Gaming laptop için RTX 3050 vs 1660 Ti

kaysersöze

Femtopat
Daha fazla  
Almanya'da bir tanıdığımız olduğu için oradan Gaming laptop getirtebilme seçeneğim var ancak bazı sorularım var. Beğendiğim laptop RTX3050 içeriyor ve bu konuda kararsız kaldım. Benzer fiyat bandında( 950 euro) buradan 1660 Ti ekran kartlı laptop satın alabiliyorum. RTX3050'nin VRAM'inin 4 GB olması kafamı oldukça karıştırıyor. LoL CS:GO gibi competitive oyunlar yerine Cyberpunk, Red Dead Redemption 2 gibi oyunlar oynamak istiyorum. Ayrıca Türkiye için 10bin lira bandında Gaming laptop önerileriniz varsa onları da alabilirim.

Almanya'da bir tanıdığımız olduğu için oradan Gaming laptop getirtebilme seçeneğim var ancak bazı sorularım var. Beğendiğim laptop RTX3050 içeriyor ve bu konuda kararsız kaldım. Benzer fiyat bandında( 950 euro) buradan 1660 Ti ekran kartlı laptop satın alabiliyorum. RTX3050'nin VRAM'inin 4 GB olması kafamı oldukça karıştırıyor. LoL CS:GO gibi competitive oyunlar yerine Cyberpunk, Red Dead Redemption 2 gibi oyunlar oynamak istiyorum. Ayrıca Türkiye için 10bin lira bandında Gaming laptop önerileriniz varsa onları da alabilirim.

1660 Ti ekran kartı RTX 3050'den güçlü bir kart tabii tercihiniz performanstan yana ise 1660 Ti yenilikten yana ise RTX 3050.

Rtx 3050li al,DLSS ile azda olsa kurtarabilirsin fpsyi,hemde Rtx teknolojisini kullanabilirsin ama ben yüksek fps almak istiyorum diyorsan 1660ti al.

Hocam postu okuyun rekabetçi oynamıyorum diyor.
1660Ti SP oyunlarda ortada 20% fazla fps veriyor, high a alınca 3050 20 fps 1660Ti 55 fps veriyor. 3050'yi RDR, Valhalla oynayan adamın alması için hiçbir sebep yok FSR da varken.
hem de Rtx teknolojisini kullanabilirsim
3050 ile RTX anca Minecraft'ta açarsın kanka.

Geri
Yukarı