GameSatış'ta iadeyi kabul etmek zorunda mıyım?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Dün bir hesap satışı yaptım bu sabah uyandığımda sattığım kişi hesapta ban var iade istiyorum dedi. Halbuki ben ona hesabı tertemiz verdim ama topluluk banı yemiş. İade edemeyeceğimi söyledim fakat GameSatış iadeye zorlar mı?

Dün bir hesap satışı yaptım bu sabah uyandığımda sattığım kişi hesapta ban var iade istiyorum dedi. Halbuki ben ona hesabı tertemiz verdim ama topluluk banı yemiş. İade edemeyeceğimi söyledim fakat GameSatış iadeye zorlar mı?

Hocam satmadan önce alıcı şartları kabul etmiştir. İade yok diye biliyorum.

Hocam satmadan önce alıcı şartları kabul etmiştir. İade yok diye biliyorum.

Almadan önce kontrol edecekti. Zaten kurallarda da bu geçiyor.

Elinizde hesabı satmadan önce bansız olduğuna dair bir kanıt var mı? Durumu fazla değiştirmez, her türlü iade yapmak zorunda değilsiniz ama başınız ağrırsa elinizde bir koz olur.
İlan fotoğrafları kanıt sayılmaz sanırım ama onlar harici bir kanıtım yok. Fakat satıştan sonra alıcıya bir sorun olup olmadığını sordum, sorun yoksa satın alımı onaylayabilir misiniz dedim ve onayladı. Parayı da çekip harcadım zaten.

İlan fotoğrafları kanıt sayılmaz sanırım ama onlar harici bir kanıtım yok. Fakat satıştan sonra alıcıya bir sorun olup olmadığını sordum, sorun yoksa satın alımı onaylayabilir misiniz dedim ve onayladı. Parayı da çekip harcadım zaten.
Evet işte. Onayladıktan sonra geri dönüş yok. O sıra kontrol aşaması oluyor. Onayladıysa sıkıntı çıkmaz takmayın.

Yanlışım yoksa alıcıya belli bir onay süresi veriliyor dediğiniz gibi, hesabı kontrol etmesi için. Eğer onaylarsa geri dönüşü yok diye biliyorum. Israrcı davranırsa engelle geç.

Bu sitede hesabın hangi tarihte ban yediği yazıyor. Ayrıca steam profilde de yazıyor.
VAC veya oyun banı değil işte. Topluluk banı yemiş. Yediğini burdan görebiliyorum ama tarihi yazmıyor.

1680257194250.png

Onaylarken bunu kabul etmesi gerekiyormuş. İade etmek zorunda değilim yani.

1680258071608.png

Topluluk banı steam hesap satışından dolayı gerçekleşmiş. haksız bulundum şimdi hem hesabım çöp oldu hem de param gidiyor.

1680275638955.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı