Gaming Laptop Önerisi (GTX 960M, 17.3")

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Herkese merhabalar, iyi günler dilerim. Arkadaşlar kendime taksitle yeni bir Gaming Laptop almayı düşünüyorum. Eski kullandığım Pavilion G-7 Modelinde hard disk ömrü, ekran hasarlar, yetersiz soğutma ve ciddi performans kaybı yaşadım. Kendime yeni nesil GTX 960M ekran kartına sahip 17.3" inç ekranlı bir laptop almayı planlıyorum. Fakat fiyatı 4500 Lirayı geçmemesi lazım. MSI GE72 6qf modeli güzel geldi fakat bir yandan da Monster Abra a7 v6.4.2 modelide kafamı karıştırdı. Laptobu büyük ihtimal Eylül ayında alacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden MSI almalıyım. Biraz açıklar mısınız?

Abra A7 V6.4 17.3" Oyun Bilgisayarı
Bu modeli öneririm şahsen ben de bunu kullanmaktayım.Kasası darbelere karşı oldukça hassas eğer dikkatli kullanırım derseniz düşünmenizde fayda var bunun dışında hafif bir ışık sızması var lakin çok dert edilecek bir sorun değil bunların dışında ben oldukça memnunum kesinlikle tavsiye ederim oldukça performanslı bir ürün adı üstünde canavar.Teslimat konusunda da oldukça hızlılar.Ürünle ilgili merak ettiğiniz şeyler olursa seve seve cevaplarım.

Dediğiniz ürün çok güzel. Tek dert yandığım nokta HDD olmaması. HDD'yi ekleyebiliyoruz sanırım siteden fakat bir sıkıntı olur mu böyle ek takviyeler? Onun dışında ekran kartı işlemci bellek skylake olması herşeyi iyi. En önemliside 17.3" olması çok çok iyi. Fakat bazı kişilerin dediklerine göre bir süre sonra ısınma sorunu çıkartabiliyormuş. Soğutma konusunda biraz bilgilendirebilir misiniz?

Siteden ekletebilirsiniz rahatlıkla bir sorun olmaz.İsterseniz sonradan HDD alıp takabilirsiniz ben öyle yaptım şahsen takması oldukça kolay fakat sitedeki fiyat hdd için oldukça uygun size tavsiyem siteden ekletmeniz bu kalitedeki hdd ler piyasada daha pahalı.Ram ve HDD konusunda rahat olun eklemekte herhangi bir sorun olmaz.Üründe 2 adet fan mevcut arka tarafta bu fan çıkışları.GTA 5 ultra ayarlarda işlemci 60 ekran kartı en fazla 83 dereceye ulaştı turbo fan açılırsa bu dereceler düşmekte.Fan sesi normalde neredeyse sessiz duymak için çok iyi kulak gerekli o derece.Turbo fan modu açıkken ses belki rahatsız edebilir kulaklık kullanıyorsanız hissedilmez tabi.Turbo fan modunu açıkçası çok fazla kullanmıyorum arada 10 dakikalığına açıp kapatıyorum.Wither 3 de işlemci sıcaklığı 65 ekran kartı 84 dereceyi geçmedi ortalama değerleri bunlar.Sıcaklık sadece enter tuşu ve çevresinde hissediliyor oda çok değil sol taraftan ısı neredeyse hissedilmiyor.

Siteden ekletebilirsiniz rahatlıkla bir sorun olmaz.İsterseniz sonradan HDD alıp takabilirsiniz ben öyle yaptım şahsen takması oldukça kolay fakat sitedeki fiyat hdd için oldukça uygun size tavsiyem siteden ekletmeniz bu kalitedeki hdd ler piyasada daha pahalı.Ram ve HDD konusunda rahat olun eklemekte herhangi bir sorun olmaz.Üründe 2 adet fan mevcut arka tarafta bu fan çıkışları.GTA 5 ultra ayarlarda işlemci 60 ekran kartı en fazla 83 dereceye ulaştı turbo fan açılırsa bu dereceler düşmekte.Fan sesi normalde neredeyse sessiz duymak için çok iyi kulak gerekli o derece.Turbo fan modu açıkken ses belki rahatsız edebilir kulaklık kullanıyorsanız hissedilmez tabi.Turbo fan modunu açıkçası çok fazla kullanmıyorum arada 10 dakikalığına açıp kapatıyorum.Wither 3 de işlemci sıcaklığı 65 ekran kartı 84 dereceyi geçmedi ortalama değerleri bunlar.Sıcaklık sadece enter tuşu ve çevresinde hissediliyor oda çok değil sol taraftan ısı neredeyse hissedilmiyor.

Yorumun için teşekkürler. HDD ekleyince fiyat 3800 lira civarı oluyor. Oldukça hesaplı duruyor. Düşünebilirim bunu.

MSI GE62 Apache Pro 6QF-096XTR GTX 970M Notebook
Bütçeyi arttırıp bunu almanızı öneririm.

Dediğiniz model GE62 yani 15.6". Ben daha önce hep 17.3" kullandım bundan dolayı 15.6" kullanmaya sıcak bakmıyorum. 17.3" modeli 6000TL çok fazla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı