Gaming laptop almak iyi bir yatırım mı?

Enes Buğra

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar, bir laptop almak zorundayım üniversite için. Ama ne yapacağıma pek karar veremedim oyun oynamayı seviyorum lakin oyun laptopu alırsam 4-5 yıl içinde çöp olacağını söyleyen kişi sayısı epey fazla. Ben de b planı olarak şunu yaptım. Bir MacBook Air M1 alacağım. 1 sene bir yerde çalışıp para kazanacağım kazandığım parayla 15K'lık bir PC toplayacağım. Sizce direkt Gaming laptop almak mı mantıklı yoksa MacBook alıp 1 sene oyun oynamayıp masaüstü toplamak mı? Bütçe Max 12 bin TL. Bölümüm bilgisayar mühendisliği.

Doğrudan xcode ile uygulama geliştirmeyi düşünmüyorsanız macbook almanıza gerek yok. Sanal makine ile macos uygulamaları derlenebiliyor. xcode çalıştırmak dışında macbook'un okuduğunuz bölüme bir etkisi olacağını sanmıyorum. O fiyata 2 kat daha donanımlı laptop alınabiliyor. genel olarak konuşuyorum. m1 özelinde bir planınız varsa size kalmış. m1 konusunda bir tecrübem yok.

10.000 TL'ye oyun oynamayı seven biri Macbook almamalı bence. Onun yerine bunu alabilirsin:
Ya da bunu alabilirsin:

Doğrudan xcode ile uygulama geliştirmeyi düşünmüyorsanız macbook almanıza gerek yok. Sanal makine ile macos uygulamaları derlenebiliyor. xcode çalıştırmak dışında macbook'un okuduğunuz bölüme bir etkisi olacağını sanmıyorum. O fiyata 2 kat daha donanımlı laptop alınabiliyor. genel olarak konuşuyorum. m1 özelinde bir planınız varsa size kalmış. m1 konusunda bir tecrübem yok.
aslında macbookun beni çeken yanı hafiflik ve uzun yıllar boyunca kullanma şeysi.Etrafımda 7+ yıllık macbooku olanlar hala kullanıyorlar
Bu arada konu sahibinin olayını ben anlamadım. Macbook'u 1 sene kullanıp satacak mı?
hayır macbook alacağım 11,500 tlye daha sonra 1 sene çalışıp bşr masaüstü toplayacağım ayrıca macbooktan oyun oynamayacağım
ileride iş hayatımda da macbookumun olması beni çok rahat ettirir diye düşündüm

Geri
Yukarı