GameSatış'ta dolandırıldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

uurhan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba;

Gamesatis.com üzerinden 300TL tutarında bir Valorant hesabı satın aldım. Satın almadan önce sitede bulunan kullanıcı-sözleşmesi ve hesap-satış sözleşmesini başından sonuna kadar okudum. Bunun sonucunda güvenip almaya karar verdim.

Satın aldığım kişinin profili güvenilir ve birden fazla satışı vardı. Ayrıyeten kullanıcı sözleşmesinde yer alan şu madde beni almaya ikna etmişti;

Satıcı; satışını yaptığı ürünlerin alıcıdan haksız bir şekilde geri alınması, alıcının zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı ürünlerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 beşbin Amerikan doları tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Burada kesinlikle amacım para vs. değil, bu olayı yapan kişinin bunu meslek edinip herkese bunu yapması ve bunu kolay kolay kimliğini yükleyebildiği bir sitede yapması.

Ayrıyeten sitede satış yapmak için kimlik doğrulamanız ve yüzünüz ile birlikte kimlik fotoğrafını siteye yüklemeniz gerekir. Siteye danıştığımda yasal yollara başvurmamı tavsiye ediyor. Ben ise yapıcı bir şekilde olayı halledip ya para iadesi ya da hesap iadesi almak istiyorum. Ama bu konunun kesinlikle peşini bırakmak istemiyorum.

Pazartesi gününe kadar bir süre verdik GameSatış ekibi ile birlikte. Dönüş yapmaması durumunda yasal yollara başvurmayı planlıyorum.

Yardım ve fikir önerilerinizi bekliyorum.

(Lütfen Riot hesap alım satımı yasaklamış vs. konularına girmeyin. O konular hakkında tamamen bilgim var. Bu konuları GameSatış kullanıcı ve satış sözleşmesiyle aştığımızı düşünüyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuya yorum yapmayacağım ama en alttaki paranteze açıklık getireyim. Riot sözleşmesinde bir açık yoksa ki olduğunu sanmıyorum, varsa da bu konuyla alakalı bir açık yoktur. Bu durumda herhangi bir sözleşmeyle herhangi bir şekilde bu konuları aşamazsınız. İş yargıya taşınırsa sonuç ne çıkar bilmem ama Riot haberdar olursa hesabı imha eder, onu biliyorum.

Hesap alıp satmanın yasak olduğunu bile bile almışsın ve dolandırılmışsın. Dolandırılmasan da o hesap Riot köfteyi çaktığı anda ban yiyecekti. Sonra da gelip o konuyu açmayın demişsin.

Keşke o sözleşmeyi okuyana kadar Riot Games'in sözleşmesini okusaydınız.
Alt parantezi okuyamadınız herhalde hocam , Riot Games sözleşmesinden tamamen haberdarım ancak burada bir internet aracılığıyla dolandırıcılık mevcut ve bunun bir suç olduğunu biliyorsunuzdur.

Tamamen Riot Games sözleşmesinden ayrı olarak atmış olduğum maddede şöyle bir ibare mevcut. " satışını yaptığı ürünlerin alıcıdan haksız bir şekilde geri alınması, alıcının zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. "

Yani bunu bir ticaret olarak düşünürsek , yaptığı usulüz bir işe giriyor ben ondan şikayetçiyim.
Bu kadar sıkı maddeler varsa desteğe başvurun, ilgileneceklerdir.
Desteğe başvurduk , SMS ve telefon araması yapıldı taraflarınca ancak herhangi bir dönüş yok. Yapan arkadaş kesinlikle yapmadan önce bunu kafaya koymuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı