Gaminggen monitör iadesi-mağduriyetim

zazalpha

Centipat
Daha fazla  
Merhaba gaminggen ile büyük bir sorun.
ASUS VG27AQ1A 27 inç 2K 1ms monitörü indirim ile 4800TL'ye satın aldım ama.
İki kere ölü piksel çıktı, 2 kere yolladıkları monitörde de. Ve geri yolladim ikisini de.
Artık değişim yapmayacaklarını söylüyorlar. Servise gitmesi gerektiğini belirtiyorlar. Sizce iade mı almalıyım yoksa ölü pikselli olanı mı kullanayim? İlk monitörde ölü piksel sağ alttayi ve dibine girmedikce görünmüyordu.
Sizce iade mı alayım, monitoru geri mi isteyeyim (piyasa değeri 6-7k)
(Ayrıyeten, servise yollariz diyorlar ama 1 ölü piksel ile ASUS'un değişim veya onarım yapmayacağı bariz. 2 hafta beklemek ve tatilde sıkılmak istemiyorum) monitör geldiğinde THH başvuru yapıp değişim yapılmasını bekleyebilirim ama kullanırken.
Yasadigim magduriyeti anlattığım link;

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü pikselin üstüne parmağınızla hafifçe bastırınca gidiyor mu?

Ölü pikselin üstüne parmağınızla hafifçe bastırınca gidiyor mu?
İlk monitörde sağ altta idi çok küçüktü her renkte görünüyordu ama dibine girmedikce Va panel gibi görünmüyordu piksel. ve ustune basmayı denemedim.
İkincide ise sadece siyah arkaplanda ve (Macide azıcık) görünüyordu ve biraz daha büyüktü . Üstüne basmayı denedim açıkçası ama bir değişim olmadı

İlk monitörde sağ altta idi çok küçüktü her renkte görünüyordu ama dibine girmedikce VA panel gibi görünmüyordu piksel. Ve ustune basmayı denemedim.
İkincide ise sadece siyah arka planda ve (Macide azıcık) görünüyordu ve biraz daha büyüktü. Üstüne basmayı denedim açıkçası ama bir değişim olmadı

Her renkte görünen piksel hatası bende de vardı. İlk aldığımda çıkmıştı. VG278 monitörüm var. Üstüne bastırınca gitti. 1-2 kere daha geldi ama üstüne bastırınca gitti ve uzun süredir gelmedi.

Her renkte görünen piksel hatası bende de vardı. İlk aldığımda çıkmıştı. VG278 monitörüm var. Üstüne bastırınca gitti. 1-2 kere daha geldi ama üstüne bastırınca gitti ve uzun süredir gelmedi.
Hocam şöyle düşündüm iade alsam 4800e 2k IPS 170hz monitör bulamam . Geri monitoru isteyeceğim Değişim ve iade almadıklarına dair SS ile thh basvuracağım o esnada da monitörü kullanacağım . Elbet karar verilir verilince de düzgün monitör ile değiştirilir hem zarar etmiş olmam ne düşünüyorsunuz

Bu monitörlerde sorunsuzunu bulmak imkansıza yakın. Sırf bu yüzden zamanında gidip ROG PG278QR aldım. TN panel ama 0 sıkıntı. En ufak bir kusuru yok. IPS versiyonunda ışık sızması, ölü pixel vs. vs. Tonla sıkıntı vardı...geçmiş olsun. Sadece siyahta gözüken idare edebilir bence.

Hocam şöyle düşündüm iade alsam 4800e 2K IPS 170Hz monitör bulamam. Geri monitoru isteyeceğim Değişim ve iade almadıklarına dair SS ile THH basvuracağım o esnada da monitörü kullanacağım. Elbet karar verilir verilince de düzgün monitör ile değiştirilir hem zarar etmiş olmam ne düşünüyorsunuz

Mantıklı.

Hocam şöyle düşündüm iade alsam 4800e 2k IPS 170hz monitör bulamam . Geri monitoru isteyeceğim Değişim ve iade almadıklarına dair SS ile thh basvuracağım o esnada da monitörü kullanacağım . Elbet karar verilir verilince de düzgün monitör ile değiştirilir hem zarar etmiş olmam ne düşünüyorsunuz
verecekleri monitör aynı modelse yine çıkabilir. firma kaynaklı bir şey değil bu. IPS'ler piyango gibi bir şey.

Hocam parasını vermişsiniz ve kusursuz bir ürün kullanmak hakkınız ancak gerçekten değer mi?

Ürünü piyasanın altında bir fiyata almışsınız. İade alsanız tekrar alırken para çıkacak cebinizden. ASUS'a gönderseniz ve değişim yapsa bile tekrar aynı sorunu yaşama riski var.

Cebinizden para çıkaracak veya değişimlerde monitörsüz kalacak kadar rahatsız ediyor mu sizi? Benim kullandığım cihazda 2 tane çıkmıştı aldığımda. Şimdi aradım ekranda bulamadım bile.

verecekleri monitör aynı modelse yine çıkabilir. firma kaynaklı bir şey değil bu. IPS'ler piyango gibi bir şey.
Bana da Gaminggen ile ilgili bir durum gibi gelmedi. 2 kez değişim yapmış ve para iadesi teklif ediyorlar.

Hocam parasını vermişsiniz ve kusursuz bir ürün kullanmak hakkınız ancak gerçekten değer mi?

Ürünü piyasanın altında bir fiyata almışsınız. İade alsanız tekrar alırken para çıkacak cebinizden. ASUS'a gönderseniz ve değişim yapsa bile tekrar aynı sorunu yaşama riski var.

Cebinizden para çıkaracak veya değişimlerde monitörsüz kalacak kadar rahatsız ediyor mu sizi? Benim kullandığım cihazda 2 tane çıkmıştı aldığımda. Şimdi aradım ekranda bulamadım bile.

Bana da Gaminggen ile ilgili bir durum gibi gelmedi. 2 kez değişim yapmış ve para iadesi teklif ediyorlar.
Değil zaten. Zamanında aylarca araştırma yaptım. Satıcılara yazık oluyor. İtopya zamanında bize 5-6 paket monitör açmıştı :(

Tabi en son monitörü satıp amazon.de'den sorunsuz çıkacağıma %99.99 emin olduğum ancak TN panel olmasına biraz üzüldüğüm monitörü aldım. Beklediğim gibi sorunsuz çıktı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı