Gaming Laptop ısı değerleri

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
1. ekran kartının sıcaklığı bazen 90 dereceyi de gördü. Sizce normal mi sıkıntı olmaz sanırım?

Dosya Ekleri

• STAR WARS Jedi_ Fallen Order™ 12_8_2019 5_39_46 PM.png
    STAR WARS Jedi_ Fallen Order™ 12_8_2019 5_39_46 PM.png
    832,4 KB · Görüntüleme: 360
Son düzenleyen: Moderatör:
Ne zaman aldınız? 1-2 yıl olduysa hiç fan temizliği, termal macun yenilemesi yaptınız mı?
2 hafta olmadı galiba alalı. Oyun oynarken eliniz klavyenin üstünde olduğunda sıcaklık rahatsız etmiyor. Ben sadece PC için zararı var mı diye sormak istemiştim.

Benim HP Pavilion cb008nt neredeyse 2.yılına girecek ve ekran kartının 80 dereceyi gördüğünü hatırlamıyorum. İşlemci çok ısınıyor genellikle Pavilionlarda. MSI Afterburner’de işlemci sıcaklığını da açıp tekrar ekran görüntüsü atar mısınız?

Benim HP Pavilion cb008nt neredeyse 2.yılına girecek ve ekran kartının 80 dereceyi gördüğünü hatırlamıyorum. İşlemci çok ısınıyor genellikle Pavilionlarda. MSI Afterburner’de işlemci sıcaklığını da açıp tekrar ekran görüntüsü atar mısınız?
İşlemci sıcaklığı yok, bulamadım.

2 hafta olmadı galiba alalı. Oyun oynarken eliniz klavyenin üstünde olduğunda sıcaklık rahatsız etmiyor. Ben sadece PC için zararı var mı diye sormak istemiştim.
85 derecenin üzerinde seyreden sıcaklık performans düşüşüne ve ekran kartının ömrüne tabii ki etki eder. Dediğiniz gibi 90 dereceye ulaşıyorsa bu çok fazla.

Ben yaklaşık 4 aydır Hp Omen 15 kullanıyorum.
90 derece laptoplar için kabul edilebilir. Gta 5 de benim laptopum yaptığım testlerde max 90 oldu. Ama 90 üstü sıkıntı var demektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı