Gaming PC olmayan güçlü bilgisayar önerisi

yed4ever

Centipat
Daha fazla  
Üniversiteye gidiyorum önceden çok iyi takip etmeme karşın liseden beri çok teknolojiyi takip etme imkanı bulamadım amacım grafik tasarımı 3D modelleme ve Unity ile 3D demolar belki ufak tefek oyunlar yapmak. Babam sana bir bilgisayar alırım ama oyun oynamayacaksın diyor (evet üniversiteli olsam da aynı muhabbet).

Benim takip ettiğim zamanlarda Intel Xeon serisi falan vardı iş gücü çok yüksek ama oyun gücü yüksek olmayan bir işlemciydi (yanlış biliyor da olabilirim lise kafası) şu an hâlâ öyle parçalar üretilmekte mi? Oyun bilgisayarından çok daha yüksek iş performansı olan amacı oyun olmayan bir bilgisayar toplayabilir miyim? Hangi parçalara yönelmeliyim?

Üniversiteye gidiyorum önceden çok iyi takip etmeme karşın liseden beri çok teknolojiyi takip etme imkanı bulamadım amacım grafik tasarımı 3D modelleme ve Unity ile 3D demolar belki ufak tefek oyunlar yapmak. Babam sana bir bilgisayar alırım ama oyun oynamayacaksın diyor (evet üniversiteli olsam da aynı muhabbet).

Benim takip ettiğim zamanlarda Intel Xeon serisi falan vardı iş gücü çok yüksek ama oyun gücü yüksek olmayan bir işlemciydi (yanlış biliyor da olabilirim lise kafası) şu an hâlâ öyle parçalar üretilmekte mi? Oyun bilgisayarından çok daha yüksek iş performansı olan amacı oyun olmayan bir bilgisayar toplayabilir miyim? Hangi parçalara yönelmeliyim?

Zaten güçlü bilgisayarlar oyun bilgisayarı diye geçiyor.
Şu anda kullanmakta olduğum Monster Huma serisine bakabilirsin ince ve güçlü.

Zaten güçlü bilgisayarlar oyun bilgisayarı diye geçiyor.
Şu anda kullanmakta olduğum Monster Huma serisine bakabilirsin ince ve güçlü.
Şimdiyi bilmiyorum ama zamanında xeon işlemcilerde çekirdek sayısı fazlaydı frekansı düşüktü renderda çok iyi iş yapıyorken oyun performansı tatmin edici değildi. Yani oyun bilgisayarı olmayıp da çok çok iyi performans alınacak sistemler vardı zamanında şimdi ne diye aratsam çıkmıyor karşıma

İyi bir işlemci, anakart, yüksek RAM ve güçlü ekran kartı olunca sistem zaten direkt oyun bilgisayarı oluyor :D

Unity de script derlendikten sonra yeniden yüklenme işlemi tek çekirdek performansı gerektiriyor. Tek çekirdek performansı gerektirecek başka programlar da olacaktır. Çekirdek sayısı yüksek mhz düşük işlemci almanız uzun vadede sorun olabilir.

Geri
Yukarı