Çözüldü Gaming Laptop İçin Soğutucu Önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bauer12

Hectopat
Yeni bir gaming laptop alacağım ve bilirsiniz ki (bazılarında daha fazla da) olsa hepsi ısınıyor. Bunun için güzel bir soğutucu almak istiyorum.

Çözüm

Tavsiye ederim, oldukça işe yarar bir ürün.

Ayrıca eğer oyun bilgisayarı alacaksanız mutlaka masaüstü alın, laptop'tan uygun fiyata oyuncu bilgisayarı olmaz. O laptop'u alacağınız paraya sistem toplarsanız Ultra ayarlarda oyunlar oynayabilecek iken masaüstü sistem'de, Laptop ile ancak düşük orta ayarlar'da oynarsınız yeni oyunları ve kasma donma hatta 60FPS altında kalacaktır. Tabii eğer bütçeniz yüksek ise 6000₺ üstü, o zaman yine diyorum belki düşünülebilir. Tabii ki tercih sizin.

Dışarıda size laptop lazımsa ek olarak 1.500₺'ye alacağınız orta halli bir laptop ofis ve çalışma işlerinizi zaten görecektir.

Ayrıca eğer oyun bilgisayarı alacaksanız mutlaka masaüstü alın, laptop'tan uygun fiyata oyuncu bilgisayarı olmaz. O laptop'u alacağınız paraya sistem toplarsanız Ultra ayarlarda oyunlar oynayabilecek iken masaüstü sistem'de, Laptop ile ancak düşük orta ayarlar'da oynarsınız yeni oyunları ve kasma donma hatta 60FPS altında kalacaktır. Tabii eğer bütçeniz yüksek ise 6000₺ üstü, o zaman yine diyorum belki düşünülebilir. Tabii ki tercih sizin.

Dışarıda size laptop lazımsa ek olarak 1.500₺'ye alacağınız orta halli bir laptop ofis ve çalışma işlerinizi zaten görecektir.

Çözüm

Laptop için de ayrı konu açtım 6000-6500 arası bütçem öneriniz varsa beklerim. Maalesef laptop alma durumundayım yazın çok şehir değiştiriyorum.

Buyrun;

İndirim bitmeden alabilirsiniz, fiyatı bayağı uygun laptop'a göre.
Aklımda şu ürün vardı depolama ve ram açısından açık ara daha iyi 256gb çok sıkıntı Lenovo Legion Y540-15IRH Intel Core i5 9300H 16GB 1TB + Fiyatı

Aklımda şu ürün vardı depolama ve ram açısından açık ara daha iyi 256gb çok sıkıntı Lenovo Legion Y540-15IRH Intel Core i5 9300H 16GB 1TB + Fiyatı
Lenovo'ya ben şahsen güvenmiyorum pek sevdiğim bir marka değil. Ayrıca MSI'ın görüntüsü çok daha güzel ve oyuncu ekipmanları ve bilgisayarları konusunda çok daha tecrübeli.

Depolama konusu basit, ek olarak eğer yetmeyecek ise sonradan 480GB yada biraz daha arttırıp 960GB ssd alarak çözebilirsiniz. 480GB SSD'ler 300 civarında, 960GB ise 500 ila 650 arasında.

Lenovo'ya ben şahsen güvenmiyorum pek sevdiğim bir marka değil. Ayrıca MSI'ın görüntüsü çok daha güzel ve oyuncu ekipmanları ve bilgisayarları konusunda çok daha tecrübeli.

Depolama konusu basit, ek olarak eğer yetmeyecek ise sonradan 480GB yada biraz daha arttırıp 960GB ssd alarak çözebilirsiniz. 480GB SSD'ler 300 civarında, 960GB ise 500 ila 650 arasında.
Yani aslında dediklerinizde haklısınız fakat hem özellikleri daha düşük hem de daha pahalı bir ürün alıp sonra bir de üstüne masraf yapmak pek akıl karı değil bence. Örneğim biraz saçma olacak belki sonuçta markanın bütün bilgisayarlarını denemedim ama şu an 5 yıl önce 1200 tl civarına aldığım lenovo bir laptop kullanıyorum. Hala da cayır cayır(özellik bakımından değil aldığım ilk günkü performansa yakın olduğu için) çalışıyor. Lenovo şu an benim gözümde güvenilmez değil şahsen.

Onun yerine şu modeli düşünebilirim bu nasıl sizce

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı