Gaming laptop için ideal sıcaklık değerleri nedir?

@SunSet bana laptopum için CPU ve GPU olması gereken normal ve fazla sıcaklık değerlerini söyleyebilirmisniz Ryzen 5 3550H GTX 1650 HP Pavilion 15 EC00014NT.(işlemcim 35tdp)

Yük altında 70-75 arası ise çok iyi bir soğutması vardır, 80-85 ise iş görür, 90-95 ise çok fazla diye düşünüyorum.

Yük altında 70-75 arası ise çok iyi bir soğutması vardır, 80-85 ise iş görür, 90-95 ise çok fazla diye düşünüyorum.

CPU mu GPU? Şu an kış ayındayız boşta 20 işlemci 18 GPU gördüm oyunlarda rrdr2 de GPU 62 CPU 71 ama yaz ayın da uçuyorlar (soğutucu var altında ama fanları kapalı sadece yükseltme) ben yaz ayı için önerilenleri soruyorum.

CPU mu GPU? Şu an kış ayındayız boşta 20 işlemci 18 GPU gördüm oyunlarda rrdr2 de GPU 62 CPU 71 ama yaz ayın da uçuyorlar (soğutucu var altında ama fanları kapalı sadece yükseltme) ben yaz ayı için önerilenleri soruyorum.
İkisi içinde ortalama bir değer yazdım hocam benim elimdeki laptopta ortalama 65-70 arasında ben soğutucu( benimkide senin gibi yükseltme amaçlı) veya ekstra turbo fan kullanmıyorum düzenli senelik bakımlarını yapıyorum yeterli oluyor. Yaz içinde bu değerlerin üstüne +5 ekleyebilirsin fazla artacağını çok düşünmüyorum tabi ben çok sıcak bir memlekette yaşamıyorum onu belirtiyim.

İkisi içinde ortalama bir değer yazdım hocam benim elimdeki laptopta ortalama 65-70 arasında ben soğutucu veya ekstra Turbo fan kullanmıyorum düzenli senelik bakımlarını yapıyorum yeterli oluyor. Yaz içinde bu değerlerin üstüne +5 ekleyebilirsin fazla artacağını çok düşünmüyorum tabii ben çok sıcak bir memlekette yaşamıyorum onu belirtiyim.

Yaz ayında GPU 77 CPU 85 oluyordu benim bir de termal macunu dandik bir şey 4.5 falandır iletkenliği.

Lenovo Legion 5 var bende. Cyberpunk yuksek ayarlarda GPU 72 derece, CPU da zaman zaman 80'e cikiyor. Ilk acildiginda 32 33 derecelerde geziyor hem CPU hem GPU. Fakat bende sogutucu var ve yerden yukseltmeli. 4 5 derece etkisi oluyor tabii.

Hocam bende de aynı laptop var. Oyun oynarken performans modunu açıyor musunuz? Bir de hangi soğutucuyu kullanıyorsunuz bende soğutucu almayı düşünüyorumda.

Eski kasaları öyle. Yeni 2020 ve sonrası kasalarda bu sorun yok. AMD Ryzen 4000 serisi ile efsane bir performans + soğuk bilgisayar çıkardılar. Yeni kasalarında iki fan ayrı ve 4 hava kanal çıkışı bulunmakta. CPU ve GPU diğer bileşenlerde uzak, VRAM üzerlerinde soğutucu bloku ile temas halinde ayrı soğutulmakta.

Bendeki Acer'in işlemcisi 90 91 dereceye kadar çıkıyor aynı kasa sanırım.

Hocam bende de aynı laptop var. Oyun oynarken performans modunu açıyor musunuz? Bir de hangi soğutucuyu kullanıyorsunuz bende soğutucu almayı düşünüyorumda.

Zalman ZM-NS2000 17" 200mm Fanlı Yükseklik Ayarlı Notebook Soğutucu Stand​

Bunu kullaniyorum fakat pek ise yaramiyor. Sadece metalik ve ayarlanabilir olmasini seviyorum.

Oyun oynarken performans modunu acmiyorum cunku ise yaradigini dusunmuyorum. Balanced da oynuyorum. Performans modunda ideal sicaklik degerlerinin ustune cikiyor biraz garip bir sekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı