Gaming Gen TR sipariş kargoya çevrilmiyor

PRIME H610MK

Decipat
Yer
Osmangazi
Geçtiğimiz pazar Gaming Gen TR sitesinden hazır sistem aldım. Alırken mağazadan teslim seçmiştim yanlışlıkla. Sistem 1 günde hazırlandı. Şu anda sipariş takibinde "tamamlandı" yazıyor. 3 gün önce salı günü kendilerine ulaşarak bu siparişi kargoya çevirmek istiyorum diye bildirdim. Onlar ise pek takmadı sanırım. Bugün sabah tekrar aradım. Sözde durumu bildirmeyi unutmuşlar. Bugün kargoya vereceklerini söylediler. Ancak durum değişti mi? Tabii ki hayır. Hala tamamlandı yazıyor. Eğer göndermeyeceklerse yarın İstanbul'a gidip alacağım. Sürekli diretmek istemiyorum. Zaten doğru düzgün kendilerine ulaşılamıyor. Yapmamı önereceğiniz başka bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz pazar Gaming Gen TR sitesinden hazır sistem aldım. Alırken mağazadan teslim seçmiştim yanlışlıkla. Sistem 1 günde hazırlandı. Şu anda sipariş takibinde "tamamlandı" yazıyor. 3 gün önce salı günü kendilerine ulaşarak bu siparişi kargoya çevirmek istiyorum diye bildirdim. Onlar ise pek takmadı sanırım. Bugün sabah tekrar aradım. Sözde durumu bildirmeyi unutmuşlar. Bugün kargoya vereceklerini söylediler. Ancak durum değişti mi? Tabii ki hayır. Hala tamamlandı yazıyor. Eğer göndermeyeceklerse yarın İstanbul'a gidip alacağım. Sürekli diretmek istemiyorum. Zaten doğru düzgün kendilerine ulaşılamıyor. Yapmamı önereceğiniz başka bir şey var mıdır?
Göndermeyeceklerine emin olduğunuzda istanbula yola çıkın bence. Olurda onlar kargolamış olur sizde yola çıkmış olursanız çok saçma şeyler yaşanır.

Ben yarın erken saatte gitme taraftarıyım. Birçok kişinin bilgisayarı kargoda patlamış zaten.
Mantıklı dediğiniz ama neden böyle saçma bir şey yaşanmış anlamış değilim. Daha önce Gaming Gen'den alışveriş yaptım ve böyle bir şey yaşamadım başka yerlerde de bu kargo sorunlarının yaşandığını gördüm. Sanırım yılbaşı yoğunluğundan dolayı kaldıramadılar.

gaming.gen.tr kullanmadım daha önce. İstanbul'a gitmek yerine iade isteyebiliyorsanız iade isteyin bence, tekrar sipariş verebilirsiniz.

gaming.gen.tr kullanmadım daha önce. İstanbul'a gitmek yerine iade isteyebiliyorsanız iade isteyin bence, tekrar sipariş verebilirsiniz.
Teknik olarak sipraiş kargolandığı yani kargolanmaya hazırlandığı için iade işlemi bir tık daha zor olur gibi. Ancak mağazada olması da iadeyi kolaştıran başka bir unsur çok garip bir durum.

Teknik olarak sipraiş kargolandığı yani kargolanmaya hazırlandığı için iade işlemi bir tık daha zor olur gibi. Ancak mağazada olması da iadeyi kolaştıran başka bir unsur çok garip bir durum.

Hocam bunu sikayetvar.com gibi sitelerde anlatın. Çok saçma ve kötü bir durum, belki daha düzgün ilgilenirler bu durum ile ilgili.

Ürüne zarar vermediğiniz sürece 14 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız mevcut. Fakat eğer n11, trendyol gibi sitelerden küçük satıcılardan aldıysanız bahane bulup kabul etmeyebilirler fakat iade hakkınız var. Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz böyle bir durumda.

Geri
Yukarı