Gametech PSU'lu sistem oyunda yeniden başlıyor

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem özellikleri:
Ryzen 5 5600X
ASUS Dual RX 580 4 GB OC.
MSI MAG Mortar B550.
Everest Bumpy X6 fan mesh kasa.
1TB Seagate HDD.
248 GB teamgx1 SSD.
550W 80+ Gametech GTP-550 PSU

Arkadaşlar son zamanlarda bilgisayarım oyun oynarken durduk yere reset atmaya başladı. OCCT indirip hangisinde sorun var diye bakayım dedim.

CPU testi yaptım 10 dakika sorun yok.
Memory tesi yaptım 10 dakika sorun yok.
3D testi yaptım direkt kapandı reset attı.
VRAM testi yaptım sorun yok.
Power testi yaptım direkt kapandı reset attı.

CS:GO giriyorum, herhangi bir sorun yok, uzun süre oynuyorum.
Valorant giriyorum, hemen olmasa da kesinlikle bilgisayar resetleniyor.
Hatta Valorant'ı açıyorum. Ayrıyeten Discord'u ya da Opera'yı açıyorum direkt resetleniyor.
GTA 5 giriyorum, sorun yok.
Sorunun PSU olduğunu düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz? Bence enerji yetmiyor.
Sorun PSU ise, önerebileceğiniz uygun fiyatlı PSU var mı bu sisteme yetip artacak?

resim_2021-04-20_185239.png

Son düzenleme:
Evet hocam. Reset atma durumunda PSU önemli bir etken. İmkan varsa, farklı bir PSU ile deneyin.

Hocam sistemim belli ben hangi PSU'yu almalıyım minimum kaç W olmalı? Bir öneri yapabilirseniz memnun olurum bu sisteme yakışacak bir PSU olursa daha iyi olur.

Hocam hiç sorun yaşamamanız için ve o ekran kartını ileride upgrade edeceğinizi düşünüyorum.( o işlemcinin hakkı RTX 3070 falan)
@Yener K. moderatörlük hayırlı olsun hocam hak etmiştiniz.

Bunun için farklı bir konu açın. tam sistemi ve bütçeyi belirtin.

Hocam hiç sorun yaşamamanız için ve o ekran kartını ileride upgrade edeceğinizi düşünüyorum.( o işlemcinin hakkı RTX 3070 falan)
@Yener K. moderatörlük hayırlı olsun hocam hak etmiştiniz.
İleride upgrade yapmayı düşünüyorum. 2060-70-80 minimum.
600W ve bütçeniz nedir?
Bütçe 500 maks iyidir.
Bunun için farklı bir konu açın. tam sistemi ve bütçeyi belirtin.
PSU Problemi olduğuna eminsek öyle yapayım hocam.

Sorunun PSU olduğuna eminim. Değiştirmeniz gerekiyor. 500TL için benim de önerim Hydro k olur.

O halde bu ürünü sipariş vereyim. Ayrıyeten hocam şu soruyu da sormak isterim; bilgisayarımda GPU kullanım problemi oluyor. Oyunları oynarken arada bir GPU kullanımı 100'den 60'a 70'e 50'ye düşüp çıkıyor birkaç saniyeliğine daha sonra 100'e yükselip ileri ki zamanlarda aynı olaylar tekrarlanıyor bununla beraber GPU kullanımı düştüğünde GPU ve CPU sıcaklığı FPS ile beraber düşüyor. Bunun sebebi PSU olabilir mi? Yoksa işlemci ekran kartına göre çok mu güçlü? Ekran kartı işlemciyle sağlıklı çalışamıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı