Gaming App OC Mod kullanılamıyor

SinanEroğlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Senior Rigger & Environment modeller
Selam arkadaşlar, MSI 1070 GTX Gaming X 8G modelini kullanıyorum Gaming App içerisinde bulunan OC mode'a tıkladığımda "Bu işleve izin vermek için lütfen sisteminizi tekrar başlatınız." yazısı ile karşılaşıyorum. @Recep Baltaş ve Ali bey'in hazırladığı bios güncelleme videosunuda olduğu gibi yaptım, GPU-Z de herşey rehber de olduğu gibi ancak OC mod'u bir türlü seçemedim, bilgisayarı yeniden başlatıyor Gaming App i açtığımda tekrar sessiz mod'da açılıyor. Gaming mod'a geçişte hiç bir problem yok.

Konuyla ilgisi yok belki ama mecburen yazmak durumdayım.siz 980ti yerine 1070 almanıza ne gibi etken sebeb oldu acaba 980ti yi gpu ile renderlarda nasıl bariz şekilde geciyormu yoksa performansları aynımı.

Sistemine ekran kartını değil etmek gerekiyor
hangi real time renderlarda kullanıyorsunuz performansı nasıl bir iç mekan sahnesinde nasıl minimun yada maksimum nekadar sürüyor yeni
Bir ekran kartı real time gpu renderların
Eski sürümlerinde otomatik çalışırmı yoksa o eski sürümlere kartı tanıması için güncellememi geliyor

Gaming App uygulamasını gtx1080 ile kullandım ama sizin gibi bir sorun yaşamadım OC mod seçeneğine falan sıkıntısız geçiş yapıyordum ama benim sorunumda program gereğinden fazla CPU kullanması oldu. Program açıkken bilgisayar boştayken CPU kullanımı %25-30 civarlarındaydı programı kapayınca normale döndü. Bende şuan için programı kullanmıyorum.

Gaming App uygulamasını gtx1080 ile kullandım ama sizin gibi bir sorun yaşamadım OC mod seçeneğine falan sıkıntısız geçiş yapıyordum ama benim sorunumda program gereğinden fazla CPU kullanması oldu. Program açıkken bilgisayar boştayken CPU kullanımı %25-30 civarlarındaydı programı kapayınca normale döndü. Bende şuan için programı kullanmıyorum.

Evet program banada biraz ağır gibi geldi.

Konuyla ilgisi yok belki ama mecburen yazmak durumdayım.siz 980ti yerine 1070 almanıza ne gibi etken sebeb oldu acaba 980ti yi gpu ile renderlarda nasıl bariz şekilde geciyormu yoksa performansları aynımı.

Sistemine ekran kartını değil etmek gerekiyor
hangi real time renderlarda kullanıyorsunuz performansı nasıl bir iç mekan sahnesinde nasıl minimun yada maksimum nekadar sürüyor yeni
Bir ekran kartı real time gpu renderların
Eski sürümlerinde otomatik çalışırmı yoksa o eski sürümlere kartı tanıması için güncellememi geliyor

Selam geç gördüm özürdilerim, 980 Tİ yerine 1070'i tercih etmemin sebebi ilk olarak sıfır ürün almak istemem diyebiliriz, ayrıca 1070'in zaten testlerde 980 Tİ ve Titan'ın üstüne çıktığıda bir gerçek. 1080 GTX yerine neden 1070 tercih ettim ona cevap vereyim, arada 1200 lira fark vardı, %10 civarı bir fark içinde o parayı vermemeyi tercih ettim. :) İkinci soruya gelecek olursak GPU render Furryball'da gayet başarılı buldum ama Furyyball'ın kendisini sıkıntılı buldum neyse, Furryball'ın listesinde en yüksek puanlı ekran kartları 1070-1080 serisi. Octane ve Iray için de fena bulmadım performansını açıkçası ama sanırım Iray'e geçiş yapacağım, fur, particle gibi etkenlerde daha az sorun çıkartı. Hani maximum ne kadar sürüyor açıkçası buna cevap vermem biraz zor, animasyon üzerinden render aldığımız için frame atladıkça sahnelerdeki kalabalıklığa göre süre değişikliği olabiliyor. Sizin için bir deneme yapabilirim müsait bir zamanımda. Test sahneleri mevcut onlardan biri ile süreye bakabiliriz sanırım.

Yüreğime su serptiniz çok teşekkürler
iç mekan renderını alırsanız müsait oldugunuz bir zaman burasıda dahil hiçbir sitede net cevap alamamıştım sorularıma maalefes varsa yoksa hep oyun

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı