Gaming 300W PSU 4X Blue Fan Mid Tower kasa alınır mı?

kingOf0

Hectopat
Makaleler
1
Bu kasa alınır mı arkadaşlar? Markasını, ismini soyunu sopunu bulamadım.

CPU AMD 200GE (yeni alacağım)
HDD Seagate Barracuda 1TB 7200RPM (yeni alacağım)
Motherboard MSI A320M Pro-E (yeni alacağım)
RAM Corsair 2x4GB 3000MHz (elimde var)

Babamın dükkanına yukarıdaki sistemi dizmeyi düşünüyorum, oyun oynama amaçlı değil öyle ışıklı mışıklı bir şeylere gerek yok, 52 yaşında adam ne anlar ışıktan.
Elimde eski tip noname kasalardan var, onlara ve PSU’larına güvenmiyorum. PSU'lu kasaya maks 250 lira bütçe ayırabilirim önerilerinize açığım.

Cevap yazmaya vakit ayıran herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu linkteki PSU ondan çok daha iyi. Fiyatı da şu anda 200TL geriye kalan 50TL ile de normal bir kasa alıp, donanımları içine dizerseniz. 👍

Benim anakarta uygun, kabloları gizleyebileceğim ve tasarımsal hataları olmayan 50 liralık bi kasa önerir misiniz 😅
Hocam babanızın dükkanına katacağınız için ve tasarımına önem vermeyeceğini düşünerek 50TL değerinde sıradan kasa kullanırsınız diye düşündüm. Zira 250TL ile tasarımsal hataları olmayan ve sağlam bir PSU almanız biraz zor. 😅

Dosya Ekleri

• 1569143536986.png
    1569143536986.png
    88 KB · Görüntüleme: 34
Hocam babanızın dükkanına katacağınız için ve tasarımına önem vermeyeceğini düşünerek 50TL değerinde sıradan kasa kullanırsınız diye düşündüm. Zira 250TL ile tasarımsal hataları olmayan ve sağlam bir PSU almanız biraz zor. 😅

haklısınız tasarım neredeyse hiç önemli değil ama, elimde noname kasalardan var, bunların psularını söküp kullanabilirim ama kabloları gizlerken biraz sorun çıkartabilirler ve kasa-anakart uyumu hakkında çok bilgi sahibi değilim hangi kasa atx-micro uygundur felan bilmiyorum. en son bilgisayar topladığımda yeşil yeşil atx anakartlar vardı piyasada yoldan geçen hurdacıdan her parçayı alır test ederdim çalışıyor mu diye 🤣

Birde, neden 400w altı alınmaz?
parçaların maksimum değerlerini alıp, 4-5 tane fan takıldığında zar zor 100w lık bir kullanıma ulaşıyorum.
ileride bir ekran kartı alma ihtiyacım olursada 200w lık almayacağım sonuçta :D bu sisteme 300w psu yeterli değil mi?

elimdeki kasalara baktımda biraz, kabloları direk gizleyemezmişim 😂 forumda okuduğuma göre böyle noname kasalarda hava sirkulasyonu ve tasarımsal mantık hataları oluyormuş o yüzden kasa & psu almayı düşündüm

Ek seçenekler:
- kasa ve psu yu ayrı almak
- elimdeki kasalardan birisini kullanıp psu almak
- riske girip elimdeki kasa ve psu lardan birisini kullanmak

Diğer seçenekler:
- elimdeki 2 hddlerden birisine güvenmek. (bunlardan birisi eski anakartımı yakmıştı)
- çalıştığına emin olduğum laptop hddlerini kullanmak.

Not: elimdeki bu psulara hiç güvenmiyorum, abimin zamanından kalma bunlar, birisine baktım az önce çin malı 420w ymiş nasıl güveneyim ben buna 951 liralık sistem emanet edeyim, birde türkiye de böyle elektrik sorunları yaşanıyorken

Monitörle beraber maksimum 1400 lira bütçe ayırabilirim, aşağıdaki sistem 951 lira yapıyor.

HDD | 249 - Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Fiyatı
CPU | 380 - AMD Athlon 200GE 3.20GHz 4MB Soket AM4 İşlemci (Fanlı) Amd Athlon 200GE Soket AM4 3.2GHz 4MB Radeon Vega 3 İşlemci - incehesap.com
MOTHERBOARD | 322 - MSI A320M PRO-E MSI A320M PRO-E Soket AM4 Micro ATX AMD A320 Anakart 7A36-017R - Nanokatalog

Bence en iyisi bu ve bütçeyi artırmanız şart.
kasa & psu ya ayırdığım bütçeyi biraz daha arttırısam, monitörden kısmam gerekecek.

kare olmayan, 720p herhangi bir lcd monitör yeterlidir aslında. Varsa monitör öneriside isterim 😅

Dosya Ekleri

• 1569143441525.png
    1569143441525.png
    32,2 KB · Görüntüleme: 38
  • 1569143633627.png
    1569143633627.png
    32,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı