve hesap 17 yıllık hesaplardı, ben bu hesabın içine CS:GO'da yaklaşık 1200 TL'lik envanter dizdim, oyunlar aldım ve CS:GO'da bayağı bir emek verdim fakat 3 gün önce hesabıma uyarı geldi başkası tarafından erişilmiş olabilir diye. Ben aldığım oyun faturalarını, kart bilgilerini, ilk maili, telefon numarasını, kullandığım Steam cüzdan kodlarını atmama rağmen açmadılar. Benden istedikleri tek şey 2021 yılında 18. yılını doldurucak olan Half-Life'ın CD Key'ini istiyorlar. Satıcı bende yok diyor ve haliyle hesabın kilidini açamıyorum. Ne item satabiliyorum ne arkadaşlarımla konuşabiliyorum ne oyun oynayabiliyorum. Ben bu satıcıyı dava etmek istiyorum. Sözleşmede bazı maddeler var, aşağıya bırakıyorum.

Satıcı; satışını yaptığı Ürün'lerin Alıcı'dan haksız bir şekilde geri alınması, Alıcı'nın zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı Ürün'lerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 $ (beşbin Amerikan doları) tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Bu adamı dava ettiğimde site bana gerekli bilgileri veriyor. Ne yapabilirim, nasıl bir yol izleyebilirim?

Merhaba arkadaşlar, GameSatış üzerinden 7 ay önce hesap satın almıştım. Hesabın içi boştu ve hesap 17 yıllık hesaplardı, ben bu hesabın içine CS:GO'da yaklaşık 1200 TL'lik envanter dizdim, oyunlar aldım ve CS:GO'da bayağı bir emek verdim fakat 3 gün önce hesabıma uyarı geldi başkası tarafından erişilmiş olabilir diye. Ben aldığım oyun faturalarını, kart bilgilerini, ilk maili, telefon numarasını, kullandığım Steam cüzdan kodlarını atmama rağmen açmadılar. Benden istedikleri tek şey 2021 yılında 18. yılını doldurucak olan Half-Life'ın CD Key'ini istiyorlar. Satıcı bende yok diyor ve haliyle hesabın kilidini açamıyorum. Ne item satabiliyorum ne arkadaşlarımla konuşabiliyorum ne oyun oynayabiliyorum. Ben bu satıcıyı dava etmek istiyorum. Sözleşmede bazı maddeler var, aşağıya bırakıyorum.

Satıcı; satışını yaptığı ürün'lerin alıcı'dan haksız bir şekilde geri alınması, alıcı'nın zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı ürün'lerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 $ (beşbin amerikan doları) tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Bu adamı dava ettiğimde site bana gerekli bilgileri veriyor. Ne yapabilirim, nasıl bir yol izleyebilirim?

Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz. Ben de aldığım hesaplarda sorun yaşadım ve sonrasında satıcı cevap vermedi, yani bir sonuca ulaşırsanız ve bilgilendirirseniz sevinirim.

Satıcı; satışını yaptığı Ürün'lerin Alıcı'dan haksız bir şekilde geri alınması, Alıcı'nın zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı Ürün'lerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 $ (beşbin Amerikan doları) tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Bu madde eğer gerçekse, bu madde üzerinden dava açabilirsiniz sanırım.

Oradan buradan alınan hesapların Aslı Rus sitelerinden alınıyor. Geçmiş olsun diyorum dava et ama geçmiş olsun yani kendi bir rozet için bu riski almak inanılmaz.

İş işten geçmiş ama ne olacak 100 yıllık hesap olsa ne olacak 2 aylık hesap olsa ne olacak? Boşu boşuna dünya kadar parandan oldun şimdi. Hesaba erişimin varsa kütüphanendeki CD Keyleri görebiliyorsun diye biliyorum. Hesaba erişimin yoksa geçmiş olsun. Çok soğuk içme kış geldi hasta olursun.

Bu madde gerçek ve satıcı sattığı hesaptan sorumludur diye madde var. Yani başkasından aldığı hesabı satsa bile satıcı sorumlu oluyor.

Bildiğim kadarıyla Steam, hesap alım satım yapılmasına zaten izin vermiyor. Dolayısıyla açacağınız davada, aracılık yapan sitenin alacağı sorumluluk ve haklılığınıza vereceği pay için çok emin olamıyorum.

gamesatış canlı desteğe sorduğumda "bu konu ile ilgili sıkıntı yaşayan olmadı" dediler bende yaşıcağımı sanmıyorum steam alım satım yasak ise bütün dolandırıcılar öyle dolandırıcılık yapsın olur mu öyle iş
İş işten geçmiş ama ne olacak 100 yıllık hesap olsa ne olacak 2 aylık hesap olsa ne olacak? Boşu boşuna dünya kadar parandan oldun şimdi. Hesaba erişimin varsa kütüphanendeki CD Keyleri görebiliyorsun diye biliyorum. Hesaba erişimin yoksa geçmiş olsun. Çok soğuk içme kış geldi hasta olursun.
CS:GO için 10 ve 5 yıllık rozetleri vardı, soğuk su içmeme gerek yok olay halolucak şuan ilk sahibine ulaşılıyor ondan cd keyi isteyecekler tabi varsa :) yok ise dava ile çözüm bulmaya çalışıcağız
Bu madde eğer gerçekse, bu madde üzerinden dava açabilirsiniz sanırım.
evet madde gerçek :) umarım hesabımı geri alırım adamın zarara girmesini istemem çünkü onda suç yok başkasından alıp sitede satıyor

CS:GO için 10 ve 5 yıllık rozetleri vardı, soğuk su içmeme gerek yok olay halolucak şuan ilk sahibine ulaşılıyor ondan cd keyi isteyecekler tabi varsa :) yok ise dava ile çözüm bulmaya çalışıcağız
Steam resmi olarak hesap alış satışına izin vermiyorsa bir sonuç alacağını sanmıyorum. Steam'ı kullanırken de aynı senin söylediğin gibi 5.000$ ceza ödeme maddesine benzer bir maddeyi onaylamış olabilirsin ve bu madde sonucunda hesabını alsan bile hesabın silinebilir. Kullanıcı Sözleşmesinde ''Hesabın satın alınması veya satılması durumunda ortaya çıkacak sorunlarda hesabın silinme yetkisi Valve Corp.'a aittir.'' diye bir madde varsa zaten hak iddia edemezsin. Çünkü adamların kurallarını çiğniyorsun. Eskiden kütüphanedeki oyunlara sağ tık yaptığın zaman oyun anahtarını kolayca görüyordun ama az önce baktığımda öyle bir seçenek göremedim. Detaylı araştırırsın belki oyun dosyalarında veya Steam dosyalarında bulabilirsin.

Daha önce destek sistemlerine "hesapların garanti süresi" ile ilgili bir soru sormuştum. Hesapların garanti sürelerini satıcı belirliyor. Eğer hesapların garantisi olduğundan bahsetmemişlerse, isterse aldıktan 1 gün sonra hesabına gireme, yine de haklı duruma geçemezsin. Eğer satın aldığın mağaza hesap hakkında bir garantiden bahsettiyse ve senin hesabın o garanti süresinden önce kısıtlandıysa dava açabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı