Gametech kasalar hakkındaki ön yargılarınızı kırın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet, çoğumuzun kötü dediği kasa markası olan Gametech hakkında konuşacağız.
1-Gametech’ de çalışmıyorum.
2-Gametech bana sponsor değil.

Gametech hakkındaki olumsuz yorumlar:
-Çöp plastik kokuyor.
-Malzeme kalitesi kötü.
-Görüntüsüne aldanmayın.
-Para vermeye değmez.
-PSU’ları C4.

Benim görüşlerim:

PSU’ larına asla güvenmem ama kasaları için aynı şeyi söyleyemem.
Kasanın görüntüsü on numara.
Malzeme kalitesi kötü değil, çoğu yeri metal sadece ön kapak tarafı ve ayakları plastik.
Plastik kısım az olduğundan dolayı, öyle plastik kokusu falan da yok.
Para vermeye değer ama, her modeli alınmayabilir.
Garantileri ise 2 sene ve Gametech Türkiye resmi distribütör garantili.

Benim kullandığım model zeus ARGB 6x120mm.
İlk fotoğrafta görebilirsiniz.
Ön ve yan tarafları tamperli cam, 6 tane kumanda ile her özelliğini kontrol edebileceğiniz sessiz fanlar var ve bu fanların Max hızı 1400 RPM. RGB şeritleri ise mükemmel ve gece download benzeri bir şey yapılacaksa ışıkları kapatılabiliyor.

Yaşadığım tek sorun:

Ben alırken, velar RGB (son resimdeki) gibi bir model yoktu. Benim kasam ile velar arasındaki tek fark, veların önü mesh. Geri kalanlar birebir aynı. Benim kasamın önü cam olduğu için işlemcim çok yüksek sıcaklıklara çıkıyordu ve bu beni birazcık üzüyordu. Bunun sebebi sadece kasa değil benim OC denemem de bu işe dahil.
Buna ise şöyle bir çözüm buldum. 2. fotoğrafta gözüktüğü gibi, bir arkadaş özel tasarım, delikli bir pleksi cam kesmiş ve satışa sunmuş. Bunu satın aldım ve kasamın fanları birden klima gibi üflemeye başladı. Tüm ısınma sorunu ortadan kalktı. Ben direkt Gametech’ in mesh bir kasasını alabilirdim ama bu sefer 6 fan değil, 4 fana sahip olurdum ve bu fanlar Rainbow olurdu. Sebebi ise, ben bu kasayı alırken velar RGB gibi bir model piyasada yoktu. Ben ise hem ARGB, hem 6 fan, hem de tamperli cama sahip bir kasa alıp, küçük bir modifikasyon yaptım. Eğer bu modifikasyonu yapmayacaksanız bu modeli almayın! Modifikasyon yapacaksanız da artık almanıza gerek yok, çünkü velar RGB benim kasam ile aynı özelliklere sahip ve mesh. Sadece benimkinin tasarımı belki daha iyi olabilir ama uğraşmak istemiyorsanız velar RGB alabilirsiniz.
Hiçbir şekilde ön yargı ile yaklaşmayın. Fiyatına göre gayet iyi kasalar. PSU’suz tercihlerinizde sizi asla üzmeyecektir merak etmeyin.

Ek olarak daha ucuz modelleri de var, colder, redline gibi. Bu kasalar da gayet iyi. Kısacası Gametech sandığınız gibi kötü bir marka değil. Aynı “Dark” gibi ucuz ve güzel kasalar üreten bir marka.
Bu inceleme bu kadardı. Görüşmek üzere, iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    65,5 KB · Görüntüleme: 130
  • 2.PNG
    2.PNG
    246,7 KB · Görüntüleme: 122
  • 3.PNG
    3.PNG
    188,5 KB · Görüntüleme: 119
  • 4.PNG
    4.PNG
    209,5 KB · Görüntüleme: 133
  • 6.PNG
    6.PNG
    78,8 KB · Görüntüleme: 134
Mileti burda yanlış yönlendirip paraların yazık olmasına yardımcı oluyorsun. Mesela Turbox PC'lerindeki yorumlarda yazanlar gibisin. Çok iyi bilgisayar GTA 5 yüksekte oynuyorum. Milleti yanlış yönlendirmeyin.

Tamam dostum sosyalin en iyisi sensin. Bir biz kötüyüz.
Daha fazla ağlayıp sızlama burada. Modele değil de markaya göre yorum yapan kanser adam seni.
Mileti burda yanlış yönlendirip paraların yazık olmasına yardımcı oluyorsun. Mesela Turbox PC'lerindeki yorumlarda yazanlar gibisin. Çok iyi bilgisayar GTA 5 yüksekte oynuyorum. Milleti yanlış yönlendirmeyin.
TurboX'u kim nerede önermiş?

Kasaların marka basılma usulü ile geldiğini biliyoruz. Ki forumda Gametech kasa alınmaz deyip Ranker Virgo önerenler de vardı. 300 liraya başka kasa bulunmadığı zaman ben de öneriyordum. Bence de, o fiyata farklı alternatfiler varken alınmaz ancak, fiyat bakımından alternatifi yoksa önerilebilir. Siz almışsınız, kullanıyorsunuz ve memnun da kalmışsınız. Hayırlı olsun.

Şu kasaları Phanteks Corsair ile falan bir tutanlar var. Parası olmayan gider alır işte. Her bütçeye hitap eden marka farklıdır. Ama kimse de kusura bakmasın Corsair kasalarla da bir tutulmaz.

Gametech kasa alınmaz. PSU'yu düzgün monte edebilmek için matkapla kasayı delmek zorunda kaldım. Montaj süreci vs çok acılı sürdü. Kablo düzenlemesi konusunda berbat bir kasaydı. Yapabildiğimin en iyisini yaptım iyi termaller alıyorum allahtan. Çok acı çektirdi ama. Param çok az olduğu için almak zorunda kalmıştım ama pişmanım :D onun yerine biraz daha para biriktirip daha iyi bir kasa alsaydım keşke

Bu kasayı önermiyorum, mesh olan modelleri sorunsuz. Ben zaten kırmızıdan geliyorum, oraya yazdım bu rehberi, oradan kopyalayıp buraya yapıştırdım. Böyle tepkilerin geleceğini biliyordum zaten. Technopat'ı tekrardan görmüş olduk. Technopat Forum benim için artık bir çöplükten ibaret maalesef. YouTube kanalına laf yok. Güzel içerikler üreten Ali Güngör ve Recep Baltaş'a selamlar.
Eleştirileri kaldırmayacaksanız niye konu açıyorsunuz? İlginç. Çöplüğün anlamını öğrenmenizi tavsiye ediyorum :) Tabii görüşlerinize de saygımız var.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı